• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#1
Witam wszystkich,
zasadniczo chciałem się przywitać z Wami w części kolejowej, bo przy rejestracji nie zauważyłem wątku powitalnego (a jest taki ), i zacząłem pisać w dziale samochodowym,ponieważ moja choroba kolekcjonerska jest dwubiegunowa ;)
Tomek, Bielsko-Biała, Epoka IIIc-Va, kolekcjoner , niestety nie modelarz, i to chyba wszystko co o sobie mogę tu napisać.
Czytam i przeglądam wasze forum już ponad 10 lat z wieloma z Was nawiązywałem kontakt poprzez allegro aby zakupić jakiś model.

Dzisiaj zaprezentuję dwa modele, jako pierwszy ST44-076 z Czechowic-Dziedzic, kupiony od użytkownika garcia ramirez, zrobiony przez Jan-kola, a zaraz po zakupie
wysłany przeze mnie do Mariusza TV na piękną patynę, więc jak widzicie model bardzo silnie związany z tym forum ;)
Dzisiaj ma swój "comeback".
Na ostatniej fotce w towarzystwie autobusu "zza miedzy" czyli Ikarusa 556 z WPK Bielsko-Biała, obie maszyny z jedynej słusznej epoki, nieraz mijały się na przejazdach kolejowych Podbeskidzia. Na szczęście nigdy o tym samym czasie ;)

Przepraszam za paprochy na modelach, tryb makro jest bezlitosny,a ja swoje umiejętności fotograficzne kształtuję dopiero od miesiąca.
Będzie lepiej, wierzcie mi, wszystko zrobię, lecz nie dziś.
DSC_0168.JPG
DSC_0169.JPG
DSC_0170.JPG
DSC_0171.JPG
DSC_0172.JPG
DSC_0175.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#12
Witajcie,
w czasach gdy na hasło "model cysterny PKP" wyobraźnia nam podsuwa tylko Piko albo Robo ;), warto sobie ją zresetować i przypomnieć
inne modele;
29R od UMF, doskonałe uzupełnienie do składów z IV epoki, moje skopane zdjęcia nie oddadzą uroku tego modelu, ale różnicę pomiędzy
modelami serii 406 da się wychwycić ;)

DSC_0569.jpg
DSC_0572.jpg
DSC_0575.jpg
DSC_0576.jpg
DSC_0577.jpg
DSC_0612.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#13
Witajcie,
dzisiaj przypomnę wam wagon pocztowy z manufaktury TMF, o której coś ostatnio cicho....
Zastanawiające jest to, że przy tym całym "boomie" na epokę IV mamy tylko dwa rodzaje wagonów pocztowych w oznaczeniach tejże,
jeden z manufaktury, drugi to inicjatywa parowozika na bazie Fleischmanna w śladowych ilościach, praktycznie nie do dostania :/

TMF 561401
P-VII Pm epoka IVb stacja Chojnice.
Fotki, no cóż....Polska rasowa oliwka pokazała mi jak mierny ze mnie fotograf ;)
Mimo wszystko miłego "paczania"

DSC_0578.jpg
DSC_0614.JPG
DSC_0618.JPG
DSC_0620.JPG
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#16
Witajcie, trochę mnie tutaj nie było, pora coś odświeżyć ;)
Piko kiedyś zapowiedziało że jako pierwszy będzie wydany ST44 ze zmienioną czołownicą, a jak wyszło..., wiemy wszyscy.
Kiedyś, dawno temu, jeszcze na forum Martel użytkownik o nicku "rokstedi" (jeżeli coś przekręciłem, to przepraszam) stworzył piękny model ST44-1028, wiem że kopiowanie to zła cecha, ale jeżeli inny modelarz zrobi ten sam model to chyba nie piractwo ?;)
Po krótkich konsultacjach z Jan-Kolem "szarpnąłem" się na pierwszy w życiu model z prawdziwego zdarzenia, co prawda nie ma takich bajerów
jak otwierane drzwi czy przestrzenne żaluzje jak w pierwowzorze, ale jest(y).
Na skutek chyba nerwowego kuriera zderzaki są z jednej strony lekko skrzywione, a mocowania sygnałów na reflektorach z drugiej strony
wyłamane, kiedyś poślę go do jakiegoś ZNTK, na razie mam pilniejsze wydatki.
Miłego oglądania;)

DSC_0036.jpg
DSC_0037.jpg
DSC_0038.jpg
DSC_0042.jpg
DSC_0044.jpg
DSC_0046.jpg
DSC_0050.jpg
DSC_0052.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#17
Witajcie, dzięki za oceny;)
Zasadniczo staram się tu nie pokazywać modeli które są obecne w dużych ilościach na forum, bo nie jestem zwolennikiem tego że jak wyjdzie
jakaś nowość PIKO itp. to od razu każdy kto ją kupił musi wrzucić, w opakowaniu, bez opakowania, na stole , na parapecie, z pluszakami,
na trawniku.....
Dzisiaj zrobię wyjątek, a poniżej uzasadnienie ;)
Ja, jako model zostałem "zaprojektowany i wdrożony do produkcji" w 1972 roku, premiera i pierwsze jazdy testowe odbyły się w 1973:LOL:
Postanowiłem sobie zgromadzić wszystkie miniatury które mają daty rewizji, naprawy głównej itp datowane na ten rok.
Oczywiście nie znam wszystkich modeli które mają te oznaczenia naniesione, niemniej jednak i tak udało mi się już zdobyć kilkanaście modeli.
Będzie trochę modeli katalogowych, i kilka konwersji oraz limitowanych edycji, na pierwszy rzut idzie SP45-082 wyprodukowana
w tym samym roku co ja, a lokomotywa w każdym składzie jest najważniejsza ;)

DSC_0003.jpg
DSC_0005.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0007.jpg
 
OP
OP
Tomek M.

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.397 68 0
#20
Witajcie, dzięki za zostawienie śladu w wątku ;)
Formujemy w dalszym ciągu skład z rewizją 1973, kolejny model o dziwo w podobnym kolorze, potem będzie biel ;).
Wagon gospodarczy Xp, w konwersji nieodżałowanego "Parowozika".

DSC_0011.jpg
DSC_0016.jpg
DSC_0017.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 2
Kolekcje 0
Kolekcje 18
Kolekcje 3
Kolekcje 4

Podobne wątki