• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowy półwysep helski i linia 213

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
Ja wskakuje w samochód,godzinka i jestem na Helu:) W wakacje mam zamiar spenetrować cały szlak wąskotorówki Helskiej;) W sumie jak jestem z Gdyni,to trudno się dziwić,że tak szybko mogę dotrzeć na Półwysep Helski;)
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
Teraz to pewnie już nic nie widać spod śniegu..:(. I zapewne roboty też się zatrzymały....
A nie dzisiaj podkłady na stacji w Kuźnicy układają hardcorowcy pada śnieg -9 C wiatr od Ruska[DOUBLEPOST=1391004630][/DOUBLEPOST]
A no jest czego zazdrościć:)[DOUBLEPOST=1390989302][/DOUBLEPOST]Doleje jeszcze oliwy do ognia,ponieważ dom mam położony gdzieś 800 m od magistrali węglowej i stacji Gdynia Wielki Kack:gwizd:
To przez Zatokę mamy blisko (y)
 

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
Że wiatr od Ruska,to ja wiem,ale że w taką pogodę podkłady układają,to mnie trochę dziwi:eek:
Ps. Z jakiego miasta jesteś Szwed?
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
Wczoraj zaczeli i dzisiaj wygląda to tak
 

Załączniki

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
Ja wskakuje w samochód,godzinka i jestem na Helu:) W wakacje mam zamiar spenetrować cały szlak wąskotorówki Helskiej;) W sumie jak jestem z Gdyni,to trudno się dziwić,że tak szybko mogę dotrzeć na Półwysep Helski;)
Godzinka to w wakacje do Redy , jak dalej to ok 4-5 godzin do Helu, zapomniałeś o korku z Redy do Władka ?
Ja bym popłynął tramwajem wodnym, z Gdyni to faktycznie "godzinka".
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
I ja Wam zazdroszczę Panowie. Jak mieszkałem w Gdyni, to ze szkoły jeździliśmy na półwysep i zwiedzaliśmy co się da. Mało mnie to wtedy interesowało, ale jazda pociągiem to była atrakcja. Myślę, że w tym roku spróbuje wybrać się na Hel, pewnie nie pociągiem, a wodą. To ma swoją niepowtarzalną atmosferę, jakiś ulotny klimat i magie wspomnień. Być może teraz wszystko będzie inne, bo dawno nie odwiedzałem tamtych miejsc, ale co tam. Usiądę na końcu Polski, pooddycham i będzie wspaniale.
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
465 0 0
Dużo informacji zawiera mapa helskich umocnień wydana przez Muzeum Obrony Wybrzeża. Co do jazdy samochodem to w sierpniu 2010 wjechałem na Hel bez stania w korku o godzinie 5.30 a cała podróż zajęła mi mniej czasu niż podawała nawigacja.
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
Mam pytanie, czy któryś z Kolegów zainteresowanych Półwyspem Helskim ma informacje na temat tego, kiedy i w jakim składzie były na nim uruchamiane pociągi specjalne. Jesienią roku 1993 albo 1994 miał miejsce przejazd z kościerską Ol49-71, który trochę fotografowałem z kol. Witkiem Brejlakiem. Karygodne jest to, że jakoś nie odnotowałem daty. Może ktoś się orientuje?
170.jpg
172.jpg
176.jpg
179.jpg
182.jpg
185.jpg
189.jpg
190.jpg
 

Podobne wątki