• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Kolekcja Tomek M.

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie,
w dalszym ciągu formujemy skład z rewizjami z 1973 r. Długodystansowcy zapewne pamiętają takiego modelarza jak PiotrB-32, nie wiem
zasadniczo jak i czemu skończył swoje modelarstwo, ale udało mi się z "alledno" "wyłuskać" kilka jego modeli.
Dzisiaj taki model na czasie, w kontekście niedawnych wypustów Rivarossi/SK-model.
Jedna z jego owocarek, oczywiście wolałbym to prezentować model Hrabiego albo efc, na razie muszę się jednak zadowolić tą ;)

DSC_0022.jpg
DSC_0023.jpg
DSC_0026.jpg

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie,
dzisiaj dalszy ciąg "pociągu byle jakiego z tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego trzeciego";)
PiotrB-32 i jego chłodnia, zdaje mi się że Dracula wypuścił identyczny numer. Jedna z barierek wymaga odtworzenia i prędzej czy później to się stanie,z naciskiem na "później".
DSC_0009.jpg
DSC_0011.jpg
DSC_0013.jpg

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie,
kolejny wagon z rewizją z 1973r., dotychczas wagony miały bardzo podobną bryłę, a w epoce IVa składy towarowe były bardzo
zróżnicowane, więc dzisiaj dla odmiany platforma podczołgowa od roco.
Zasadniczo pojazdów wojskowych nie zbieram, więc postawię najbardziej zbliżony konstrukcyjnie z LWP pojazd jaki posiadam w kolekcji,
a Wy sobie musicie wyobrazić że ma skrzynię z plandeką zamiast koparki ;)

DSC_0001.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0009.jpg

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witam Was cytatem z Tuwima, i dziękuję przy okazji za oceny ;)
"W ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy,
W dziewiątym - same tuczone świnie"
Tak się składa że jest to ósmy wagon w tym składzie, nie wiem czy on pomieści stworzenia z wiersza dedykowane dla ósmego wagonu,
ale parę tuczonych świń z dziewiątego na pewno by tu weszło;)
Stary poczciwy Piko z rewizją z 1973 oczywiście.
DSC_0030.jpg
DSC_0033.jpg

avecez

Aktywny użytkownik
Bardzo ładna i zacna kolekcja. Fotki wbrew temu co piszesz to jak dla mnie pierwsza klasa.
Fajnie jakbyś pisał więcej o swoich modelach. Na przykład o tej platformie z dźwigiem i o samym aucie. Skąd kalkomanie na Ikarusa z Katowic?
Tej owocarki od Piotra zazdroszczę. Kiedyś dawno temu była na alle może i ta którą posiadasz.

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Bardzo ładna i zacna kolekcja. Fotki wbrew temu co piszesz to jak dla mnie pierwsza klasa.
Fajnie jakbyś pisał więcej o swoich modelach. Na przykład o tej platformie z dźwigiem i o samym aucie. Skąd kalkomanie na Ikarusa z Katowic?
Tej owocarki od Piotra zazdroszczę. Kiedyś dawno temu była na alle może i ta którą posiadasz.
W przyszłym tygodniu pokażę ostatni jak na razie wagon z 1973 i wtedy podam numery katalogowe (tam gdzie to możliwe)
Katowickiego Ikarusa przerabiał z brekiny @Michal88 , on też jest twórcą kalek, co do stara również ten sam adres;).
Owocarkę kupiłem na allegro od @karol_mar , więc patrzyliśmy na tą samą;)

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Ku mojej rozpaczy Michał generalnie dał sobie spokój z autobusami, pochłonął go całkiem temat innych konfiguracji jego
stara, i kombinuje jak zrobić bizona, o czym sam pisał na forum.
A brekina takiego pięknego ikarusa wydała ....:cry::cry::cry:

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie, dzięki za oceny i komentarze ;)
Dzisiaj kolejny model z rewizją z 1973 roku, zasadniczo miał być ostatnim modelem jaki udało mi się zdobyć z tej serii, ale po przejrzeniu
pod lupą swojej kolekcji wydaje mi się że jeszcze coś znalazłem, ale pierwsze będę się jeszcze musiał upewnić u Pana Krzysztofa Koja.
Tymczasem model z jego "stajni", cysterna Xr wypuszczona w ilości kilkunastu sztuk przez PMR.

DSC_0001.jpg
DSC_0002.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0006.jpg

OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Witajcie,
dzisiaj kolejny wagon z rewizją 1973, Roco 76764. Szczerze mówiąc model kupiłem krótko po jego ukazaniu się na rynku,
i nie przypuszczałem że mogę go powiązać akurat z tą pod kolekcją, no ale od tego jest forum żeby się czegoś dowiedzieć;)
Oto jaką odpowiedź uzyskałem od Pana Koja, myślę że @Mafo również będzie nią ucieszony;

"Napis, o który Pan pyta, to data (miesiąc i rok) podstawienia zestawów kołowych pod ten wagon.
Napis ten brzmi dokładnie: 1Ku 9.73.
Jest to oczywiście zbieżne z datą rewizji okresowej tego wagonu, której z przyczyn technicznych, firma Roco nie była w stanie umieścić na ostoi tego modelu, a mianowicie: REV 1Ku 28.9.73
Warto jeszcze dodać, że skrót literowy “1Ku” oznacza w tym przypadku WGW Kutno, jako wykonawcę naprawy rewizyjnej.
W przypadku wagonów platform, węglarek i krytych tzw. “typu normalnego”, naprawy rewizyjne nie były wykonywane przez ZNTK, lecz przez wagonownie PKP (skrót: WGW).
Tylko naprawy główne i średnie tych wagonów były wykonywane przez ZNTK (w przypadku platform przez ZNTK Ostróda)."

Tyle nasz ekspert, a teraz fotki modelu;
DSC_0028.jpg
DSC_0033.jpg
DSC_0034.jpg