• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja osobówki schyłku PRLu

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
Kolejna porcja bardzo ciekawych modeli. Właściwie wszystkie trzy są jednakowo świetne i trudno wybrać najciekawszego. Fajna ta delikatna waloryzacja Passata.
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
Mnie najbardziej cieszy Merc, tyle że fotka tyłu...przód bez gwiazdy nie 3ma klimatu :niepewny:.
Takiego Passata jeszcze do niedawna miał mój znajomy, tyle, że pomarańczowo brązowego ;).
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
No ten mercedes trochę rozczarował. Mam jeszcze kilka mercedesów, pokażę je po przemalowaniu ;)

A dziś modele wykonane z kitów żywicznych VV Model:

vv1.JPG
vv2.JPG
vv3.JPG
vv4.JPG
vv5.JPG
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.481 158 2
Wyglądają całkiem całkiem... a zastawa jest wyjątkowa, bo ma swój styl, trochę obniżony dach.
Dla mnie to szczególny samochód, bo latach 80' moi rodzicie mieli takie o to pojazd w kolorze zielonym.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.369 108 2
Skoda jest za wysoka i za krótka , a Zastawa za niska , ale poza tym bardzo mi się podobają i z tego co wiem w Czechach zestawy chodzą po około 30-35 zł.
Dobra robota i unikatowe modele.(y)
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
Piękno PRL-u w czystej postaci (y). Skodzina bardzo klimatyczna, szkoda, ze żaden producent nie kwapi się do odświeżenia tych modeli w dzisiejszych technologiach:niepewny:.
Były by to zapewne pozycje obowiązkowe niejednej kolekcji.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Dzięki za wpisy :) Modele mimo pewnych wad uważam za ozdobę kolekcji i żałuję że nie potrafiłem wykonać ich lepiej. Na makro widać niedociągnięcia :/ Skoda coupe to jeden z najładniejszych pojazdów PRLu wg mnie :) I wciąż liczę na herpe że pociagnie temat I po skodzie 1000mb, będzie tworzyć kolejne. Kity kupiłem u producenta po 10 € sztuka.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
Obydwa modele bardzo ciekawe i pomimo niedociągnięć powinny być w każdej kolekcji z okresu PRL-u. Wykonanie podoba mi się, a niedociągnięcia wynikają przede wszystkim z rodzaju odlewów żywicznych. :)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Dziękuję mafo :) Trzeba jednak zaznaczyć że te kity jak na żywice są świetnej jakości. Prawie nie trzeba używać pilnika, oszklenie to wydmuszka idealnie wchodząca w szczeliny okien. Koła to odlewy felg I gumowe opony - musiałem jedynie powiększyć wiertłem otwory na drucik I przewiercic nadlewki w podwoziu.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.369 108 2
No proszę jak się ma troszkę umiejętności to nawet ze starego Wikinga można wyczarować coś fajnego(y)
Renówka też fajna tylko koła mi w niej nie leżą.
 

Podobne wątki