• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja H0 (1/87) Paweł

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#1
Witam. Od kilkunastu lat jestem kolekcjonerem skali H0 (1/87) i 1/18. Bywało, że posiadałem modele w innych skalach, np. 1/12, 1/25. W skali H0 (1/87) miałem unikaty na skalę światową, dlatego postanowiłem umieścić na forum zdjęcia i filmy, żeby na zawsze pozostała pamiątka z tego czasu. Na dzień dzisiejszy wyprzedałem praktycznie całą skalę H0 (1/87), ale to, co miałem musi zostać zapamiętane na lata, jak nie na zawsze. Pozdrawiam. Paweł.
 
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#3
Na początek przesyłam link do obejrzenia
Niestety na makiecie jest 1/3 albo 1/4 tego, co miałem. Nie byłem w stanie sfilmować całej kolekcji. Wybrałem to, co mogłoby świadczyć o tym, że posiadałem wyjątkowe modele. W kwestii makiety chciałbym wyrazić własne zdanie na temat ulic. Nieraz widziałem makiety profesjonalne. Ich koszt spowodowałby szok u normalnego człowieka. Na tych makietach ulice były wykonane bardzo słabo. Rozumiem, że makiety kolejowe przedstawiają głównie szlaki kolejowe i krajobrazy, ale jak można w sposób beznadziejny wykonywać ulice. Jeżdżąc samochodem wiadomo, że istnieją znaki poziome w różnej postaci. Trójkąty "ustąp pierwszeństwa", linie zatrzymania, linie przerywane, strzałki, itd. Oglądając makiety na YouTubeie nie mogłem zrozumieć, jak to możliwe, że oglądający podziwiają te makiety, kiedy widać na nich tragicznie przedstawione ulice. Uważam, że jeśli chce się pokazać coś szerszemu gronu, to należałoby upewnić się, że jest to dobrze zrobione. Ja dołożyłem wszelkich starań, aby moja makieta wyglądała jak najbardziej realistycznie. Jestem miłośnikiem motoryzacji, dlatego bardziej skoncentrowałem się na ulicach, niż na torach. Ogólnie interesuje mnie transport ponadnormatywny, ciężki sprzęt, duże maszyny. Ziemia, woda, powietrze, to kategorie, w których szukałem modeli największych i niesamowitych.
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
Również witam na forum. To co pokazałeś, to są modele które można zakupić w sklepach modelarskich. Co w nich jest wyjątkowego. Słowo unikat znaczy że posiada się coś wyjątkowego, wytworzonego w ilości 1 szt. Pokaż nam te unikaty modelarskie. Piszesz że oglądając inne makiety rażą Cię słabo odwzorowane ulice, Ty przedstawiając modele które chcesz nam pokazać wtłoczyłeś to wszystko na tej ekspozycji i u Ciebie tych ulic po prostu nie widać. Lepiej było by pokazać każdy z tych modeli co posiadasz osobno, wtedy skupia się wzrok na jednym eksponowanym modelu, a tak to nie wiadomo na czym skupić uwagę. Piszesz że interesuje Cię transport ponadgabarytowy, mnie też, są również na tym forum inni miłośnicy gabarytów. Napisałeś [Uważam, że jeśli chce się pokazać coś szerszemu gronu, to należałoby upewnić się, że jest to dobrze zrobione.] Czy Ty na pewno dołożyłeś wszelkich starań, upewniłeś się że jest to dobrze zrobione, to już ocenią Ci, którzy to będą oglądać.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#6
No, faktycznie, znaków poziomych na tej makiecie jest bez liku, za to więcej niczego nie widać. Ja podzielam opinię nowego kolegi, ale w lekko zmodyfikowanej formie:
Rozumiem, że makiety (kolejowe) drogowe przedstawiają głównie (szlaki kolejowe) drogi i krajobrazy, ale jak można w sposób beznadziejny wykonywać (ulice) tory.
A w ogóle, to proponuję przeniesienie tego tematu do działu samochodowego.
 
