• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Samochodów Osobowych

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#41
mafo, pacek23, Brodagaz, michal80, oko21, maniac64 - dziękuję za zainteresowanie. :)

Dzisiaj samochody sportowe lat dziewięćdziesiątych. Lamborghini Diablo w wersji High Tech od Herpy oraz dwa japońskie Ferrari - czyli Hondy NSX, zarówno w wersji z kierownicą po prawej jak i po lewej stronie. Ciekawostką są uchylne światła przednie oraz otwierana tylna szyba. Kiedyś można było te modele dostać na ebayu za prawie darmo a teraz ich cena sukcesywnie rośnie, są więc dobrą lokatą kapitału i gratką dla kolekcjonerów. Zapraszam na pokaz!

18. Herpa High Tech: Lamborghini Diablo
IMG_4849.JPG

IMG_4848.JPG


19. Trumpeter: Honda NSX LHD
IMG_4850.JPG

IMG_4851.JPG

20. Trumpeter: Honda NSX RHD
IMG_4853.JPG

IMG_4852.JPG


I na koniec wszystkie razem:
IMG_4854.JPG


P.S.: Kupię 'japońską trójcę' (Supra, FTO i 300ZX) od KATO. Jeśli ktoś ma i chce się pozbyć, to rozważę każdą ofertę! Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#42
Lambo bardzo ciekawa, choć powiem szczerze, że tymi Hondami to pogrążyłeś heropwską miniaturkę. Hondy zrobione bardzo fajnie, a ruchome światła przednie to niezły dodatek.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#43
Honda NSX na począklu lat 90-tych, to było kiedyś wejście smoka w rynek super-sportowych samochodów. Obie wersje bardzo ładne i dopracowane. Otwierane światła robią niesamowite wrażenie.
Lamborghini Diablo to tez świetny super GT z tych samych czasów. Herpa wypuściła naprawdę ładny i rzadki model z ciekawie wyeksponowanym sercem z tylnymi fotelami. Ciekawa ostania fotka.
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#44
Wszystkie 3 bardzo cieszą oko ale jak dla mnie srebrny nsx jest faworytem ale takie diablo od herpy też piękne zwłaszcza że model pewnie ma już kilka lat :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.324 108 2
#45
Dobrze że mam całą trójcę , bo nie spał bym dziś za dobrze, gratuluje , model jak najbardziej potrzebne w kolekcji i warte posiadania.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#46
mafo, michal80, pacek23, Brodagaz - dzięki za zainteresowanie ;)

Dziś dla odmiany przedstawiam samochody dostawcze w rozmiarach S, M i L. Oczywiście będzie włosko-japońsko, acz z francuskim akcentem (ileż można siedzieć we Włoszech i Japonii!? :D)

21. Rietze: Mitsubishi L300 w reklamowym malowaniu tej firmy - czyli rozmiar S. Forma jest bardzo dokładna, minusem jest niestety obecność dodatkowych rzędów siedzeń w środku (powinna być pusta paka z racji braku okien).
IMG_4865.JPG

IMG_4866.JPG


22. Norev: Citroen HY, czyli rozmiar M. Szkoda, że nie ma lusterek (miniatura od Buscha je posiada), ale uważam że jak na metalowy odlew, jest naprawdę dobrze wykonany. Podoba mi się zwłaszcza tył.
IMG_4862.JPG

IMG_4863.JPG


23. Brekina: Fiat Gamma Zeta, czyli rozmiar Large w pełnym znaczeniu tego słowa. Sprzedawany też jako Iveco Zeta. Poprzednik modelu Iveco Eurocargo. Stosunkowo rzadka wersja - goła i z czarnymi kołami (większość dostępnych na ebayu ma bordowe koła i/lub jakąś grafikę na boku).
IMG_4860.JPG


IMG_4861.JPG


Na koniec - jak zwykle - wszystkie razem, ładnie widać różnice rozmiarowe.
IMG_4868.JPG

Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#47
Fajne te dostawczaki. Rzadko się widuje je w naszych kolekcjach w zalewie miniaturek niemieckiej motoryzacji. Podobają mi się.
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#49
Zgadzam się z kolegą wyżej fiat dla mnie też jest mistrzem doskonały gratuluję. :) mitsubishi też mi się podoba fajne jest i widywane a co do citroena to fajnie sobie wygląda ale w takich nie gustuje :)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#51
Bardzo interesujące i rzadkie modele dostawczych furgonetek. Fiat najlepiej wykonany z wieloma szczegółami. Mitsubishi w malowaniu jego producenta oryginalnie się prezentuje.
Citroen ma to coś sobie czego nie mają 2 pozostałe modele: historia francuskiej motoryzacji. Szkoda, że nie postarali się ze światłami w Citroenie, bo byłby naprawdę rarytas.
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#53
mafo, maniac64, pacek23, Brodagaz, michal80, VWAdam - dziękuję;)

Temat przewodni: Coupe z lat 60tych XX wieku. 3 marki, z trzech krajów, 3 modele trzech różnych firm.

