• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Jędrusia juniora

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#21
I interes się kręci!
Po drodze do Lublina budują mostek nad obwodnicą. Mostek ma nasyp, filary i zbrojenia od roku, ale nie jest zalany betonem. Po lewej i prawej 4 pasy, kładą asfalt, stawiają tablice informacyjne, a w poprzek 100 przerwy z naszą dróżką i 4 panów z lizakami.:mad: Pewnie za betonowanie wezmą się w styczniu przy -20. Swoja drogą, chyba muszę popstrykać zdjęć , bo to fajny temat do uwiecznienia na makiecie.
Co do polskości przypomniał mi się Twój wpis w temacie kalendarzowym. Co właściwie na nich jest?[DOUBLEPOST=1387313119][/DOUBLEPOST]
Jak masz post, który chcesz zacytować to klikasz pod tym postem napis "cytuj" :)
O ja durna pała!:sick:
Dzięki!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
#25
Krafter w malowaniu Claasa najciekawszy. Świetnie wygląda w tych barwach. A wypadek... bo po prostu walec jechał za szybko i przekroczył dozwoloną prędkość. Jakby jechał o 10 km/h wolniej, to na pewno by wyhamował.:podstepny:
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#26
Hamm ma ciekawe malowanie, troszkę musisz nad zdjęciami popracować bo ostrość ucieka.
Robię zdjęcia przy sztucznym oświetleniu bez lampy i aparat robi 2 zdjęcia- 1 ostre o większym ziarnie i takie jak te- z poprawiona elektronicznie, ale rozmyte. Zresztą ogólnie trudno mi znaleźć głębię ostrości przy takim zbliżeniu (kiepski ze mnie fotograf i tyleo_O)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
#27
Robię zdjęcia przy sztucznym oświetleniu bez lampy i aparat robi 2 zdjęcia- 1 ostre o większym ziarnie i takie jak te- z poprawiona elektronicznie, ale rozmyte. Zresztą ogólnie trudno mi znaleźć głębię ostrości przy takim zbliżeniu (kiepski ze mnie fotograf i tyleo_O)
Jeżeli mogę się udzielić , to stań z aparatem dalej od modelu i zrób zoom na model, do tego ISO ustaw na minimum czyli 100 , z tego co widzę , ze światłem nie jest źle, jeszcze kwestia ustawienia ostrości na centralny punkt zdjęcia.
I jeszcze ważna kwestia jaki aparat , bo jeśli ma ustawienia manualne to można pokombinować z czasem i przesłoną.;)
Jeżeli aparat to typowa małpka bez ustawień manualnych to polecam namiot bezcieniowy.
 
Reakcje
10.765 67 1
#28
A mnie znowu kolega fotograf z zamiłowania uczył aby maksymalnie dużo zdjęć robić bez zoom-u . Ja ustawiam aparat na tryb makro i zawsze robię po 5-8 zdjęć a potem je przebieram .
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
#29
A mnie znowu kolega fotograf z zamiłowania uczył aby maksymalnie dużo zdjęć robić bez zoom-u . Ja ustawiam aparat na tryb makro i zawsze robię po 5-8 zdjęć a potem je przebieram .
Co ciekawe Bartku mnie też instruował zawodowy fotograf , tan sam co robił na plakat na wystawę w Szczecinie, a z ilością sztuk to masz rację ja na początku potrafiłem zrobić po 20 zdjęć i dopiero jedno mi się podobało.
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
#30
Dzięki za pomoc!:)
Mój aparat ma pewnie ustawienia, kiedyś po przeczytaniu instrukcji wiedziałem nawet jak je włączyć.
Jeśli chodzi o zoom to zdjęcia z maksymalnej odległości robię roślinom, kiedy chcę sfotografować kwiatek czy pszczołę, a rozmyć tło. Im większa ogniskowa, tym mniejsza głębia ostrości, tylko wtedy trzeba dużo światła. Teraz wykorzystuję zabawkę elektroniczną do słabego światła.
Przypomniało mi się, że są ręczne ustawienia, bo używałem ich na makiecie w Wunderlandzie.
A tak ogólnie , to bardziej postaram się kiedy będą prawdziwe dioramy i pobrudzone samochody. Tylko wtedy będzie pewnie już wiosna... i słońce , i drzewa z liśćmi.
Podoba mi się klimat dioram Heńka Stara.:)
Pozdrawiam!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
#40
Bardzo fajne pomysły na scenki rodzajowe. Maluch najfajniejszy, a na drugim miejscu ta laweta pomocy drogowej.
 

Podobne wątki