• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Wojtka

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Model bardzo nietuzinkowy, piękne malowanie kabiny. Najbardziej podoba mi się tutaj zestawienie niebieskiej kabiny, podwozia naczepy w tym samym kolorze i chromów, które rzadko prezentują się w starych modelach tak dobrze, jak tutaj.
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
Piękny model pokazałeś.Podoba mi się jak ktoś opisuje prezentację tak jak robisz to Ty :) Sam Turbostar świetny na takie staruszki patrzy się z wielką przyjemnością.Gratuluję :)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Witajcie,
Jak wiecie zawsze lubiłem kolekcje tematyczne, mini i większe.
Te barwy trafiły do moich zbiorów z racji takiej, iż firma ta regularnie wykonywała przewozy do krajów Bliskiego Wschodu i Azji, a w połączeniu z modelami w barwach Betza, Hungarocamionu, Pekaesu oraz SoMATu tworzą fajną większą kolekcję tematyczną.
2 z moich modeli już prezentowałem na 2 stronie tego tematu. Dziś zaprezentuje kolejny.
Na Allegro pojawił się ostatnio STRALIS w tych barwach - stwierdziłem, że nie lada kąsek - biorę. No i przegrałem.
Zaraz potem pojawił się Actros MPI na standardowych kołach - wszedłem w archiwum Herpy - patrzę a to edycja wydana w zaledwie 400szt. - mówię - biorę. Na szczęście wygrałem.
Napisałem do sprzedającego, że przegrałem stralisa, więc coś dobiorę do paczki - a on mi na to, że wystawi jeszcze Stralisa sam ciągnik - pomyślałem - igła, biorę :D

Tak oto trafiły do mnie 2 kolejne modele w barwach FIXEMERa. Jako, że Actrosa MPI już w tych barwach mam, to naczepę od najświeższego nabytku zapiąłem do Stralisa.

Stralis wydany przez Rietze wyglądał tak:
$_35.JPG


Ale że jego pierwowzory w 1:1 wyglądały tak:
Iveco-Stralis-AS-Fixemer-Senzig-211208-08.jpg
Iveco-Stralis-AS-Fixemer-Senzig-211208-02.jpg

(lkw-infos)
To ja postanowiłem zbliżyć miniaturę do rzeczywistości.
P1160657.JPG
P1160658.JPG
P1160662.JPG
P1160659.JPG
P1160661.JPG


P1160660.JPG


Pozdrawiam :)
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Super, że coraz bardziej ingerujesz w seryjne modele. Zamiast narzekać czasem wystarczy trochę czasu poświęcić i mamy świetny efekt, tak jak w tym przypadku. Chciałem napisać jeszcze, żebyś pomalował obejmy od zbiorników, ale widzę że w 1:1 też są w kolorze baku. Dobra robota jak zawsze! :) (y)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
No szczerze powiem - robota nad tym modelem to ok. 1 godzinka. Obcięcie spoilerów, wyczepienie bocznych, rozebranie kabiny - wnętrze + uszczelka. Są minusy, jak atrapa GPSa, którą zrobiłem z tego co było pod ręką, nie szpachlowałem też dziur po blendzie, nie dałem drugiego zbiornika oraz anten, ale nie mam czasu aż tak długo siedzieć przy modelach, a nie lubię gdy leżą w pudełkach.

Tak to wygląda w rodzince:
P1140579-vert.jpg

P1140586-vert.jpg
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Powiem po prostu wow! Ciągnik niby bieda z nędzą i patatajnią, w realu obraz czegoś takiego, w dodatku na niemieckich blachach jest godny politowania. A jednak jakie wrażenie potrafi zrobić taka miniatura w naszej skali. W miejsce dziur po blendzie pokusiłbym się o dorobienie anten tak jak w oryginale.
 

Podobne wątki