24. Herpa: Volvo P1800 Coupe. Kraj pochodzenia: Szwecja, rok budowy: 1957. Silniki od 1.8 do 2.0 litra o mocach od 100 do 130 koni mechanicznych. 0-100km/h w 9.5 sekundy, prędkość maksymalna: 190km/h. Samochód znany z roli w serialu 'święty', posiada też dużo ciekawszą wersję kombi (a właściwie shooting brake). Do tego samochodu należy oficjalny rekord największej ilości kilometrów przejechanych jednym samochodem - 4.8 miliona kilometrów.
IMG_4873.JPG

IMG_4874.JPG


25. Norev: Alpine-Renault A110. Kraj pochodzenia: Francja, rok budowy: 1963. Masa własna na poziomie zaledwie 544kg (nadwozie z włókna szklanego) oraz silniki o mocach od 44 do 125 koni mechanicznych i pojemnościach od 950 do 1600ccm pozwalały uzyskać maksymalną prędkość 210km/h. Jeden z najbardziej udanych wozów sportowych lat sześćdziesiątych.
IMG_4871.JPG

IMG_4872.JPG


26. Brekina: Fiat 2300S Coupe. Kraj pochodzenia: Włochy. Najwolniejszy ze wszystkich przedstawionych samochodów. Rok budowy: 1961, silniki: 2.3 litra R6 o mocach od 106 do 138 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna 190 km/h, 11.6 sekundy do setki. Hamulce tarczowe na obu osiach, co w tamtych czasach nie było takie oczywiste.
IMG_4869.JPG

IMG_4870.JPG


A tak to mogło wyglądać na przypadkowym, europejskim parkingu w latach 60tych:
IMG_4876.jpg

Pozdrawiam!
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#54
Znowu wielkie trio pokazałeś. Tym razem w wydaniu sportowych. Każdy z trójki ma swój niepowtarzalny styl, każdy też ma swoją tradycję. Volvo ma niepowtarzalną linię nadwozia i był najbardziej znanym sportowym modelem Volvo.
Alpine ma również niepowtarzalny styl i rodowód z rajdowych tras Monte Carlo. Wykonanie Volvo i Alpine na wysokim poziomie. Ostatni Fiat najdziwniej wygląda ze wszystkich. Czerwony kolor pasuje do włoskiego eleganckiego Coupe.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#55
I mnie ten Fiat najmniej się podoba z całej trójki. Alpinka świetna, choć powiem, że wolę ją w malowaniach rajdowych. Volvo to też świetny model i muszę powiedzieć, że jest zazdrość, bo tego jakoś przeoczyłem i jeszcze nie mam w kolekcji. :)
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#56
No jak dla mnie to najładniejszy jest tutaj fiat i nigdy takiego cacka nie widziałem :) lecisz mocno cały czas
 
OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#58
michal80, mafo, pacek23, lotus102 - dziękuję. ;)

Idziemy dalej, jedziemy do Włoch, potem do Francji i do Japonii.

27. Brekina: Alfa Romeo Giulia 1300
IMG_4973.JPG

IMG_4974.JPG


28. Norev: 1961 Citroen ID 19 Break "Ambulance Municipale" - Norev czasami robi naprawdę fajne rzeczy.
IMG_4971.JPG

IMG_4972.JPG


29. Ricko: Toyota 2000GT - jeden z najważniejszych japońskich samochodów sportowych, z tego co widziałem dość rzadko pokazywany na forum.
IMG_4969.JPG

IMG_4970.JPG


Zbiorowe na koniec:
IMG_4975.jpg


Pozdrawiam!
P.S. - gdyby ktoś z Was był zainteresowany, założyłem stronę, która w założeniu ma być pełnym archiwum mojej kolekcji modelarskiej. Ciekawsze modele będą pokazywane na forum, natomiast cała reszta - właśnie tam. Aktualnie jest niekompletna i cały czas uzupełniana. Adres to: http://strefa87.blogspot.com - zapraszam!
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#59
Alfa to alfa nie ma co gadać piękno klasyki :) ale bardzo ładnie prezentuje się też toyota i wyglądowo chyba u mnie wygrywa
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#60
Pięknie wygląda Toyota. Brekina zrobiła naprawdę świetny model.
 

Podobne wątki