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#7
Oto link do makiety bez modeli:

Makietę pierwszy raz zrobiłem kilkanaście lat temu, a wyremontowałem 2 lata temu. Na makiecie musiały zostać zwrotnice starego typu, więc użyłem torów przejściowych by mieć nowe tory Piko. Znaki poziome są malowane korektorem, gdyż wydaję mi się, że biała farba mogłaby żółknąć z biegiem lat. Sygnalizatory wykonałem z drutu i elementów Kibri. Muszę wspomnieć, że bardzo przeszkadzał mi wiatr podczas filmowania makiety z modelami, ale to był jedyny dzień, kiedy mogłem poświecić czas na sfilmowanie makiety. Miałem mało czasu, żeby sfilmować całą kolekcję, dlatego ustawiłem na makiecie tylko niektóre modele. Makietę miałem rozbudować w lewo i w prawo, czyli dodać 2 moduły. W kwestii lokomotyw posiadałem ich 6 (3 polskie, 2 duże amerykańskie i 1 wojskową). Z unikatów na skalę światową sprzedaję Scanię Longline na Allegro - dziś koniec aukcji, więc zapraszam do pozyskania tego modelu :) Moje modele sprzedawały się bardzo dobrze, co sprawiało mi radość i dawało do zrozumienia, że inni kolekcjonerzy potrzebowali ich. Miałem ok. 200 modeli w skali 1/87 (H0). Na makiecie widać ich kilkadziesiąt. Będę systematycznie przedstawiał zdjęcia kolekcji. Doceniam kolekcje innych kolekcjonerów i wiem, że posiadają wyjątkowe modele, dlatego zależy mi tylko na przedstawieniu własnej, nie na osiągnięciu opinii, że jestem najlepszym kolekcjonerem. Prosiłbym o cierpliwość - to trochę potrwa zanim przedstawię całą kolekcję.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#8
Napisałeś [Uważam, że jeśli chce się pokazać coś szerszemu gronu, to należałoby upewnić się, że jest to dobrze zrobione.] Czy Ty na pewno dołożyłeś wszelkich starań, upewniłeś się że jest to dobrze zrobione, to już ocenią Ci, którzy to będą oglądać.
Przykład fuszerki pokazywanej bardzo dużej ilości ludzi, to makieta na Stadionie Narodowym w Warszawie. Może to zabrzmi śmiesznie, ale na tej makiecie zauważyłem model samochodu bardzo słabo wykonany - nie powinien się tam znaleźć. Chodzi o Lamborghini Gallardo firmy Schuco w zielonym kolorze. Sam miałem taki model, jak również żółte Gallardo firmy Ricko. Nie wiem, jak to możliwe, że ludzie wykonujący tą makietę postawili na niej nierealistycznie wykonany model (lusterka całkowicie zespojone z szybą i za duże), a przyłożyli się do ruchomych ludzików, krajobrazu, itd. To tak, jakby ogłaszać na całą Polskę, że ma się najładniejszy model Fiata 126p, a nie miałby odwzorowanych świateł z przodu. Możliwe, że twórcy tej makiety nie znają się na samochodach, ale robiąc makietę na skalę kraju mogliby upewnić się, czy modele aut mają dobre, tym bardziej, że chodzi właśnie o szczegóły w temacie makiet. Zwiedzający robią zdjęcia i filmy tej makiecie, a znajduje się na niej tandeta w postaci modelu Lamborghini Gallardo firmy Schuco. Jest tyle ładnie wykonanych modeli firmy Herpa, że zaskoczył mnie fakt wyboru modelu firmy Schuco. To jest przykład pokazywania makiety szerszemu gronu, na której znajduje się coś beznadziejnie wykonanego.
 

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
#9
Czekamy na dalsze jakże interesujące spostrzeżeniania dotyczące makiet, wyrażone przez światowej sławy kolekcjonera chwilowo działającego w podziemiu modelarskim i ukrywającego przed światem swe okazy, a tylko dla odwrócenia uwagii pokazujacego makietę typu stolik turystyczny.
 
