• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja osobówki schyłku PRLu

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#83
To chyba dlatego że garbus ma znacznie lepiej położony lakier :) Powoli widać postępy, szczególnie jeśli spojrzeć na transportera z pierwszej strony wątku. A teraz schna modele z nowym podkładem, i nie chcę zapeszac, ale chyba będzie skok jakościowy :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#84
Obydwa fajne i jak na swoje lata to naprawdę wyglądają na umęczone. Coraz ciekawiej Ci ta waloryzacja wychodzi.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#88
Bardzo fajnie wychodzą Ci te przemalowywania modeli. Obydwa dużo zyskały na wyglądzie. Podobają się. (y)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#90
Tak trochę a propos dyskusji w temacie Brodagaza.. Przybyła do mnie paczuszka z nowymi nabytkami, więc dziś porównanie stareńkiego wikinga pokazywanego wcześniej i nowej brekiny w postaci modelów opla rekorda c:

rekord c 1.JPG
rekord c 2.JPG
rekord c 3.JPG
rekord c 4.JPG
rekord c 5.JPG
rekord c 6.JPG
rekord c 7.JPG
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#93
No wiadomo, to nie jest test typu "jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać" ale obydwa mi się podobają :)
To raczej ilustracja przysłowia "kto kupuje tanio, ten kupuje dwa razy" ;)
 
Ostatnio edytowane:

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#94
Mówiąc szczerze tak patrzę na te modele pod kątem 1:1 i dużo lepiej wygląda Wiking - zwłaszcza przedni pas. Pewnie, ze wycieraczki i obrys szyby są słabsze, ale to właśnie nadaje temu modelowi realizmu ówczesnych kowalskich napraw :gwizd:
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#98
Dziękuję, praktycznie nic z nimi nie robiłem, tylko małe podmalunki, wash I tablice więc kredyt należy się brekinie ;)
Niestety, nie zdołałem wyciągnąć szyby z transita I wartburga, dlatego uszczelki nie pomalowane. Wcześniej taki sam problem z trabantem od brekiny.
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#99
Świateł przednich w Fordzie i VW nie ma jak rozjaśnić - w domyśle posrebrzyć ? Dodało by to sporo realizmu, a tak na pierwszy rzut oka wyglądają jakby bez kloszy były...:ostrozny:
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Świateł przednich w Fordzie i VW nie ma jak rozjaśnić - w domyśle posrebrzyć ? Dodało by to sporo realizmu, a tak na pierwszy rzut oka wyglądają jakby bez kloszy były...:ostrozny:
Jeśli spojrzysz na drugą stronę wątku to tamtym ogórkom posrebrzalem światła od środka. I efekt żaden, tym razem więc nic nie robiłem. Można by je "z wierzchu" pociągnąć srebrem, ale szkoda trochę. Zdjęcia były robione w pochmurny dzień, więc to też nie polepsza. Taki dizajn nietrafiony, w nowszych brekinach jest inne rozwiązanie.
 

Podobne wątki