• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowy półwysep helski i linia 213

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
Podsuń im to zdjęcie, niech zobaczą jak kiedyś sobie radzono z przewozem takich przedmiotów. ;)

Zobacz załącznik 493149

Kiedyś jak się w Pucku kupiło dywan albo jakieś inne długie rzeczy to się szło do maszynisty i na Sm42 Su42 wrzucało się na lokomotywę. A teraz jest problem z rowerem.

[DOUBLEPOST=1500921786][/DOUBLEPOST]
Z moich informacji wynika, że dziś po raz pierwszy na Hel wyruszyła SM42-329 w nowych barwach Pol-Regio- na obecną chwilę jedyna taka w Polsce.
Niestety na szlak powróci za jakiś czas, wymaga jeszcze drobnych poprawek technicznych.
Ps. Kolega Szwed (z juniorem) :) ma okazję na nią zapolować... ;)
Kuźnica SM42 -329 w nowych barwach z TUREM oczekuje na mijankę
IMG_20170723_141535.jpg
IMG_20170723_141600.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Wiadomo że o gusrach sie nie dyskutuje ale...mogliby kabinę na czerwono zrobić. I szkoda że znaczka Fabloka zupelnie bie widać. Mógłby zostać w kolorze właściwym bądź chociażby szarym.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
SM42+Bohuny...wasze pierwsze skojarzenia? Moje : jarmark. To malowanie to totalna masakra !!!!. Dlaczego oni tak strasznie kolorystycznie kaleczą ten tabor. Każde kolejne malowanie tej spółki jest jeszcze gorsze. Myślę, że tego debilnego malowania już nie pobiją.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
SM42+Bohuny...wasze pierwsze skojarzenia? Moje : jarmark. To malowanie to totalna masakra !!!!. Dlaczego oni tak strasznie kolorystycznie kaleczą ten tabor. Każde kolejne malowanie tej spółki jest jeszcze gorsze. Myślę, że tego debilnego malowania już nie pobiją.
Jarmark to dopiero w pociągu do Szklarskiej widać! Malowanie "Marlboro", "Tygrys" plus "Polregio". Tak się każdy Prezes PR chce zapisać w kronikach historycznych. Zamiast wydawać pieniądze na odnowę taboru, to kolejny "rebranding"..Ech, szkoda gadać:(
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Podejrzewam, że tu chodzi o to aby w malowaniu PR (Polregio) każde województwo posiadało jakiś kolor ze swojego godła. Dlatego takie wynalazki powstają. Nawet gdyby powstał model w malowaniu Polregio to nie kupię tego gów... A pomyśleć, że kiedyś myślałem że malowanie "budyń" jest kiepskie.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Nie ma w Polsce drugiego takiego przewoźnika kolejowego, który by tak często zmieniał schemat malowania taboru. Przez to, jednocześnie możemy spotkać tabor w wielu zupełnie się od siebie różniących schematach. Od całkowicie stonowanych, jednobarwnych, do pstrokatych w kolorach tęczy. Sądzę, że obecne malowanie też się długo nie utrzyma, bo jest brzydkie i zbyt krzykliwe. Nie stwarza wrażenia poważnego przewoźnika wykonującego przewozy w całym kraju.
Ciekawe, że niektóre firmy/spółki potrafiły stworzyć miłe dla oka, stonowane schematy i się ich trzymają od lat.
Niektórzy twierdzą, że co jakiś czas należy zmienić barwy czy nazwę firmy, by wprowadzić odświeżenie. Ja uważam, że to błąd, bo klient zamiast się przywiązywać do danej marki, to takimi zmianami mu się robi mętlik w głowie i uczucie jakby wciąż miał do czynienia z inną firmą.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Koleżanki i Koledzy, nie dawajcie linków do facebooka i innych tego typu stron, bo jak ktoś nie ma konta, to efekt jest taki:

Capture.JPG

Ja nie mam ochoty walczyć z takimi idiotyzmami...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Ponieważ to przekaz z telegramu, to powinien wyglądać tak:

Witam STOP dzisiaj w Jastarni STOP wczasy STOP pociąg STOP SM42 329 potrącił kobietę STOP z tego co się dowiedziałem na miejscu to niestety śmiertelnie . STOP
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
Uzupełniają braki taboru, w zeszłym roku pociąg TLK z Bielska do Kołobrzegu i Świnoujścia był praktycznie cały złożony z tych wagonów 2 klasy Kolei Czeskich, a Polskie miał tylko dwa sypialne.
 

Podobne wątki