• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Kolekcja Cezarego, głównie PRL

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#1
Witam
Zostałem poproszony na podzielenie moich skromnych zbiorów samochodów na osobowe, ciężarowe i specjalistyczne.
Tak więc tutaj na początek powtórka prezentacji. Potem w miarę wolnego czasu na fotki i ewentualne prace modelarskie mam nadzieję, pojawią się nowe zdjęcia posiadanych przeze mnie pojazdów.
Za dużo tego nie mam, ale niektóre są wyjątkowe. Staram się kolekcjonować (kupować) auta polskie jak STAR, JELCZ, a w przyszłości mam zamiar wzbogacać kolekcję o takie samochody jak Tatra, Ifa i inne które spotkać można było "kiedyś tam".
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#7
Bardzo fajnie, że podzieliłeś prezentacje. (y) Ciekawe te Jelcze. Bardziej podoba mi się starszy 315.
Prezentacja z Rudym nawet fajna, tylko ta naczepa trochę nie utrzyma tego czołgu... No ale to modelarstwo i wszystko przyjmie. ;) :D
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#8
Bardzo fajnie, że podzieliłeś prezentacje. (y) Ciekawe te Jelcze. Bardziej podoba mi się starszy 315.
Prezentacja z Rudym nawet fajna, tylko ta naczepa trochę nie utrzyma tego czołgu... No ale to modelarstwo i wszystko przyjmie. ;):D
Maćku z tgo czołgu wyjęli wszystkie bebechy, została skorupa, poza tym część blach zardzewiała i zastąpiono je kompozytem, dlatego jest lekki ;)

Cezary, pokaż je - jeśli możesz w róznych ujęciach, trochę skręcone itp - póki co nie widać w pełni walorów, a modele naprawdę fajne - c422 (?) od Piotra też mam - mistrzostwo. a 315 z burakami bodaj i dłużycą. Muszę pokazać je światu, bo szkoda by gniły w szafie ;)
 
OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#14
Bardzo proszę kolegów aby najpierw dawali ocenki pozytywne autorowi modelu Michałowi @Michal88 , a potem ewentualnie mi. Ja jestem tylko posiadaczem tego małego dzieła.
Przepraszam panie Michale że wcześniej nie zamieściłem informacji o producencie tego modelu :oops: .
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#15
Bardzo proszę kolegów aby najpierw dawali ocenki pozytywne autorowi modelu Michałowi @Michal88 , a potem ewentualnie mi. Ja jestem tylko posiadaczem tego małego dzieła.
Przepraszam panie Michale że wcześniej nie zamieściłem informacji o producencie tego modelu :oops: .
Wszyscy chyba wiemy, czyje to arcydzieło. Ale fakt posiadania też zasługuje na uznanie.
 
OP
OP
avecez

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#19
Coś się dzieje w sprawie Osinobusa od @eugen74 , szkoda tylko że doświadczenia i wprawy brak ;-(

IMG_20191003_220734.jpg

Myślę nad kolorem budy. Chciałbym coś niestandardowego. Starów nie będę przemalowywał (dzięki Maćku ;-) ). Jeden Star dostał posrebrzane srebrzanką felgi, tzn. chłopaki pomalowali ;-).
Siedzenia pomalowane pędzelkiem i trochu nie wyszło.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#20
Myślę nad kolorem budy. Chciałbym coś niestandardowego.
Generalnie zabudowa Osinobusa dla samochodów cywilnych była szara, dla wojskowych ciemnozielona, a dla milicyjnych niebieska. Ale przecież inwencja twórcza czasów PRL-owskich była nieograniczona, a właściwie ograniczona jedynie dostępnością kolorów farb w momencie remontu takiej zabudowy. Także możesz zrobić wg własnego schematu. Poniżej masz takie znalezione na szybko u wujka google fotki:

675937.jpg DSC02777a.JPG images.jpeg
 

Podobne wątki