• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KOLEJOWY SZLAK DORZECZA BOBRU

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#1
Dzisiaj już jest linia nieczynna ale jeszcze zarys kolejowego szlaku pozostał choć otarty rysą czasu,
parę fotek z Dnia dziecka wycieczka szlakiem w blasku słońca ,pogoda dopisała, warto by może ktoś dał upust na makiecie tego szlaku widoki zapierają oddech w piersi jak by jeszcze tam ruszało się po torach coś pod parą . Ale nie ma co marzyć oto parę fotek z tak pięknej linii i to co jeszcze zostało.
 

Załączniki

OP
OP
DAREK W

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#2
WITAM
Druga część fotek z wycieczki, po Karkonoszach w Dolinie Bobru, widoki z przystanku PKP w Pilichowicach, na tamę / największa kamienna tama w Polsce oraz na pasmo gór z Śnieżką w tle 1603 m NPM / widok z korony tamy rzutuje na pozostałości dawnych umocnień z okresu II wś stanowiska strzeleckie jak ktoś się wpatrzy to dostrzeże nawet dzisiaj bez maskowania trudne do zobaczenia . Nie chcę zaśmiecać wątka nie kolejowymi zdjęciami ale warto pokazać częściowo tamę z elektrownią na zaporze myślę że nikogo to nie dotknie, tym bardziej że od przystanku PKP to tylko 600 m, i grzechem by było nie wejść i nie dotknąć kawałka historii .
W tle można doszukać się wątków z amerykańskiej gry https://tvgry.pl/wideo.asp?ID=4773 , The Vanishing of Ethan Carter.
Pozdrawiam użytkowników forum i p.moderatorów ,
PS postaram się o trochę zdjęć ze szlaku z Jel. Góry do Czech przez Szkl. Porębę do niedawna szlak był nieczynny i infrastruktura popadała w ruinę, to co armia sojusznicza nie wycięła i nie wywiozła złomiarze nasi to zrobili skutecznie.:)
 

Załączniki

OP
OP
DAREK W

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#3
Witam.
A już myślałem że skończę z Doliną Bobru ale niestety 10 min drogi z domu w taki upał jak dzisiaj tylko nad wodę i znowu , nie sposób ominąć i nie zrobić parę fotek z Borowego Jaru dawna trasa kolejowa Jelenia Góra - Berlin. Most kolejowy jest ważnym elementem budowanej w latach 1865-66 linii kolejowej łączącej Jelenią Górę ze Zgorzelcem oraz Berlinem. W dniu 9 września 1866 r. oddano do użytku murowany 8 przęsłowy wiadukt nad Bobrem. W maju 1945 r. wycofujące się wojska niemieckie wysadziły most w powietrze. W latach 1951-1954 zbudowano nowy wiadukt, jeden z najładniejszych w Polsce. Jest to obiekt żelbetonowy, wsparty na jednym elipsoidalnym łuku, wysokości 33 metrów. Jego konstrukcja znacznie odbiega od pierwowzoru.a tu parę fotek , jak dopisze jeszcze pogoda będą fotki z filmu Dolasa Jak rozpętałem II w.ś tam gdzie wszystko się zaczęło pierwsze strzały .Już wiecie gdzie ............????:)
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#7
Witaj Darku. Czy Zaliczyłeś tunel na ostrym łuku zaraz za przystankiem Pilchowice Zapora? I pomyśleć jeszcze kilka lat temu byłem tam z kuzynami, zaliczyliśmy tunel zaraz po odjeździe synobusu w stronę Lwówka.
 
OP
OP
DAREK W

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#8
Witaj teigrekty2 tak ale to było z 20 i parę wiosen temu, a tunel zostawiłem na potem , jak dodam zdjęcia z dworca gdzie było kręcone Jak rozpętałem IIwś . ??? Również pozdrawiam . do weekendu .:)
 

Danzig

Ostrzeżony
Reakcje
372 2 1
#9
Rewelacyjne zdjęcia, też spadam tam sporo czasu i mam masę zdjęć zwłaszcza z Pilchowic. Mam nadzieję że jeszcze reaktywują tą trasę.
Pzdr. Paweł
 

Podobne wątki