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#12
Twoje okazy mnie akurat nie interesują - zainteresował mnie fakt krytykowania innych, samemu nie mając nic do zaprezentowania poza nudnym elaboratem. Nie spiesz się zatem z prezentacją - przeprosin nie będzie.
Zapisałem się na tym forum nie po to, żeby kłócić się z użytkownikami, a jednie przedstawić swoją kolekcję. Na pewno jesteś inteligentnym człowiekiem, dlatego zrozum mnie, że mając ok. 200 modeli w skali 1/87 (H0) i jeszcze kolekcję w skali 1/18 potrzebuję mnóstwo czasu, żeby przejrzeć zdjęcia i wybrać najlepsze. Chce się przygotować, ponieważ darzę szacunkiem to forum modelarskie i chciałbym ładnie zaprezentować swoje zbiory. Miałem mało czasu w to lato, żeby zająć się udokumentowaniem swoich dwóch kolekcji, więc nie miałem szans, żeby na makiecie ustawić tematycznie modele, jak np. same wojsko, czy zestawy do transportu ładunków ponadnormatywnych. Bardzo ubolewam nad tym, że nawet dla siebie nie mogłem sfilmować i sfotografować wszystkiego. Na to potrzebowałbym kilku dni (wiem, że nie wierzysz, iż to zajmuje dużo czasu). Apeluję o cierpliwość. Nie zawracałbym głowy ludziom z tego forum, gdybym nie maił ciekawej kolekcji. W kwestii moje makiety mam nadzieję, że rozumiesz, jak ciężką pracą jest przygotowanie nawet takiej małej makiety samemu. Jestem niemiło zaskoczony niektórymi wpisami, ponieważ byłem przekonany, że na tym forum panuje pełna kultura. Przetrwam każdy atak i przedstawię swoją kolekcję, gdyż chciałbym, aby została w internecie na lata. Nie musisz mnie przepraszać za kpienie z mojej kolekcji, której jeszcze nie widziałeś, ponieważ miałem takie sytuacje w życiu, że ludzie nie chcieli przyznać się do błędu, kiedy im coś udowodniłem. Ogólnie nie przejmuje się wyśmiewaniem, czy docinkami, które mnie spotkały na tym forum, ponieważ tak już jest, że ludzie będący dłużej na forach nie szanują tych ludzi, którzy dopiero zaczynają. Zmienia się to, kiedy nowy użytkownik ma coś ciekawego do zaprezentowania. Życzę dużo spokoju. Systematycznie będę wstawiał zdjęcia mojej kolekcji i prosiłbym o pamiętanie, że oprócz czasu spędzonego przy komputerze na wstawianie tych zdjęć, mam też życie prywatne, czyli obowiązki.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#13
"Mowa jest srebrem, a milczenie złotem ", a od siebie dodam, że fotki kolekcji są odpowiednikiem takiej platyny:) Wobec tego mniej gadaj i nie buduj napięcia jak w Hickoku tylko pokaż to co masz lub raczej co miałeś:(i pozwól nam to ocenić.;) No i nie przesadzaj z tym czasem potrzebnym do pokazania 200 modeli. Jest to dużo ale taka ilość nie robi większego wrażenia na wielu kolegach tego forum posiadających liczebnie większe pod kolekcje tematyczne i nie rozpisują się w tym temacie tylko prezentują kolejno ciekawe i warte pokazania pozycje.
No i co warto dodać. Większość z nas też posiada rodziny, pracę i inne obowiazki.
 

