• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja ciężarówki schyłku PRLu

OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#23
Dzięki za wpisy. Sugerowałem się tym zdjęciem:
cepeenrenault.jpg


Jeśli się nie mylę, to bohaterem drugiego planu jest Liaz. Renault narazie mnie nie interesuje (chyba że pojawi się jakaś okazja) ale na Jelcza z oddali też mam dużą ochotę.
Jeśli ktoś ma ochotę, to śmiało do roboty ;) Fajnie byłoby wyznaczać nowe trendy w modelarstwie h0 ;)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#28
Dzięki, nie spodziewałem się :) Nie wiem czy kontenery nie za bardzo zbrudzingowane :/ Jakby co, to dorosły facet jestem, można pisać śmiało uwagi/zalecenia ;)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#29
Jakby co, to dorosły facet jestem, można pisać śmiało uwagi/zalecenia ;)
To ok, mówisz i masz.Gówniane zdjęcia, zwłaszcza to ostatnie.:D
Model fajny i podziwiam wszystkich co "grzebią" w tych Liazach Igry.Co do kontenerów to są ok, pamiętaj że te puszki cały czas się przestawia z samochodu na statek albo wagon.Nikt nie patrzy jak się coś obije.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#30
Racja, aparat mam kiepski i mieszkanie ciemne. Popracuję nad światłem, może coś się poprawi.
Liazów mam chyba 18.. Jeszcze kilka pokażę wkrótce, a potem zrobię sobie z nimi przerwę. Przemaluję sobie jakąś herpę :)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#32
Nożykiem tapicerskim byle jaką dziurę zrobić, a potem dobrym pilniczkiem modelarskim uformować okno, wyrównać brzegi - łatwo się piłuje bo twardy - maksymalnie pół godziny roboty na kabinę ;) Te okienka zachodzące do tyłu to więcej piłowania, tylna ścianka ma ze 2 mm, a jeszcze oszklenie trzeba wypiłować. Nie ma się czego obawiać.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#34
Dzisiaj taki składak z wikinga, kibri, limy i nie wiem czego jeszcze. No cóż, jestem początkującym i moje eksperymenty nie zawsze się udają. Od tego modelu zaczynam malować uszczelki :) Ale wracam do używania washa olejnego, bo akrylowy spieprzył mi całą zabudowę :( Miał być delikatnie spatynowany MB jakiegoś prywaciarza, a wyszła Somalia ;)
mb warzywniak1.JPG
mb warzywniak2.JPG
mb warzywniak3.JPG
mb warzywniak4.JPG
mb warzywniak5.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#35
Swego czasu takie brudasy były codziennością na polskich drogach.Teraz jak zmieniły się nieco przepisy już żadziej je można spotkać.Zatem pasuje na polskie drogi z lat 90-tych a nie tylko do Somalii.:D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#37
Podziwiam Twoje prace i bardzo mi się podobają. Liaz wyszedł bardzo dobrze, a kontenery są super. Tak jak Irokez napisał przy przestawianiu nikt nie zważa na delikatność. Mercedes też fajny, aczkolwiek trochę rozumiem Twoją konsternację, bo puszka jakby ciut za brudna. Ale modele są zwaloryzowane super. Gratuluję.
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#38
Hej, dzięki za komentarze, a na komplementy postaram się zasłużyć lepszymi modelami ;)
Dziś wóz na którego długo polowałem, i w końcu udało się wylicytować za przystępną cenę :) i do tego z może i prostą w budowie, ale ciekawą przyczepą. Nie wiem czy Herpa wypuściła kiedyś taki zestaw - na niemieckim ebayu są do kupienia oddzielnie, do mnie przybyły razem, i tak już zostaną:
roman deutrans 6.JPG
roman deutrans 5.JPG
roman deutrans 4.JPG
roman deutrans 3.JPG
roman deutrans 2.JPG
roman deutrans 1.JPG
 
M

Maverick

Gość
#39
Świetny zestawik i wiem już w czyj gust na pewno trafisz tym modelem... w Irokeza. :D
Brudzing według mnie równie dobry, choc troszkę ten dach naczepy może za czysty... ale to tylko moje wrażenie. A co dodaje mu dodatkowego smaczku to fakt, że to nie Man tylko Roman. ;)
 

Podobne wątki