• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja osobówki schyłku PRLu

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
I tu ciekawe wejście. Modele fajnie podrasowane. Rejestracje dodają im realizmu. Fajne wykonanie. Podoba się.

Irokez46

Znany użytkownik
Bardzo fajnie wyszedł VW T3 z poprzednich prezenatcji.Sporo tego jeździło w Polsce.Te drzwi pomalowane na czerwono dodają mu takiego swojskiego klimatu.:D

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Dzięki za miłe słowa. Oba graty robione w tym samym czasie, tymi samymi technikami (rdzawy wash, czarny wash, suche pastele, bezbarwny mat, suchy pędzel). Przyznam, że w sumie nie wiedziałem co robię/eksperymentowałem, i jestem zaskoczony jak fajnie wyszło na zdjęciu w makro. Widziana gołym okiem cytryna nie robi takiego wrażenia.

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Nad makietą dużo rozmyślam, i kiedyś powstanie, ale kiedy... Małej dioramy nie mam w planach, myślę bardziej globalnie ;)
Dziś kilka prawie seryjnych, dodane tablice, wash i podmalowane detale tu i ówdzie.

Garbus Wiking:
a1.JPG
a2.JPG

Fiat CC Herpa (wiem że to dopiero czerwiec 1991, ale nie mogłem nie kupić - kiedyś takim jeździłem):
a3.JPG
a4.JPG

BMW na niemieckich tablicach:
a5.JPG
a6.JPG

Wartburg Herpa:
a7.JPG
a8.JPG

Trabant Herpa:

a10.JPG
a11.JPG

I Opel Kadett Herpa:

a12.JPG
a13.JPG

M

Maverick

Gość
Widzę, że każdy chyba model z twoich zbiorów jest przez Ciebie waloryzowany:) Niektóre wyglądają bardzo fajnie i realnie po tych zabiegach.(y)

BMW bardzo fajnie wygląda na tych nieoryginalnych felgach.
Wydaje mi się a raczej jestem przekonany, że te koła pochodzą z jakiegoś mercedesa Herpy;)

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Tak, większość moich modeli będzie uzupełniona w detale albo całkiem przemalowana. Jest chyba tylko jeden wyjątek, trochę "biżuterii dla panów", czyli syrena rajdowa tololoko:

tolo1.JPG
tolo2.JPG
tolo3.JPG

Co to felg na BMW - z takimi go kupiłem.. Mam nadzieję że nie są to jakieś typowe mercedesowskie ;) i na BMW też mogły się znaleźć.

Brodagaz

Znany użytkownik
Sama Syrena może i była ładna ale model jest kiepski i nie odzwierciedla prawidłowo kształtów nadwozia Syreny.
Z Tololoko tylko ciężarówki osobówki to porażka, aczkolwiek rozumiem kolekcjonerów że, chcą mieć w swojej kolekcji produkty polskiej motoryzacji.

M

Maverick

Gość
Tak jak pisze Brodagaz osobówki Tololoko to porażka ale kilka modeli z jego rodukcji zagościło u mnie w kolekcji ale tylko dlatego, ze były wyjatkowe i zakupione tanim kosztem na aukcjach bo za cenę producenta to nigdy bym nie kupił żadnego modelu.
Co do samej syrenki w malowaniu rajdowym to jest na prawdę wyjątkowa i mimo jej wad to też pokusiłbym się o jej zakup... ale na aukcji a nie w cenie producenta :D

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Nie wiem ile teraz kosztują wyroby tololoko, syrenkę kupiłem w 2006 lub 07, w sklepie, za 59 zł. Myślę że cena była ok, mimo wszystko to ręczna robota i musi kosztować. Przód syreny jest ok, trochę dach i tylna część nieteges, dlatego kiedyś muszę sobie kupić bostonkę :) Mam jeszcze tolokowe fiaty małego i dużego, oraz warszawę. Maluch paskudnie odzwierciedlony, to fakt.. DF w porządku, ale Warszawa wg mnie całkiem fajna :) Ciężarówek z Bielska nie mam, ale nie ma chyba co generalizować - bo np star 266 zupełnie niepodobny do niczego. No ale jeśli się chce mieć klimat PRLu w skali h0, to niestety tololoko nie ma konkurencji.