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
#14
Zapisałem się na tym forum nie po to, żeby kłócić się z użytkownikami, a jednie przedstawić swoją kolekcję. Na pewno jesteś inteligentnym człowiekiem, dlatego zrozum mnie, że mając ok. 200 modeli w skali 1/87 (H0) i jeszcze kolekcję w skali 1/18 potrzebuję mnóstwo czasu, żeby przejrzeć zdjęcia i wybrać najlepsze. Chce się przygotować, ponieważ darzę szacunkiem to forum modelarskie i chciałbym ładnie zaprezentować swoje zbiory. Miałem mało czasu w to lato, żeby zająć się udokumentowaniem swoich dwóch kolekcji, więc nie miałem szans, żeby na makiecie ustawić tematycznie modele, jak np. same wojsko, czy zestawy do transportu ładunków ponadnormatywnych. Bardzo ubolewam nad tym, że nawet dla siebie nie mogłem sfilmować i sfotografować wszystkiego. Na to potrzebowałbym kilku dni (wiem, że nie wierzysz, iż to zajmuje dużo czasu). Apeluję o cierpliwość. Nie zawracałbym głowy ludziom z tego forum, gdybym nie maił ciekawej kolekcji. W kwestii moje makiety mam nadzieję, że rozumiesz, jak ciężką pracą jest przygotowanie nawet takiej małej makiety samemu. Jestem niemiło zaskoczony niektórymi wpisami, ponieważ byłem przekonany, że na tym forum panuje pełna kultura. Przetrwam każdy atak i przedstawię swoją kolekcję, gdyż chciałbym, aby została w internecie na lata. Nie musisz mnie przepraszać za kpienie z mojej kolekcji, której jeszcze nie widziałeś, ponieważ miałem takie sytuacje w życiu, że ludzie nie chcieli przyznać się do błędu, kiedy im coś udowodniłem. Ogólnie nie przejmuje się wyśmiewaniem, czy docinkami, które mnie spotkały na tym forum, ponieważ tak już jest, że ludzie będący dłużej na forach nie szanują tych ludzi, którzy dopiero zaczynają. Zmienia się to, kiedy nowy użytkownik ma coś ciekawego do zaprezentowania. Życzę dużo spokoju. Systematycznie będę wstawiał zdjęcia mojej kolekcji i prosiłbym o pamiętanie, że oprócz czasu spędzonego przy komputerze na wstawianie tych zdjęć, mam też życie prywatne, czyli obowiązki.
Czy zamiast pisać kolejnego eseju nie można było wstawić zdjęcia chociaż jednego okazu światowej klasy, by zamknąć usta takim marudom jak ja ?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#15
Na dzień dzisiejszy wyprzedałem praktycznie całą skalę H0 (1/87)
Jeśli wyprzedałeś prawie całą kolekcję to znaczy, że już nie masz tych modeli. Zatem powiedz co chcesz nam pokazywać skoro modeli już nie ma? Nie za bardzo rozumiem w jakim celu zarejestrowałeś się na naszym forum. Czyżbyś chciał pokazywać nieistniejącą już kolekcję?
 
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#16
Jeśli wyprzedałeś prawie całą kolekcję to znaczy, że już nie masz tych modeli. Zatem powiedz co chcesz nam pokazywać skoro modeli już nie ma? Nie za bardzo rozumiem w jakim celu zarejestrowałeś się na naszym forum. Czyżbyś chciał pokazywać nieistniejącą już kolekcję?
Wspominałem, że chciałbym, aby moja kolekcja H0 (1/87) została na pamiątkę w internecie. Przeanalizowałem, że zostanę ze skalą 1/18. To nie był łatwy wybór. W H0 (1/87) miałem wszystko, co chciałem mieć, czyli spełniłem swoje marzenie. Miałem budować skrzynki do przechowywania tych modeli, ale stwierdziłem, że mają pewną wartość, którą nierozsądnie jest trzymać przez lata nie mogąc z niej skorzystać. Skala 1/18 również daje mi radość, więc postanowiłem wyprzedać skalę H0 (1/87). Przedstawię ogólne zdjęcia mojej kolekcji H0 (1/87). Brakuje kilku modeli z uwagi na fakt, że zdjęcia były robione co jakiś czas i później zweryfikuję, których, po czym wstawię zdjęcia tych modeli.



