• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Wesołe przypadki MIKOTA 1

OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Ktoś wie jak wstawić filmik na forum? Chętnie bym Wam pokazał 26 wagonów i ST44 przejeżdżającą przez stację.
Instrukcja montażu lusterek:
1. Przymierzasz.
2. Skalpelkiem robisz dziurki w miejscach, gdzie będziesz wiercił.
3. Bierzesz wiertarkę z wiertłem 0,5 mm. Wiercisz dziurki.
4. Malujesz lusterka.
5. Wycinasz je.
6. Wkładasz albo przyklejasz (zależy czy są na stałe i czy są dobrze dogięte).
Też masz od Ostbahna?
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Obie lokomotywy są piękne. W ET22 dodałem kable do pantografów.
Po co porównuję? Po to... no zaskoczyłeś mnie! Sam nie wiem... O! Na długość!
To zrób jej osobną fotkę i podpisz co tam przy niej napłochałeś. Wtedy fajnie wygląda i ma sens, a tak wygląda jakbyś porównywał dwie zupełnie inne lokomotywy.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Ktoś wie jak wstawić filmik na forum? Chętnie bym Wam pokazał 26 wagonów i ST44 przejeżdżającą przez stację.
Instrukcja montażu lusterek:
1. Przymierzasz.
2. Skalpelkiem robisz dziurki w miejscach, gdzie będziesz wiercił.
3. Bierzesz wiertarkę z wiertłem 0,5 mm. Wiercisz dziurki.
4. Malujesz lusterka.
5. Wycinasz je.
6. Wkładasz albo przyklejasz (zależy czy są na stałe i czy są dobrze dogięte).
Też masz od Ostbahna?
Bardzo dziękuję za instrukcję. Z pewnością wykorzystam. Tak, Ostbahna.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Jaka masakra? SU45 wyszła niekorzystnie na zdjęciach i tyle. Dzisiaj może ją pokażę.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Przykro mi... Dzisiaj jestem bardzo zmęczony. Nie mam już siły na dzisiejszą bajkę.
Nic dzisiaj nie zrobiłem "w modelarstwie".
Jutro na pewno pokażę coś fajnego i oryginalnego.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Dostałem dziś w prezencie BR 38 i Wittfelda od Niedźwiedzia Nadłowczego.
Niedźwiedź Bond i Kaczusia bardzo się cieszą razem ze mną.
DSC02474.JPG
DSC02486.JPG
DSC02488.JPG
DSC02489.JPG
DSC02490.JPG
DSC02492.JPG
DSC02493.JPG

PS. Wielką zalętą Wittfelda jest oświetlenie wewnętrzne na diodach LED i włącznik zlokalizowany od spodu wagonu. Jak chcę jechać w nocy, to włączam oświetlenie i jest bajkowo:).
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
Nasz drogi kolega, jest odrobinę hm, inny niż większość, być może ten fakt jest dla wspomnianej nie do zaakceptowania, ale czy te negatywne oceny są potrzebne, jeśli irytuje Was jego pitolenie i senne majaki, nie czytajcie.
To takie słowo na sobotę.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Co z nimi zrobię? Z Wittfeldem nic. Ewentualnie szarą podłogę i ozdoby na ławkach.
Z BR 38 jest grubsza sprawa. Będziemy ją konwertować!
Jest to bardzo stara lokomotywa. Jest bardzo zaniedbana, wymaga czyszczenia.
Całość jest zwaloryzowana by Natura. Przyjrzyjcie się dokładnie zdjęciom, zarosła kurzem.
Kupiłem światła Kluby i tabliczki. Pójdę do drukarni i wydrukuję piorunki i przydziały. Będziemy mieli Ok1!
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Fakt, @Paweł R negatywne oceny nie tylko są niepotrzebne, a wręcz krzywdzące i niesprawiedliwe. Nie oszukujmy się. Nie każdy z nas jest twardym sk...synem. Niektórzy lubią kaczusie i misiaczki. Uszanujmy tę różnorodność i skupmy się na modelarstwie i waloryzacji modeli. A jest się nad czym skupiać.
Mikot dziękuję za fotki luster i instrukcję montażu. Ta jest mi niepotrzebna, bo może nie tak wspaniale jak ty, ale potrafię nawiercić otwory i osadzić w nich lustra. Dwa słowa komentarza: osadziłeś te lustra krzywo i pomalowałeś chromem niechlujnie. Warto to poprawić. Zapytam ponownie. Czy używasz lupy? Jesli tak to czy możesz ją pokazać?
Sprzedam ci mały tip: pędzel jest nieprzewidywalny w rękach osoby początkującej. Spróbuj na jakichś odpadach pomalować sobie wykałaczką, tylko uważaj by nie było za dożo farby. U mnie efekt jest lepszy niż z pędzla, np przy uszczelkach samochodów, wycieraczkach zespolonych z szybą itp. Gdy jednak farba wylezie, pędzelkiem 00 zanurzonym w thinnerze lub wodzie (przy akrylach) usuwam z powierzchni gdzie nie powinno jej być. Dla chromu Molotov używam spirytusu lub wódki. Tylko uwaga, w drugim przypadku jak zaczniesz oblizywać pędzel, malowanie może wyjść mniej dokładnie....
PSX_20190511_093302.jpg
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Wielką zalętą Wittfelda jest oświetlenie wewnętrzne na diodach LED i włącznik zlokalizowany od spodu wagonu. Jak chcę jechać w nocy, to włączam oświetlenie i jest bajkowo:).
Że jak? Żeby włączyć światło trzeba zdjąć model z torów?? :oops: To jakaś stara używka analogowa? Po pudełku zgadywałbym że to nowy model.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
To jest zaleta. Model jest nowy, prosto ze sklepu.
Tak, trzeba przestawić dźwigienkę.
Mogę ją pokazać.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Weź nie żartuj, taka sama zaleta jak sprzęgi wagonów w Railjetach Roco... spięte na stałe i żeby schować prawie 2 metrowy skład do pudełek trzeba go w całości wywrócić "na plecy" i dopiero rozsprzęgać. Ewentualnie druga opcja to szarpanie za wagony aż zatrzaski wyskoczą z gniazd. Za taki pomysł ktoś powinien zdechnąć na rzeżączkę i codziennie kilkanaście razy spinać i rozpinać skład tak żeby nic nie uszkodzić :)
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja akurat nie mam ani jedno modelu w DCC i ta opcja wyłączania manualnego oświetlenia mi się podoba. Swoją drogą nie słyszałem o tym tak, że kolega Mikot jak dla mnie podał nowość. Też pewnie częstotliwość używania tego przełącznika nie jest taka, że to przeszkadza, coś na zasadzie "wajchy" w niektórych elektrowozach do zasilania szyna/sieć.