• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja osobówki schyłku PRLu

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#2
I tu ciekawe wejście. Modele fajnie podrasowane. Rejestracje dodają im realizmu. Fajne wykonanie. Podoba się.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#8
Bardzo fajnie wyszedł VW T3 z poprzednich prezenatcji.Sporo tego jeździło w Polsce.Te drzwi pomalowane na czerwono dodają mu takiego swojskiego klimatu.:D
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#10
Dzięki za miłe słowa. Oba graty robione w tym samym czasie, tymi samymi technikami (rdzawy wash, czarny wash, suche pastele, bezbarwny mat, suchy pędzel). Przyznam, że w sumie nie wiedziałem co robię/eksperymentowałem, i jestem zaskoczony jak fajnie wyszło na zdjęciu w makro. Widziana gołym okiem cytryna nie robi takiego wrażenia.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#12
Nad makietą dużo rozmyślam, i kiedyś powstanie, ale kiedy... Małej dioramy nie mam w planach, myślę bardziej globalnie ;)
Dziś kilka prawie seryjnych, dodane tablice, wash i podmalowane detale tu i ówdzie.

Garbus Wiking:
a1.JPG
a2.JPG


Fiat CC Herpa (wiem że to dopiero czerwiec 1991, ale nie mogłem nie kupić - kiedyś takim jeździłem):
a3.JPG
a4.JPG


BMW na niemieckich tablicach:
a5.JPG
a6.JPG


Wartburg Herpa:
a7.JPG
a8.JPG


Trabant Herpa:

a10.JPG
a11.JPG


I Opel Kadett Herpa:

a12.JPG
a13.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#13
Ciekawe modele pokazujesz. Duża różnorodność. BMW bardzo fajnie wygląda na tych nieoryginalnych felgach.
 
M

Maverick

Gość
#14
Widzę, że każdy chyba model z twoich zbiorów jest przez Ciebie waloryzowany:) Niektóre wyglądają bardzo fajnie i realnie po tych zabiegach.(y)

BMW bardzo fajnie wygląda na tych nieoryginalnych felgach.
Wydaje mi się a raczej jestem przekonany, że te koła pochodzą z jakiegoś mercedesa Herpy;)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#16
Tak, większość moich modeli będzie uzupełniona w detale albo całkiem przemalowana. Jest chyba tylko jeden wyjątek, trochę "biżuterii dla panów", czyli syrena rajdowa tololoko:

tolo1.JPG
tolo2.JPG
tolo3.JPG


Co to felg na BMW - z takimi go kupiłem.. Mam nadzieję że nie są to jakieś typowe mercedesowskie ;) i na BMW też mogły się znaleźć.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#18
Sama Syrena może i była ładna ale model jest kiepski i nie odzwierciedla prawidłowo kształtów nadwozia Syreny.
Z Tololoko tylko ciężarówki osobówki to porażka, aczkolwiek rozumiem kolekcjonerów że, chcą mieć w swojej kolekcji produkty polskiej motoryzacji.
 
M

Maverick

Gość
#19
Tak jak pisze Brodagaz osobówki Tololoko to porażka ale kilka modeli z jego rodukcji zagościło u mnie w kolekcji ale tylko dlatego, ze były wyjatkowe i zakupione tanim kosztem na aukcjach bo za cenę producenta to nigdy bym nie kupił żadnego modelu.
Co do samej syrenki w malowaniu rajdowym to jest na prawdę wyjątkowa i mimo jej wad to też pokusiłbym się o jej zakup... ale na aukcji a nie w cenie producenta :D
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#20
Nie wiem ile teraz kosztują wyroby tololoko, syrenkę kupiłem w 2006 lub 07, w sklepie, za 59 zł. Myślę że cena była ok, mimo wszystko to ręczna robota i musi kosztować. Przód syreny jest ok, trochę dach i tylna część nieteges, dlatego kiedyś muszę sobie kupić bostonkę :) Mam jeszcze tolokowe fiaty małego i dużego, oraz warszawę. Maluch paskudnie odzwierciedlony, to fakt.. DF w porządku, ale Warszawa wg mnie całkiem fajna :) Ciężarówek z Bielska nie mam, ale nie ma chyba co generalizować - bo np star 266 zupełnie niepodobny do niczego. No ale jeśli się chce mieć klimat PRLu w skali h0, to niestety tololoko nie ma konkurencji.
 

Podobne wątki