20170811_215458.jpg
20170811_215503.jpg
20170811_215444(0).jpg
20170811_215449.jpg
20170729_174228(0).jpg
20170729_174205.jpg
20170826_153305(0).jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
A

autofanauto

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 1
#18
:eek::eek::eek:?? Czy mógłbyś rozwinąć ten temat? Tzn. co chciałeś pokazać przez to co pokazałeś?;) Bo moim zdaniem pokazałeś wszystko i nic.
Tak, mógłbym. Modele są niepoukładane. Gdyby były rozłożone tematycznie na makiecie byłoby inaczej. Przykład: miałem 5 x żółte Volvo FH16 4 osiowe. Był to zestaw transportujący koparkę Liebherr, wozidło Volvo, konstrukcję od dźwigu 10 osiowego Kibri, śmigło turbiny elektrowni wiatrowej, oraz element podstawy elektrowni wiatrowej. Za nimi był dźwig 9 osiowy WSI i dźwig 10 osiowy Kibri. Miałem jeszcze bardziej przedłużać ten zestaw o czerwony pojazd 9 osiowy do transportu ramienia dźwigu Kibri i dźiwg 10 osiowy czerwony Kibri, ale musiałbym zmienić kolor tych modeli na żółty, żeby pasowały do reszty modeli z tego zestawu, a to nie byłoby łatwe. Na początku konwoju były dwa małe piloty VW Caddy, a z tyłu dwa duże piloty VW T5 AdamModellbau. Inny przykład to transport koparki górniczej. Stworzyłem podwójną 22 osiową czerwoną platformę transportu takiej koparki i dołączyłem do niej 4 ciągniki balastowe MB Actros - 2 z przodu i 2 z tyłu. Ten konwój był pilotowany przez 2 małe piloty VW Caddy i 2 duże piloty MB Vito. Ze Stanów Zjednoczonych pozyskałem pociąg drogowy, czyli 4 osiowego Kenwortha z 3 wannami. Scania Longline miała być najciekawszym malowanym zestawem spośród 4, które miały stać na parkingu w nowej części makiety, która jednak nie powstała. Jacht Catwalk w zestawie do transportu otrzymał ode mnie inne ciągniki balastowe - Mercedesy Actrosy MP4 w kolorze niebieskim (jak platforma) i 2 piloty małe VW Caddy z przodu, oraz 2 piloty duże VW T5 AdamModellbau. Czerwony Man F90 z przyczepą 10 osiową miał transportować tramwaj Bombardier. Statek kontenerowiec został zbudowany ze sklejki przez innego człowieka i miał być dokończony przeze mnie. Było więcej kontenerów 40ft, niż na zdjęciu. Wstawię też zdjęcie dźwigu wieżowego o wys. ponad 60 cm i innych modeli samochodów, oraz modeli kolejowych, których nie ma na zdjęciach.

Wszystkie modele, które widać na zdjęciach należą do jakichś grup. Są przyczepy do aut osobowych, camping, wojsko, służby, autobusy, transport różnych ładunków ponadnormatywnych, auta sportowe, auta luksusowe, auta z PRLu, wieś, PKP, transport ładunków ponadnormatywnych po torach, samolot pasażerski 1/90 (najbliższy sklali 1/87 samolot pasażerski, jaki znalazłem), itd.

Musiałem wstawić ogólne zdjęcia mojej kolekcji nie mając możliwości przygotowania wybranych przez siebie zdjęć, ponieważ pojawiało się kpienie z mojej kolekcji i domysły, że mam mało modeli, a dużo piszę, dlatego na szybko wstawiłem zdjęcia modeli ułożonych tak, żeby zajmowały jak najmniej miejsca. Wiem, że wygląda to, jak upchnięte modele w jednym miejscu. Jedno udowodniłem przy okazji (nie specjalnie) - że ilość modeli na filmie jest rzeczywiście 1/3cią albo 1/4tą tego, co miałem.


20170901_144723(0).jpg
20170901_144731.jpg
20170901_144442(0).jpg
20170901_144757(0).jpg
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#19
Kolego jest jeden mały problem. Ty cały czas mówisz co miałeś a nie pokazujesz co masz. Ty wiesz ile ja miałem modeli w skali 1/87 a jakby połączyć to z kolekcją mojego taty to było jeszcze więcej. Ten kto był na forum 1/87 dobrze pamięta ile tego było, tylko co z tego. Tego już nie ma, zostało sprzedane i zastąpione nowym. Masz teraz swoją skalę 1/18, zbierasz modele w tej skali to je nam prezentuj a nie wstawiasz fotki modeli upchanych w kartony aby udowodnić że miałeś. Każdy w życiu coś kiedyś miał.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.