• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Tomek M.

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#21
Witajcie,
w dalszym ciągu formujemy skład z rewizjami z 1973 r. Długodystansowcy zapewne pamiętają takiego modelarza jak PiotrB-32, nie wiem
zasadniczo jak i czemu skończył swoje modelarstwo, ale udało mi się z "alledno" "wyłuskać" kilka jego modeli.
Dzisiaj taki model na czasie, w kontekście niedawnych wypustów Rivarossi/SK-model.
Jedna z jego owocarek, oczywiście wolałbym to prezentować model Hrabiego albo efc, na razie muszę się jednak zadowolić tą ;)

DSC_0022.jpg
DSC_0023.jpg
DSC_0026.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#22
Witajcie,
dzisiaj dalszy ciąg "pociągu byle jakiego z tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego trzeciego";)
PiotrB-32 i jego chłodnia, zdaje mi się że Dracula wypuścił identyczny numer. Jedna z barierek wymaga odtworzenia i prędzej czy później to się stanie,z naciskiem na "później".
DSC_0009.jpg
DSC_0011.jpg
DSC_0013.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#23
Witajcie,
kolejny wagon z rewizją z 1973r., dotychczas wagony miały bardzo podobną bryłę, a w epoce IVa składy towarowe były bardzo
zróżnicowane, więc dzisiaj dla odmiany platforma podczołgowa od roco.
Zasadniczo pojazdów wojskowych nie zbieram, więc postawię najbardziej zbliżony konstrukcyjnie z LWP pojazd jaki posiadam w kolekcji,
a Wy sobie musicie wyobrazić że ma skrzynię z plandeką zamiast koparki ;)

DSC_0001.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0009.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#24
Witajcie,
kolejny wagon z 1973-ego, dziś dla odmiany węglarka dwuosiowa produkcji Roco, nie wiem w jakim stopniu jest ona zgodna z oryginałem,
ale zaskoczyło mnie wnętrze fabrycznie "pryśnięte" na czarno.

DSC_0025.jpg
DSC_0027.jpg
DSC_0031.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#26
Witam Was cytatem z Tuwima, i dziękuję przy okazji za oceny ;)
"W ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy,
W dziewiątym - same tuczone świnie"
Tak się składa że jest to ósmy wagon w tym składzie, nie wiem czy on pomieści stworzenia z wiersza dedykowane dla ósmego wagonu,
ale parę tuczonych świń z dziewiątego na pewno by tu weszło;)
Stary poczciwy Piko z rewizją z 1973 oczywiście.
DSC_0030.jpg
DSC_0033.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#29
Witajcie,
kolejny model z rewizją z 1973, wypust SK-model/Rivarossi Ggs. Może te modele nie są do końca zgodne z oryginałem,
ale bezpośredni odbiór jest naprawdę pozytywny, mogli zrobić przesuwne drzwi.
DSC_0012.jpg
DSC_0014.jpg
DSC_0016.jpg
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#31
Bardzo ładna i zacna kolekcja. Fotki wbrew temu co piszesz to jak dla mnie pierwsza klasa.
Fajnie jakbyś pisał więcej o swoich modelach. Na przykład o tej platformie z dźwigiem i o samym aucie. Skąd kalkomanie na Ikarusa z Katowic?
Tej owocarki od Piotra zazdroszczę. Kiedyś dawno temu była na alle może i ta którą posiadasz.
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#32
Bardzo ładna i zacna kolekcja. Fotki wbrew temu co piszesz to jak dla mnie pierwsza klasa.
Fajnie jakbyś pisał więcej o swoich modelach. Na przykład o tej platformie z dźwigiem i o samym aucie. Skąd kalkomanie na Ikarusa z Katowic?
Tej owocarki od Piotra zazdroszczę. Kiedyś dawno temu była na alle może i ta którą posiadasz.
W przyszłym tygodniu pokażę ostatni jak na razie wagon z 1973 i wtedy podam numery katalogowe (tam gdzie to możliwe)
Katowickiego Ikarusa przerabiał z brekiny @Michal88 , on też jest twórcą kalek, co do stara również ten sam adres;).
Owocarkę kupiłem na allegro od @karol_mar , więc patrzyliśmy na tą samą;)
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#34
Ku mojej rozpaczy Michał generalnie dał sobie spokój z autobusami, pochłonął go całkiem temat innych konfiguracji jego
stara, i kombinuje jak zrobić bizona, o czym sam pisał na forum.
A brekina takiego pięknego ikarusa wydała ....:cry::cry::cry:
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#35
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejny model z rewizją z 1973 roku, zasadniczo miał być ostatnim modelem jaki udało mi się zdobyć z tej serii, ale po przejrzeniu
pod lupą swojej kolekcji wydaje mi się że jeszcze coś znalazłem, ale pierwsze będę się jeszcze musiał upewnić u Pana Krzysztofa Koja.
Tymczasem model z jego "stajni", cysterna Xr wypuszczona w ilości kilkunastu sztuk przez PMR.

DSC_0001.jpg
DSC_0002.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0006.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#38
Witajcie,
dzisiaj kolejny wagon z rewizją 1973, Roco 76764. Szczerze mówiąc model kupiłem krótko po jego ukazaniu się na rynku,
i nie przypuszczałem że mogę go powiązać akurat z tą pod kolekcją, no ale od tego jest forum żeby się czegoś dowiedzieć;)
Oto jaką odpowiedź uzyskałem od Pana Koja, myślę że @Mafo również będzie nią ucieszony;

"Napis, o który Pan pyta, to data (miesiąc i rok) podstawienia zestawów kołowych pod ten wagon.
Napis ten brzmi dokładnie: 1Ku 9.73.
Jest to oczywiście zbieżne z datą rewizji okresowej tego wagonu, której z przyczyn technicznych, firma Roco nie była w stanie umieścić na ostoi tego modelu, a mianowicie: REV 1Ku 28.9.73
Warto jeszcze dodać, że skrót literowy “1Ku” oznacza w tym przypadku WGW Kutno, jako wykonawcę naprawy rewizyjnej.
W przypadku wagonów platform, węglarek i krytych tzw. “typu normalnego”, naprawy rewizyjne nie były wykonywane przez ZNTK, lecz przez wagonownie PKP (skrót: WGW).
Tylko naprawy główne i średnie tych wagonów były wykonywane przez ZNTK (w przypadku platform przez ZNTK Ostróda)."

Tyle nasz ekspert, a teraz fotki modelu;
DSC_0028.jpg
DSC_0033.jpg
DSC_0034.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 2
Kolekcje 0
Kolekcje 18
Kolekcje 3
Kolekcje 4

Podobne wątki