• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Samochodów Osobowych

toiowo

Znany użytkownik
Cześć!
Dawno temu prezentowałem moją skromną kolekcję tu i ówdzie, potem przerwałem zbieranie. Teraz moja kolekcja liczy około 150 modeli a ja wróciłem do tego zacnego hobby. Zbieram głównie motoryzację włoską i japońską a oprócz tego to, co uważam że albo się opłaca, albo po prostu mi się podoba. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na dobry początek na kilka zdjęć. :)

1. Rietze: Mitsubishi Galant
IMG_4680.jpg

2. Brekina: Fiat 1100
IMG_4671.jpg

3. Praline: Citroen CX
IMG_4666.jpg

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Witaj na forum. Fajne modele pokazujesz. Nie często widać takie kąski w naszych kolekcjach. Mitsu świetny, choć wolałbym go w innym kolorku. Fiat, to świetnie wykonana miniaturka, jak to z reguły bywa u Brekiny. Najsłabiej wygląda Citroen, ale to pralinowa produkcja, a te modele nie były najlepiej zrobione. Jego zaletą jest to, że właśnie jest, bo inne firmy nie za bardzo biorą się za tą markę, także egzemplarz wart posiadania w kolekcji.

michal80

Znany użytkownik
Witam i cieszę się, że będę mógł oglądać tak rzadkie modele jak z Japonii i Włoch. Mitsubishi Galant w białym kolorze prezentuje się świetnie. Forma pomimo, że stara to i tak dobra. Drugi model dość stylowo
się prezentuje z wszystkimi chromami. Brekina robi rewelacyjne klasyki popularnych samochodów. Citroen najgorzej wypada, ale ten model CX'a jest rzadki, więc warto go mieć pomimo gorszego wykonania.

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
mafo, oko21, michal80, Brodagaz, maniac64, pacek23 - dzięki za zainteresowanie ;) Skoro się podoba - idziemy dalej!
4. IMU: Volvo 760
IMG_4684.jpg

5. Rietze: Mitsubishi Pajero
IMG_4670.JPG

6. Herpa: Fiat 124
IMG_4679.JPG

michal80

Znany użytkownik
Najciekawszy biały Spider za sprawą oryginalnego wyglądu. Volvo 760 wygląda dosyć surowo, ale ten niecodzienny przedni zderzak z legendarną harmonijką Volvo rekompensuje mu to. Pajero również oryginalny i rzadki.

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Broda, Oko, Pacek, Michal, Maniac, Lotus - dzięki za zainteresowanie. Gramy dalej. Dzisiejsza odsłona będzie terenowa a zgodnie z sugestiami, dodaję 50% więcej zdjęć każdego modelu.

7. Wiking: Mitsubishi Pajero 5D
IMG_4734.JPG

IMG_4735.JPG

2. Rietze: Mitsubishi Pajero 2D
IMG_4733.JPG

IMG_4732.JPG

3. Rietze: RMA Amphi Ranger. W tym modelu pokombinowałem z kołami, standardowe wyglądały bardzo ubogo. A że na zdjęciach rzeczywistych zobaczyłem, że do Amphi Rangerów często montowane są nieoryginalne felgi i miałem na stanie akurat całkiem ładne środki z SLK i opony z G klasy - złożyłem to w całość i moim zdaniem wygląda całkiem soczyście.
IMG_4730.JPG

IMG_4731.JPG

Brodagaz

Znany użytkownik
Najlepiej się prezentuje Pajero z Wikinga ale reszta też robi robotę , trochę za duże koła do amfibii dałeś ale pomysł ok.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Z ostatnich dwóch prezentacji to duże Pajero oraz Fiat wyglądają najlepiej. Jedynie co mi nie pasuje w Mitsubishi to ten "wikingowy" hak. ;)

michal80

Znany użytkownik
Ciekawy zbiór prawdziwych japońskich terenówek, zielony kultowy Pajero świetnie wygląda w dłuższej wersji i bojowym zielonym kolorze. Sportowa krótsza odmiana z odkrytym tyłem też świetna. Amfibia najciekawsza ;)

OP
OP
toiowo

toiowo

Znany użytkownik
Brodagaz, mafo, michal80, lotus102 - dziękuję!

Temat dzisiejszej odsłony: 'Japońscy sportowcy'.

Wczoraj dotarł do mnie pierwszy w kolekcji BUB i muszę powiedzieć, że jestem niezwykle mile zaskoczony. Co prawda karoseria jest metalowa, ale:
-Model jest bardzo ładnie zapakowany - pierwsze skojarzenie, to eleganckie czekoladki.
-Chyba nikt w tej skali nie robi Datsuna.
-Metalowe nadwozie w porównaniu z niektórymi wytworami Welly lub Schuco jest naprawdę ok.
-Jest przyjemnie ciężki i sprawia wrażenie solidnie wykonanego.
-Ma dużo detali - urzekły mnie zwłaszcza lusterka ze 'szkłami' pomalowanymi na srebrno i zewnętrzne dodatkowe reflektory. Do tego tablice rejestracyjne, całe oklejenie nadwozia i czarna, matowa maska.
-Bogate wnętrze! W czarnym wnętrzu znajdują się czarno - szare siedzenia a za nimi przez tylną szybę widać pełnowymiarowe koło zapasowe.
-Bardzo korzystna relacja ceny do jakości - w każdym razie przynajmniej mi udało się 'wyrwać' ten model stosunkowo tanio.

Czas na zdjęcia:

10. BUB: Datsun Fairlady 240Z, East African Safari Rally
IMG_4749.JPG

IMG_4748.JPG

A teraz coś, co wszyscy znają, a u mnie nie mogło się nie znaleźć.

11. Brekina: Toyota Celica Coupe GT
IMG_4751.JPG

IMG_4750.JPG

I na koniec oba modele razem:
IMG_4752.JPG

Pozdrawiam! (i zachęcam do odwiedzenia linku umieszczonego w stopce ;) )