• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja ciężarówki schyłku PRLu

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Posiadam skromną, ale rosnącą kolekcję modeli pojazdów z epoki PRLu. Tworzona jest z myślą o przyszłej makiecie, która ma być umiejscowiona gdzieś w końcówce lat 80tych. W temacie tym będę wrzucał modele lekko zmodyfikowane, "urealnione".
Oto co "wypociłem" w tym miesiącu:
Volvo F88 produkcji DDR..
pekaes1.JPG
zyskało nowe barwy:
pekaes2.JPG

pekaes3.JPG


Malowanie Pekaesu, oznaczenia PKS.. Nie wiem na ile to realne, ale założyłem że możliwa była sytuacja odkupienia taboru na jakimś przetargu..

Volvo F88 produkcja Herpa:
pekaes4.JPG

pekaes5.JPG

pekaes6.JPG


I ostatni zestaw który dziś skończyłem - Volvo F12, również Herpa:

pekaes7.JPG

pekaes8.JPG

pekaes9.JPG


I fotka zbiorowa:
pekaes91.JPG
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
Modele rewelacyjne.
Jaką techniką malujesz- aero czy pędzel?
Moja mała uwaga to taka,że volvo f88 jest na wrocławskich tablicach,a reprezentuje "pekaes warszwa".;)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#4
Dzięki za zainteresowanie i komentarze :) Zgadza się, tablice założyłem przypadkowe, z kalkomanii Alegratki. Muszę zainwestować w drukarkę laserową i wtedy z tym będzie lepiej.
Maluję aerografem Revell Basic, kompresor też Revell, ale Standart. Mam go od dwóch miesięcy i jeszcze nie opanowałem go do końca, robi nieprzyjemne niespodzianki czasem.. Stąd modele mają babole w malowaniu :/ i nie jestem z nich zadowolony w 100%. Farby to akryle Tamiya. Próbowałem coś malować Humbrolem, ale szybko zrezygnowałem. Z tamiya jestem zadowolony, szczególnie z farb flat, bardzo przyjemnie się nimi maluje, szybko schną. Pędzlem malowałem światła, tłumiki oraz felgi w DDRowskim F88.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#5
Wejście rzeczywiście mocne. Modele bardzo ciekawe i bardzo bliskie oryginałom. Gratuluję pomysłu i wykonania.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#9
Dzięki. Z lusterkami nic już chyba nie zrobię bo przyklejone solidnie.. Zabawnie się składa, bo właśnie dziś wieczorem wklejam lusterka do następnych przemalowanek.. No i te pojedyncze herpowskie strasznie łamliwe są. Podwójnych mam więcej. No i wkleiłem je w każdej z możliwych pozycji.. Mam nadzieję że po weekendzie będę mógł wkleić zdjęcie choć jednego gotowego modelu (rozebrałem 8 jednocześnie).
 
M

Maverick

Gość
#12
Dokładnie tak jak pisze ManMania, tylko naczepy jakieś im podepnij i będzie super.(y)
A jęsli miałbym wybrać, który z tych Liazów podoba mi się najbardziej to byłby nim ten środkowy bez napisu na "spoilerze" dachowym, on najbardziej wpadł mi w oko.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#13
Dzięki za komentarze. Ten z czarną atrapą rzeczywiście chyba najlepiej wygląda, właśnie ze względu na nią. Białe atrapy mi nie wyszły tak jak powinny. I w ten sposób mój aerograf, a właściwie to mini pistolet lakierniczy podpisał na siebie wyrok. Muszę kupić prawdziwy aerograf. Naczepy i reszta Liazów dopiero we wrześniu, bo jadę na urlop. Pozdrawiam
 

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#14
Znam ten ból mini pistolet lakierniczy do modeli się nie nadaje.Ale jako, że nie maluję tylko modeli nie wydałem w kosz pieniędzy :).Też muszę sobie kupić aerograf to dużo ułatwienie.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#15
Piękne są prezentowane Liazy i maja niesamowity klimat, który darzę szczególnym uznaniem. Lata 80 to moje ulubione tematy i Liazy super się w to wpisują. Trzymam kciuki i kibicuję rozwojowi projektu.

P.S. Chyba nie widziałem nigdy tylnych tablic w siodłowym w tym miejscu. Chyba powinny być na błotniku :)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#16
Tablice tak jak piszę Heniek powinny być na błotnikach.Co do samych modeli to gratulacje za cierpliwość w wycinaniu okienek bocznych.Takie klasyczne Liazy niebiesko szare wyglądały najładniej.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#20
Okrągła beczka jest z herpy, spłaszczona z igry. Zaskoczyłeś mnie, bo jakoś mi ta herpowska nie podchodzi. Gdy jeszcze do tego zszedł nadruk z domowej kalkomanii..
CPN to rzadki temat do przeróbek, nie wiem czemu. A sam Liaz, jeśli chodzi o zdjęcia, to najczęściej "bohater drugiego planu", ale zdarza się coś wypatrzeć :)
 

Podobne wątki