• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Wesołe przypadki MIKOTA 1

OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
C2H5OH, waaloooryzaaaacja, no i ALCAPRIM. No sami popatrzcie, porobiło się. Co my teraz powiemy Mikotowi?! Naszczęście leży na podłodze i robi zdjęcia.
DSC02496.JPG

Dziś upadliśmy nisko i leżymy, podłoging.
DSC02499.JPG
DSC02500.JPG
DSC02501.JPG
DSC02502.JPG
DSC02506.JPG
DSC02508.JPG
DSC02509.JPG
DSC02510.JPG
DSC02512.JPG
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja początkowo myślałem, że sobie kolega z nas robi przysłowiowe jaja ale ma po prostu inny styl modelowania :) Czasami nie wszyscy musimy tak samo pojmować to modelowanie ale po prostu można zaakceptować pewną ekstrawagancję. Jest to nieco odmienny styl od utartego ale......w modelarstwie chyba nie chodzi o niszczenie się tylko o zabawę. Szkoda życia na te negatywy, utarczki itd. Jest w pewnej formule "oryginalnie", inaczej. Nie ma sensu się zwalczać, bo w końcu wszyscy się zażrą na śmierć. Na to szkoda życia.
Co do zdjęć to w końcu np. nr.3 jest dobry, pociąg na peronie w nocy, dywan pomijam bo wielu modelarzy bawi się koleją na dywanie i jest ok taka formuła zabawy. Nie wszyscy mamy makiety, moduły łącznie ze mną ale modele to też ma być forma zabawy.
Chwilami mam wrażenie, że to wszystko poszło w taką ortodoksję, że już nie ma takie zwykłej radości "z kolejki" i sam wiele odpowiedzi i zdjęć historycznych odpuszczam bo zaraz wiem, mam wręcz pewność, że będzie źle, że nie tak odpisałem, że źle sformułowałem odpowiedź, że jest mało stosowna i nie zgadza się ilość pikseli. Czasami może warto wrzucić na mały luz. To tak w temacie kolegi troszkę po za tematem przewodnim. Zanim się wszyscy pozabijają o bzdury może warto jak "za dawnych lat" podejść do kolejki na wesoło.
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Jesteś niezawodny :)
Ja dopytam o dach nad peronem. Jeśli go samemu robiłeś to ta patyna mi się podoba. W zagłębieniu więcej rdzawego nalotu na wystających płaszczyznach mniej. Mniej więcej taką metodą jak będziesz miał okazję zrób np. węglarkę, kryty w szarym kolorze i to powinno wypalić :).
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Dach zrobiłem przez przypadek. Mi się nie podobał, ale skoro tak mówisz... Użyłem do tego zestawu do tworzenia rdzy.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Nie wszyscy mamy makiety, moduły
ano, właśnie !
Kolega MIKOT 1 ma "odlot" na dywanie i to jaki !
Czy ci , którzy mają makiety i krytykują innych, to aby na pewno mają na swej makiecie sieć trakcyjną, gdy jadą na niej elektrowozami ?
Ale jak "jadą" po innych za brak doskonałości w posiadanych modelach to jest ok, tak ?
A tu nasz Kolega bawiący się w "modeling na podłodze" zadał sobie trudu i postarał się o taką.
Rzecz godna pochwały,, brawo !
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Obawiam się że gdybyś miał wiertła jedno milimetrowej średnicy to też byś użył...
Sorry, ale myślę że robienie za dużych dziur w modelu za 7 stów (co widać na zdjęciu po zamontowaniu lusterek) bo 'nie było mniejszych wiertełek', to przesada.
Nie lepiej kupić odpowiednie wiertelko i zrobić jak trzeba?

Docenić trzeba działanie i powiedzieć, że "każdy orze jak może" ale zwróć uwagę na fakt by nie partaczyć... Bo można tego uniknąć.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Docenić trzeba działanie i powiedzieć, że "każdy orze jak może" ale zwróć uwagę na fakt by nie partaczyć... Bo można tego uniknąć.
Proszę bez złośliwości. Dopiero się uczę modelarstwa!!!
Wypowiedź była niefortunna (bo nie miałem 0,5 mm! Tak!!! Mam wiertła o mniejszych średnicach)
Blaszki są płaskownikami. Wiertła mają przekrój okrągły. 0,5 mm . Blaszki ciasno wchodzą w otworek o tej średnicy. Zdjęcie dotyczyło otworków (TAK!!!), a nie tego jak została obróbka zakończona.
Jeśli lusterka mają być zamontowane na stałe można do zamaskowania użyć farbek specjalnie na tą okoliczność sfabrykowanych.
Piotr Kołłątaj
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Ooo! Jakie ładne pociągi! Niedźwiedziowi się podoba taki widok!- Powiedział Niedźwiedź Flaczek.
DSC02548.JPG
DSC02551.JPG

Przyjechali głodni Niemcy z NRD.
DSC02539.JPG
DSC02540.JPG
DSC02541.JPG
DSC02542.JPG

Podłoging. Wittfeld nam się podoba, ale lubimy też Liczyrzepę.
DSC02553.JPG
DSC02554.JPG
DSC02555.JPG
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zabawa na dywanie. Jest taki dział... kolej podłogowa (jeśli chodzi o zajawki z dywanu). I tam chyba to najlepiej pasuje.

Tu mowa o H0, a na fotach z dywanu mamy pociągi w skali H0, autosan w skali wyraźnie innej, misie, kaczuszki pluszowe... ale że ci się chciało rozciągać jeszcze sieć trakcyjną? :) Za to łapa w górę (y)
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Musimy coś zwaloryzować! Jesteśmy wyposażeni w pędzelki! Ciekawe co powie Mikot.
DSC02559.JPG

Podłoging.
DSC02560.JPG
DSC02562.JPG
DSC02563.JPG
 
Ostatnio edytowane: