• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Wojtka

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Witajcie.
Chciałbym Wam tutaj zaprezentować moją kolekcję modeli seryjnych, z których 99% poddałem waloryzacji.
Motywem przewodnim moich zbiorów jest tworzenie mini-kolekcji tematycznych, ale zdarza mi się też zapolować na coś rzadkiego, limitowanego, nawet już dziś niespotykanego. Też tak mam, że nie potrafię sobie czasem odmówić :D

Koniec gadania.

Firma SCHÖNI TRANSPORT AG. - założona w 1969 roku w Szwajcarii, od lat '70 posiada także filię Włoską. Dziś we flocie pracuje prawie 350 zestawów, ciągników spiętych z naczepami chłodniczymi, plandekami, walking-floorami oraz solówek z przyczepami, najczęściej w konfiguracji 4x2 solo + 3 osiowa przyczepa.

W miniaturze pojawiło się kilkanaście zestawów zarówno cs+naczepa jak i solo+przyczepa. Producentami byli: Rietze, Herpa oraz AWM.

Moja podkolekcja Schoeni to 3 pojazdy produkcji Herpy, w tym bardzo rzadki MB Actros MP2 z szarą naczepą firanką oraz najnowszy nabytek (dzięki koledze Piter_wxc, który również ma kilka białych kruków jeśli chodzi o Schoeni w miniaturze) Scania R480 II generacji.

Zapraszam.

Kiknij na miniaturę by powiększyć
P1140448.JPG
P1140449.JPG


P1140445.JPG

P1140447.JPG


P1140446.JPG


P1140440.JPG

P1140443.JPG


P1140441.JPG P1140442.JPG P1140444.JPG



Tak wyglądają te modele fabrycznie + moja, delikatna waloryzacja.
W następnym poście zdjęcia grupowe, oraz konfiguracje upodobnione do udokumentowanych 1:1.

Pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane:

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
#2
Jeszcze się bronię przed malowaniem tej spedycji , ale czuje że już nie długo :D Genialne jak dla mnie malowanie . Modele mają fajną waloryzacje za co masz wielki plus . Kończąc wywód to pokazuj modele pojedynczo żeby się można było dłużej smakować :D
 

Sebastian CH

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#7
Nie wypada przejść obojętnie obek tej prezentacji ponieważ jest świetna. Wszystkie trzy zestawy dopieszczone delikatnie ze smakiem. Czyni to z nich naprawdę niezły rarytasik kolekcjonerski. chęnie widziabym wszystkie trzy w swej skromnej kolekcji. Proponuje żebyś załączał większe zdjęcia bo więcej widać :)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#12
Dziękuję za komentarze, ciesze się, że modele się spodobały :)
Dziś prezentowane kupiłem "na pamiątkę" moich wizyt w porcie w Hamburgu, w którym bywałem dziesiątki razy.
Dlaczego akurat te? Pojazdy w barwach tej firmy są nieodłącznym elementem tamtejszych dróg i terminali. Jeżdżąc do krajów Beneluxu spotykałem także pojazdy z belgijskiego oddziału, więc postanowiłem upamiętnić to 2 miniaturami - pierwsza z niemieckiego oddziału, druga z belgijskiego.
Taki duet pozostawiłem sobie w kolekcji, resztę wyprzedałem, gdy w porę uświadomiłem sobie, że jest modeli w tych barwach zdecydowanie za dużo jak dla mnie. Planuję kiedyś rozszerzyć tematycznie o DAFa XF105 oraz Volvo FH III generacji.

Mowa oczywiście o firmie EKB Container Logistik. Zapraszam.
P1140459.JPG

P1140461.JPG

P1140460.JPG


P1140464.JPG

P1140465.JPG

P1140466.JPG


P1140468.JPG


P1140470.JPG

P1140471.JPG


Wprowadziłem zmiany, które miały je upodobnić do oryginałów w skali 1:1.
Stąd zamienione puszki (oryginalnie MAN miał kontener chłodnie Hamburg Sud), zmienione koła w naczepie MANa oraz moje ulubione - pomalowane wnętrze w FH.

Miłego oglądania. ;)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
#16
Bardzo fajne modele pokazałeś . Volvo środkiem miażdży system . Pięknie to wygląda . Natomiast w manie podobają mi się na blendzie to logo firmy w kółku które na pierszy rzut oka wyglądają jak halogeny dalekosiężne .
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#20
Dziękuję za komentarze. Cieszę się, że wnętrze się podoba. Jeszcze kilka miniatur z mojej kolekcji ma podobne, ale o nich później ;)
Do mistrzów robiących kubek dla kierowcy w H0 (patrz temat Piter'a_wxc) to mi daleko, ale lubię podłubać oczywiste rzeczy, żeby model nie wyglądał jak w sklepie.

Jedziemy dalej mini-tematycznie. Dziś dwa w sumie świeże nabytki. Od zawsze marzył mi się jakiś Fixemer - firma ma swoje głębokie korzenie w transporcie Bliskowschodnim, który "uprawiała" w zasadzie aż do lat dwutysięcznych, co wtedy już było mimo wszystko rzadkością. Mam kilka ciekawych modeli, których odpowiedniki 1:1 zaglądały na bliski wschód więc nie omieszkałem zakupić sobie także i Fixemerów. Co ciekawe zaraz po tym jak zakupiłem Scanię, nasz kolega Damian wystawił na sprzedaż swojego pięknego i rzadkiego Actrosa MPI low-deck, więc szybko się dogadaliśmy i tak oto cudeńko trafiło do mnie. Dziękuję.

Oto zdjęcia:
© lkw-infos.de
actr.png

i moja miniatura: (Actros tak podoba mi się w oryginale, że tylko domalowałem światła w naczepie.)
P1140579.JPG

P1140580.JPG

P1140581.JPG

P1140583.JPG


Oryginał:
fixemerFoto002.jpg

Miniatura: (podmalowałem wnętrze=deska rozdzielcza, fotele, gazetki), uszczelki oraz światła w naczepie)
P1140584.JPG

P1140585.JPG

P1140586.JPG

P1140589.JPG


Miłej nocy :)
P1140590.JPG
 

Podobne wątki