• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja KrawatArek

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#3
Widzisz i super. Kolekcja bajeczna. A co jak by Ci powiedział ktoś, że VI epoka jest dla gimby a nie prawdziwych modelarzy, a są tu tacy co tak twierdzą? Wiesz co mam na myśli? Też moja główna epoka to V i VI ;) Dlatego odrzucić trzeba podziały na wytrawnych modelarzy - ROBO i zabawkowiczów - PIKO. PIKO to już nie zabawki, już naprawdę nie ;).
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#4
Dla mnie Robo nie jest super hiper, jest fajniejsze od Piko, ale trzon PKP stanowią inne wagony z najwyższej półki, by pasowały do porządnych lokomotyw
Czy Kolega mógłby podać bliższe dane tego ilostanu 55 wagonów ze zdjęcia ?
Na zasadzie :
- firma
- nr. kat.
- typ wagonu i seria , klasa i numer
To interesująca kolekcja pod względem zawartości - zważywszy że ok. 2021r po uporaniu się z likwidacją połowy posiadanego DRG planuję jakiś współczesny skład osobowy reprezentujący jak największą ilość typów .
Oczywiście nie spieszy się ...
Może Kolega podać też na PW. Oczywiście o ile ta moja prośba to nie problem dla Kolegi.
 
Reakcje
27 0 0
#6
Dla mnie Robo nie jest super hiper, jest fajniejsze od Piko, ale trzon PKP stanowią inne wagony z najwyższej półki, by pasowały do porządnych lokomotyw.

Kolego KrawatArek, czy wagon w trzeciej kolumnie licząc od lewej strony, na samym dole to zapowiadana kuszetka 110A od Robo czy wagon innego producenta zapakowany w pudełko Robo? Jeżeli to kuszetka Robo to czy możemy prosić o jakieś zdjęcia tego wagonu?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#7
Koniec świata. @DRACULA planuje skład korpo-icków:eek::eek::eek:o_Oo_Oo_O. To było mniej prawdopodobne niż Mistrzostwo Świata w piłce kopanej Polaków. Armagedon jest już za rogiem ;).:eek:
Zaraz zaraz ! IC PKP to nie prywatno 53% - polsko 30% - holenderskie 17% Cargo z tylko 30% udziałem PKP .
Tak wyczytałem na :
https://www.pkp.pl/pl/spolki-grupy-pkp
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są zarządcą narodowej sieci linii kolejowych (... )
PKP Inter City ( Spółka Akcyjna ).Jesteśmy narodowym przewoźnikiem kolejowym i najważniejszym przewoźnikiem dalekobieżnym w Polsce
.(...)

Przykładowo DBAG ( Aktiengeschellschaft - Spółka Akcyjna ) w całości należy do Republiki Federalnej Niemiec .

Czy o czymś nie wiem jeśli chodzi o IC PKP... ? :niepewny:
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#9
VI epoka to epoka masowego zaistnienia korpo-kolei i masowego wprowadzenia reklamowej i abstrakcyjnej stylistyki malowania lokomotyw. Do tego niebieskia kolorystyka Cargo . Dlatego tej epoki zasadniczo nie nawidzę . :mad:

Ale z VI epoki coś tam z towarowych zwłaszcza wagonów obcych narodowych przewoźników ( DBAG , SBB ... ) spodobać się może . ;)
Po za tym malowanie IC PKP to nie jest malowanie VI korpo-epoki !

To jest malowanie PIĄTEJ EPOKI konkretnie Vb ...
Więc jeszcze nie koniec Świata ! :D
Po za tym postanowiłem cieszyć się emisją tych popielatych Piko Y-greków razem z ich fanami ponieważ jest to ...ostatnia odsłona , ostatni akt spektaklu miniatur współczesnej PKP / Cargo w wydaniu Piko i nie tylko Piko.
To pożegnalny bal maskowy Halloween !
A ja jestem tu zwiastunem "końca" i "śmierci" produkcji modeli VI epoki .... :obcy:



IMG_1033.JPG


 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 2
Kolekcje 0
Kolekcje 18
Kolekcje 3
Kolekcje 4

Podobne wątki