• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowy półwysep helski i linia 213

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
ktoś ciągle rzuca kłody pod nogi Polskiego Kolejnictwa .
kiedyś były takie zarządzenia ,myślałem , ze się skończyły, ale jak pisze Szwed ,chyba nie
24. Spowodować zakłócenie w punktualności transportów (z wyjątkiem transportu określonego w instrukcji NK 552-46).

27. wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha narodu.

28. Zwrócić baczną uwagę, czy w odbudowywanych i nowych większych miastach i osiedlach nie budowano nowych ujęć wodnych niezależnych od głównej sieci
wodociągowej. Stare ujęcia wodne i studnie uliczne systematycznie likwidować.
29. Przy odbudowie i rozbudowie przemysłu dopilnować, aby ścieki przemysłowe spływały do rzek mogących stanowić rezerwuary wody pitnej.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Nie mogę ,bo omijam polityke na forum i słusznie.
Jedynie trzeba mieć świadomość ,ze jeśli pracownicy rożnych szczebli starają się aby kolej była dobrze funkcjonująca i mądrze ,
a na pewno punktualna , to trzeba mieć świadomość rożnego rodzaju dywersji, było tak i będzie.
Słynne spóźnienia w PRL'u , to jak w cytacie punkt 24 założeń pewnego pana , bardzo ważnego w politbiurze.
 
K

KNG

Gość
Słynne spóźnienia w PRL'u, to jak w cytacie punkt 24 założeń pewnego pana , bardzo ważnego w politbiurze.
Nu koleś, skoro taki mądry jesteś to co możesz powiedzieć o opóźnieniach pociągów w DOKP Wrocław w 1971 r. i jak się one miały do opóźnień występujących rok wcześniej w tejże DOKP? Podaj proszę główną przyczynę opóźnień w DOKP Wrocław w 1971 r? ... hehehe

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Jeszcze raz , w założeniach kolej to rodzaj transportu masowego, gdzie powinni być zatrudnieni pracownicy służący wiedzą i pracą w jak najlepszym celu. Chyba jasne, czy coś wyjaśniać ? Coś nie po polsku ?
A , ze komuś (polska sprawna kolej) wadzi, z takich czy innych powodów, to chyba normalne . Centru Europy to nie wyspa.
Więc trzeba się liczyć z kretami ,dywersantami ,sabotażystami w tym IT począwszy od przykładowego szarego pracownika , a skończywszy na przykładowo zastępcy dyrektora. Nie dotykam sprawy alkoholizmu.

przykładowy załącznik
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Ładną grafikę Janusz wkleiłeś, ale do sedna.
@Szwed1978 , pisałeś coś, że dworzec w Juracie ma być nowy lub wyremontowany? Czyli ta czeska knajpa ''Juracka hospoda u Dworaka będzie zlikwidowana?
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
Ładną grafikę Janusz wkleiłeś, ale do sedna.
@Szwed1978 , pisałeś coś, że dworzec w Juracie ma być nowy lub wyremontowany? Czyli ta czeska knajpa ''Juracka hospoda u Dworaka będzie zlikwidowana?
Tak ponieważ obecny budynek ma być zburzony a z tego co mówił dyrektor PKP OGN mówił Burmistrzowi Jastarni (byłem przy tej rozmowie) projektowany budynek ma przylegać do peronu. Jak to będzie w rzeczywistości to się okaże. OGN otrzymało od Gminy Jastarni już warunki zabudowy oraz decyzje lokalizacji zjazdu z drogi publicznej do nieruchomości.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Boże, a co byście chcieli na tak malutkiej linii? Dworzec jak we Wrocławiu ?
To jest przystaneczek to i adekwatna zabudowa. Dobrze że nowa, schludna. A że architektura nie odpowiada...cóż, parowozy nie mogą jeździć do końca świata.;)
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
W tym roku pociągiem specjalnym nie jechałem, ale we Władysławowie na stacji chwilę byłem

z wagonem IC mogli sobie odpuścić

oraz kilka zdjęć z Władysławowa. Parowóz w tym roku to Ol49-69
IMG_20190413_115303.jpg
IMG_20190413_115330.jpg


Co to za oznaczenie SK
IMG_20190413_115407.jpg
IMG_20190413_115424.jpg
IMG_20190413_115433.jpg
IMG_20190413_115545.jpg
IMG_20190413_115722.jpg


oraz z Kuźnicy wykonane przez moją córkę
P4130002.JPG
P4130003.JPG

 

LukassK

Nowy użytkownik
Reakcje
6 0 0
Takie dwie perełki z 2000r znalazłem z Helu w domowym zdjęcio zbiorze

1.Wagon jako "świetlica" w nieistniejącym już miasteczku wagonowym w lesie
2.SU42-504 Relacji jak dobrze pamiętam Zielona Góra - Hel lub Gdańsk-Hel.Ale nie dam sobie ręki uciąć to było 19 lat temu ;D

Przede wszystkim witam forumowiczów :)

57363169_315052415820119_9137348252847308800_n.jpg
57387256_618673431982176_5927354150391119872_n (1).jpg
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Boże, a co byście chcieli na tak malutkiej linii? Dworzec jak we Wrocławiu ?
To jest przystaneczek to i adekwatna zabudowa. Dobrze że nowa, schludna. A że architektura nie odpowiada...cóż, parowozy nie mogą jeździć do końca świata.;)
To nie jest adekwatna zabudowa do stylu całej linii nr 213. Większość małych dworców wygląda jak pomorskie domy jednorodzinne a historyczne zdjęcia pokazane przez kolegę tylko przypominają jak one wyglądały (i wyglądać powinny). Przystanek tramwajowy proponowany przez PKP jest nic innego jak kopią wielu różnej maści obskurnych dworców z późnych lat 90., tylko, że użyto do nich nowszych materiałów. Jak się zestarzeją? Chyba nie trzeba pisać. Wydaje mi się, że na bądź co bądź najbardziej znanej linii kolejowej w Polsce (każdy urlopowicz na Mierzei przełazi przez tory przynajmniej raz w ciągu turnusu) powinny być ciut inne wytyczne do projektowania niż na magistrali.
 

Podobne wątki