• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Wojtka

OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Witajcie, wjeżdżam odkurzaczem do tematu, bo mój nieoceniony przyjaciel Darek znów ustrzelił dla mnie Soellnera :)
Tym razem jeden z najdroższych na aukcjach modeli (nam się poszczęściło), który nie wiedzieć czemu osiąga AŻ takie ceny...

Model to wierna kopia zestawu, który jeździł dla browaru EKU, znajdującego się w okolicach siedziby Sollnera w Kleintettau, i z którym firma współpracuje o ile się nie mylę do dziś.
Grafiki na pojeździe przedstawiają m.in. siedzibę browaru oraz bazę Sollnera.

Model sygnowany jest "certyfikatem autentyczności Ludwiga Soellnera", założyciela firmy. Są na nim podane wszystkie dane dot. pojazdu rzeczywistego oraz modelu oraz informacjami dot. historii powstania malowideł na pojeździe.
Rejestracja: KC-LS-65
Właściciel: Spedycja L. Soellner
Inh. Ralph Soellner
Am Seifenbach 1-3
96355 Kleintettau
Pierwsza rejestracja: 06.05.1996
Model pojazdu: Renault AE420
Przyczepa: Hofmann Fahrzeugbau Mainleus

Jak głosi dalej certyfikat:
Idea pomalowania jednego z zestawów floty Airbrushem narodziła się w 1997 roku. Po negocjacjach z browarem w 1998 roku postanowiono z okazji 50lecia firmy Soellner pomalować go w motywy związane zarówno z siedzibą browaru EKU jak i Soellnera. Zajął się tym znany niemiecki artysta-malarz Gustav Kreil, a była to pierwsza jego praca z ciężarówką. We wrześniu 1998 pojazd ukończono i postanowiono zaprezentować publicznie dla uczczenia okrągłego jubileuszu firmy.
W marcu 1999 roku Gustav Kreil, autor malowidłem, zmarł. Firma postanowiła zadedykować ten model wielkiemu artyście.
Moja miniatura ma numer 586.

Pojazd rzeczywisty wyglądał tak:

Aufnahme_0656.jpg
Aufnahme_0655.jpg
soellner eku renault KC-LS 65 links heck.jpg
soellner eku renualt KC-LS 65 links.jpg
P1170821.JPG
P1170822.JPG
P1170820.JPG
P1170825.JPG
P1170823.JPG
P1170830.JPG
P1170828.JPG
P1170831.JPG
P1170833.JPG

P1170834.JPG


Pozdrawiam, wszystkiego dobrego w nowym roku!
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Witamy wśród żywych. Malowanie jak na pisankę bardzo szczegółowe i ciekawe. Tobie pewnie najbardziej spodobała się tabliczka imienna w oryginale. :ROFL: Wszystkiego dobrego w nowym roku.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Kolejny piękny Sollner. Jako pisanka wygląda rewelacyjnie. Podoba mi się. Gratuluję zdobycia kolejnego kąska do kolekcji. (y)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Bardzo ciekawy model i przyciągająca wzrok niestandardowa czerwona podstawka. Ogromny plus za zdjęcia modelu w rzeczywistości i wyczerpujący opis. Gratuluje pod kolekcji i czekam na więcej :).
 

Podobne wątki