• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja kolekcja wodzu_k

Reakcje
0 0 0
#1
Dużo ostatnio się tematów pojawiło w odświeżonym dziale samochodowym, to i ja dorzucam swój, bo poprzedni znikł.
Generalnie zbieram modele przedstawiające auta polskie lub takie, które w Polsce można było (i czasem można jeszcze do tej pory) spotkać. Najwięcej modeli - Tololoko, kilka SAW, trochę od Flotomy, Herpa, MAC Distribution (także robiony własnoręcznie), Brekina itd.
Ulubione (najlepsze) modele: Star 28/29 MO Tololoko (ilość detali fototrawionych ogromna), Jelcz ze stelażem (SAW), KRAZ dźwig Flotomy (także ZIŁ 157 wyk. przez Tomka, którego malowanie w kolejnych ZIŁ-ach nieudolnie próbowałem naśladować), no i oczywiście Star APM-u (wykonany przez maxeusa, chyba najbardziej perfekcyjnie wykonany model w mojej kolekcji, Maciek musiał się mocno napracować).
W późniejszym czasie będę dorzucał bardziej szczegółowe fotki poszczególnych modeli (mogą być wg Waszych propozycji jeśli któryś wpadnie w oko), no i oczywiście nowości, jeśli takie się pojawią w kolekcji (czekam np. na pojawienie się Nysy Tololoko, a i któryś z przedstawionych przez mafo ciągników Jelcz z naczepą od SAW chciałbym kiedyś mieć w kolekcji, zobaczymy).
Pozdrawiam!:)
IMG_0422.jpg
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
ŁOŁ!!! To na początek,bo kolekcja zapiera dech w piersiach.
Dżwig Kraza chętnie bym "podkradł":podstepny:!
Kolekcja naprawde godna pozazdroszczenia!
 
M

Maverick

Gość
#3
No to teraz czekam na prezentację kolejno modeli z tej gabloty, która robi bardzo duże wrażenie.
Najlepiej jak będziesz pokazywał po dwa modele w każdej prezentacji i jak bardziej szczegółowe fotki w pełnej grafice. To nie przymus tylko sugestia.:)
 
OP
OP
W
Reakcje
0 0 0
#5
Dzięki za pozytywne opinie. Fotki poszczególnych modeli na pewno będą. Wiem, że zdjęcie całej gabloty jest kiepskie (mimo przyzwoitego aparatu), ale wisi ona na ścianie prostopadłej do okien, jeszcze przysłonięta szafą, więc oświetlenie mam dosyć kiepskie. W wolnej chwili zacznę robić foty.

Pozdrawiam raz jeszcze!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#6
Piękne modele masz w swoim gablotkowym garażu. Aż trzeba szukać "szczeny" na podłodze. Nie wiadomo który najładniejszy, bo właściwie wszystkie najładniejsze.
Jednak na początek poprosiłbym o dwa Jelcze, jeden od Tololoko, a drugi od SAW-Models. Tak dla porównania, bo mam parę sztuk od Seweryna i chciałbym zobaczyć jak wykonał swoje modele Tololoko. Osobowe już od niego znam. Gratuluję kolekcji PRL-owców. :podstepny:
 
OP
OP
W
Reakcje
0 0 0
#10
Cześć!

Po dłuższej przerwie prezentuję nowe pozycje w mojej kolekcji. Pamiętam o obietnicy prezentacji poszczególnych modeli osobno. Niestety brakowało na to czasu ostatnio.
A więc z nowości:
Łada Niva - zdjęcie na polnej drodze dioramy autorstwa MBR-Model, do zobaczenia w całości w wątku "Mój tabor" w dziale kolejowym.
Do tego Jelcz ZREMB od SAW-a, foto przez plexi z gablotki. Model częściowo przeze mnie spatynowany, ale wymaga jeszcze dokończenia.
Na kolejnych zdjęciach najnowszy Transocean od SAW-a, ze spoilerem na dachu. Prezentowany na dioramce wykonanej przez Daniela Loko.
Łada Niva.jpg Transocean 1.jpg Transocean 2.jpg Transocean 3.jpg Transocean 4.jpg ZREMB.jpg
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#12
Dobrze, że nasz jedyny producent Jelczy nie spoczywa na laurach, tylko wciąż urozmaica swoją ofertę - a to o nowe malowania , a to o jakieś dodatki jak ten spojler - fajna delikatna robota.
Modele "oklepane" , ale mógłbym oglądać foty tylko z nimi w roli głównej.
pozdr.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#13
Kolekcja przepiękna , teraz patrząc na te modele trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 8 - 10 lat temu były w sferze maże , nikt ich nie produkował :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#14
Jelcze wyglądają genialnie. Jeszcze tylko spatynuj ciągnik, żeby pasował do cementowego ZREMB-a. A dioramki wyglądają cudownie, jak w realu.
 
OP
OP
W
Reakcje
0 0 0
#17
Dzięki za odpowiedzi.
Oczywiście ZREMB będzie spatynowany do końca, naczepa też nie jest gotowa.
Kolejne fotki modeli z gabloty postaram się już wrzucić większe (te za bardzo zmniejszyłem chyba).
Pozdrawiam:)
 

Podobne wątki