• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja pojazdów wszelkich Ani i Kuby

OP
OP
Drzewiarz

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.066 14 0
Kolejny model przeszedł przegląd w naszym warsztacie ;)
Porsche 911 Targa - rocznik 1967 - model Brekina 16264.
Po pomalowaniu rury wydechowej na właściwy srebrny kolor, został zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. :)
20200202_170728.jpg
20200202_170738.jpg
20200229_213218.jpg
20200229_213324.jpg
20200229_213411.jpg

Miłego oglądania :cool:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Ciekawie wygląda z blachami. A Brekina, rzeczywiście, dała d... z rurami wydechowymi, bo zrobiła je w kolorze czarnym. Muszę w swoich brekinowych porszakach pomalować je na srebrno, a jeszcze lepiej na chrom.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Każda fachowa ingerencja w model fabryczny poprawia jego walory wizualne i przybliża miniaturę do realu. Byłoby, więc wskazane aby te elementy uwidocznić na prezentowanych fotografiach. Generalnie prezentacje w tym wątku mi się podobają właśnie z tego powodu, że modele mają tą wartość dodaną.:)
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
T3 po bardzo starannej waloryzacji małżonki wygląda świetnie(y), niby takie drobiazgi, a ze zwykłego kita wyszedł piękny, pełnowartościowy model.
Żona rozumiejąca hobby męża, i jeszcze uczestnicząca w nim, to większy skarb niż same modele;).
A tak przy okazji, to znaczek VW na tylnej klapie to kalkomania?
Porsche z Brekiny wykonane na poziomie odpowiednim dla tej firmy, chociaż ta kolorystyka nie za bardzo mi pasuje.
Ale rekompensują to takie szczegóły jak znak firmowy czy napisy "Targa". Plus własne tablice:cool:.

Brekina, rzeczywiście, dała d... z rurami wydechowymi, bo zrobiła je w kolorze czarnym. Muszę w swoich brekinowych porszakach pomalować je na srebrno, a jeszcze lepiej na chrom.
Kiedyś spróbowałem zrobić chromowane wydechy z igieł lekarskich, jest ich duży wybór w aptece, o różnej średnicy. Nawet ciekawie to wyszło.
Jedynie trzeba się zaopatrzyć w coś do ich cięcia bez deformacji. Ja to robiłem mikro szlifierką, a'la pseudo Dremel.
 
OP
OP
Drzewiarz

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.066 14 0
Do naszego warsztatu zawitał pewien Francuz, swoim wyjątkowym samochodem. Okazało się, że miał drobną kolizję na trasie i wymagał szybkiej naprawy ;), którą mu oczywiście zapewniliśmy, odrobinę szlifując plastiki i następnie wklejając na miejsce :)
Ten przepiękny samochód to Citroen SM, lata produkcji 1970-1975, model Norev 158511. Jest dość dobrze wykonany i pomalowany (nie wymagał naszym zdaniem żadnej ingerencji), zwróćcie również uwagę na ostatnie zdjęcie, pokazujące zamontowane wewnątrz kabiny lusterko wsteczne :) (co prawda lekko przewymiarowane ;))
Miłego oglądania :cool:
110355.jpg
110405.jpg
230637.jpg
230758.jpg
230820.jpg
230847.jpg
231255.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Ciekawy ten model. Norev zrobił sporo miniaturek francuskiej motoryzacji. Może nie powalają wykonaniem, bo w większości są metalowe, ale nikt inny nie pokusił się o te modele. Też mam kilka Norev-ów i jestem bardzo zadowolony.
 
OP
OP
Drzewiarz

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.066 14 0
Ten Citroen jest naprawdę nieźle wykonany jak na Norev'a :) Ale fakt, że firma jest nierówna w jakości, ale jeżeli chodzi o Francuzów, to ma największy wybór... coś za coś ;)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.401 68 0
Porsche 911, piękne i kultowe i żadna panamera czy cayenne mu nigdy nie dorówna.
Cytryna przepiękna, można Francuzom wiele zarzucić przy tworzeniu swoich dzieł motoryzacyjnych, ale na pewno nie braku odwagi i nowoczesnego
podejścia do stylizacji w ich konstrukcjach z tamtych lat.
Współcześnie już takich "jaj" nie mają.
 
OP
OP
Drzewiarz

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.066 14 0
Czas na kolejną odsłonę z naszej Stajni ;)
Mercedes-Benz 280 SE (W108) - produkowany w latach 1965-1972, silnik 2.8 litra 160KM. Jednakże topowa wersja W108 posiadała silnik V8 o pojemności 4.5 litra i mocy 225KM :devil:
Prezentowany model pochodzi od Starmady (Brekina 13103) i jest naprawdę dobrze wykonany. :) Niestety ma jeden mankament, i to dobrze widoczny szczególnie na pierwszym zdjęciu, czyli miejsce na rejestrację lub raczej imitację rejestracji (nie do końca wiadomo jak to nazwać), i to i z tyłu, i z przodu. :( Grubość tego elementu jest po prostu porażająca! o_O Ale oceńcie sami... Zapraszamy :cool:
230707.jpg
232954.jpg
233023.jpg
233036.jpg
233133.jpg
233154.jpg
 

Podobne wątki