• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modeli Bajdy

Bajda

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam wszystkich!

Od 2 lat interesuje się modelarstwem. Do tej pory z pod mojej ręki wyszło kilka modeli. Robiąc je bardzo często wzoruje się na ciężarówkach z konkretnej firmy. Staram się w miarę możliwości i chęci odwzorować wszystkie detale oraz uzbroić każdy model w okablowanie. Więcej nie mam nic do napisania, więc przejdę do prezentacji. Nie będę od razu pokazywał wszystkiego, gdyż "wypstrykam się" w tydzień i nie będzie co pokazywać. ;) Co jakiś czas będę dodawał kolejne zdjęcia modelu. :) Na sam początek przedstawiam wam mój ostatnio wykonany, mianowicie Scanię 4 serii, którą do nie dawna poruszał się mój tata.

Najpierw protoplastra



Model













Ps. Tak wiem, źle dobrałem kolor. ;)
Dziękuje za obejrzenie oraz zapraszam do oceny. :)
Pozdrawiam.
 

zyraf82

Znany użytkownik
Reakcje
36 0 0
#2
Witaj na forum. Może kolor jest za mało "butelkowy" ale tablice też się nie zgadzają, więc można to wybaczyć :p Świetne wykonanie, szczególnie silnik robi mega wrażenie!
Przy okazji jeśli chcesz żeby te zdjęcia zostały na dłużej dodawaj je bezpośrednio w poście. Nie wiem, czy jeszcze jakiś admin tutaj działa ale mogą Ci o to zwrócić uwagę :)
 
OP
OP
Bajda

Bajda

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#3
Witaj na forum. Może kolor jest za mało "butelkowy" ale tablice też się nie zgadzają, więc można to wybaczyć :p Świetne wykonanie, szczególnie silnik robi mega wrażenie!
Przy okazji jeśli chcesz żeby te zdjęcia zostały na dłużej dodawaj je bezpośrednio w poście. Nie wiem, czy jeszcze jakiś admin tutaj działa ale mogą Ci o to zwrócić uwagę :)
Dzięki, co do tablic to są one dobre, co można zauważyć w trzecim zdjęciu ;) Po prostu na początku była w leasingu a potem została przerejestrowana. :)
 

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#4
Witaj na forum. Świetna Scania. Silnik rzeczywiście robi wrażenie. Bardzo dobrze wykonana praca (y)
 
OP
OP
Bajda

Bajda

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
Dziękuje za miłe komentarze :)

Kolejnym modelem który zaprezentuje jest Mercedes Actros MPII z firmy Miąsko. Trochę nie wyszedł jak chciałem, ale jest to model na którym zaczynałem wchodzić w hobby. Co tu więcej o nim napisać? Hmmm.. rama oczywiście okablowana jak i tez silnik. :) To chyba tyle, poniżej zdjecia.

Protoplastra

Model








Dziękuje za obejrzenie,
Pozdrawiam.
 
OP
OP
Bajda

Bajda

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#9
Dziękuje :)

Witam.

Dziś zaprezentuje kolejny model którym jest Scania serii 2 wykonana w barwach Norweskiej firmy Stie's. Co tu o nim napisać? Posiada tak jak poprzednie modele okablowanie ramy oraz silnika, otwieraną klapę przednią. Zaszło w niej kilka zmian, najwięcej w zabudowie. Nie jest to dokładne odwzorowanie, gdyż sugerowałem się różnymi zdjęciami i z każdego brałem jakiś inny detal :)

Protoplastra

Model:








Dziękuje za obejrzenie,
Pozdrawiam :)
 
OP
OP
Bajda

Bajda

Nowy użytkownik
Reakcje
5 0 0
#11
Bardzo dziękuje :)

Pora na kolejny ulepek. Tym razem jest to Volvo Fh12. Został na niego nałożony lakier Motip'a Yellow Gold Metallic, doszło bardzo dużo przeróbek (praktycznie cała rama wraz z osprzętem była przerabiana bądź robiona od zera) oczywiście posiada imitację instalacji elektrycznej jak i również pneumatycznej. Nie mam co się więcej rozpisywać. Najbardziej jestem niezadowolony z położonego lakieru, lecz nie sądziłem że z metalikiem będzie tyle problemów :)













Tyle, dziękuje za obejrzenie :)
Pozdrawiam.
 

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#14
Osobiście najbardziej podoba mi się Scania 4 oraz mietek
Ja też ostatnio męczę się z metalikiem również przy volvie jak dla mnie jakaś masakra nigdy więcej metalików.