• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja ciężarówki schyłku PRLu

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#43
Dzięki za komentarze. Roman póki co pozostanie taki jaki jest. Może z czasem nauczę się jakiś nowych sztuczek, i coś do waloryzacji dorzucę, ale podoba mi się taki lekko tylko brudny. Na żywo, gołym okiem wygląda te przyprószenie aero lepiej ;)
A dzisiaj kolejny Liaz :) Myślę że już się Wam znudziły trochę, bo ja też mam ochotę od nich odpocząć ;) Tym razem ze starszym typem oszklenia, i naczepą z SDV. Kalki Transocean projektowane i drukowane samodzielnie, na domowym sprzęcie, dlatego też mimo microsola z microsetem wciąż trochę widoczne brzegi :/ Ale z samego logo jestem zadowolony :)
liaz transocean 8.JPG
liaz transocean 6.JPG
liaz transocean 5.JPG
liaz transocean 4.JPG
liaz transocean 7.JPG
liaz transocean 9.JPG


Ciekaw jestem Waszych opinii :)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
#44
Rewelacyjny model, bardzo mi się podoba. Jeśli specjalizuje się w Liazach to polecam specjalistyczne blaszki fototrawione czeskiej produkcji z dodatkami do tych ciągników. Dzięki nim można z modelu wycisnąć jeszcze większy realizm.

To jeszcze teraz Skodę i Jelcza do kompletu :D
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#48
Temat blaszek właśnie staram się ogarnąć, czy to zakupić, czy samemu zaprojektować i zlecić trawienie. Po kilku Liazach które zrobiłem, czuję niedosyt właśnie z powodu braku blaszek :( i nie mam ochoty ruszać następnych. Tym bardziej że mam na oku wykonanie jednego konkretnego Liaza, lecz pierwowzór ma inny grill.
Szybki zachodzące na boki to trudny temat, i z tych nie jestem też do końca zadowolony :( Następny model będzie lepszy :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
#49
Liaz wyszedł Ci bardzo dobrze. Z tego co SDV daje w pudełku, to żeby osiągnąć efekt realizmu, trzeba się nieźle nagłowić i napracować. A Tobie wyszło to bardzo dobrze. Gratuluję wykonania.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#50
Ostatnie twory - Fiat 190 PEKAES. Kabina Lima, rama Herpa, koła Wiking i Roco. W kabinie dodane kierunki, lusterka, wycieraczki, wnętrze, w zderzaku kierunki zlikwidowane. Rama docinana, osprzęt zmodyfikowany. Malowanie, kalki. Szczyt mojej cierpliwości ;)
fiat pekaes 1.JPG

fiat pekaes 2.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
#54
Model wyszedł Ci świetnie. Jedyne co mi tylko nie pasuje to te lusterka. Jakoś tak za bardzo odstają od kabiny, a może tylko tak mi się wydaje. Ja bym skrócił te pałąki od lusterek. No i prawe lusterko lepsze było by pojedyncze, bo w tamtych czasach to raczej podwójnych nie stosowano. Tu masz przykładowe foty takich Fiatów.
Fiat-1975-PL.jpg
Fiat 01.jpg
Fiat 02.jpg
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#55
Dziękuję bardzo za komentarze, uwagi i fotki (y) Szczególnie dzięki za fotkę z widokiem lewej strony - bo nie widziałem jej wcześniej. Czy mi się wydaje czy fiat ma podnoszoną tylną oś? Wykorzystałem ramę z wozu 6x6, i w razie czego mogę ją podnieść w modelu.
Naczepy do przeróbki zamówione, gdy je zrobię, zrobię też więcej zdjęć, ostrzejszych mam nadzieję ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
#56
Czy tylna oś jest podnoszona to nie wiem, ale musisz zapytać fachowców. Irokez, albo Kubamich powinni wiedzieć.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#58
Zmień te lusterka, o których wspomniał Mafo i bedzie idealnie.Z tego modelu więcej nie da się zrobić, wiem bo sam takiego robiłem.Tobie udało się to bardzo dobrze.Tak trzymaj.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#60
Trochę zapuściłem temat, ale czas odświeżyć ;)
Kilka Pekaesów i PKSów. Między innymi Renault Herpy z którego starałem się zrobić coś co Renaulta przypomina. Także kolejny Fiat 190 - tym razem PKS - na ramie Iveco Herpy. Reszta to różne wersje Volvo F12 Hepry i Albedo:
f12pks1.JPG
f12pks2.JPG
renaultpekaes.JPG
renaultpekaes2.JPG
f12pekaes1.JPG
f12pekaes2.JPG
f12pekaes3.JPG
f12pekaes4.JPG
f12pekaes5.JPG
f12pekaes6.JPG
fiat1901.JPG
fiat1902.JPG
 

Podobne wątki