• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowy Kołobrzeg...

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#41
Prawie się zgadza... ;)poza tym, że:
- nie jest to samolot SU22,
- nie jest to pociąg Pirat,
- nie widać par. Pm36,
- nie są to lata 2004-2005 ... tylko znacznie wcześniej.
- i jestem pewien, że w roku 2014 widziałem w kołobrzeskim porcie wagony z kamieniem hydrotechnicznym.
To tylko tyle ... :(
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#42
Kołobrzeski port wojenny jeszcze na służbie, więc zdjęcie na pewno wcześniejsze. Co do samolotu, to jest prawdopodobne, że to SU22. Te pręty z lewej i prawej to rurki Pitota (lub tzw. odbiorniki ciśnień powietrznych), jedna główna, a druga zapasowa. Ta prawa dodatkowo spełnia rolę anteny nawigacyjnej.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#43
Widzisz Michał - uważam, że zdjęcie zostało zrobione w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Ponieważ w tamtym okresie nasze lotnictwo nie posiadało SU22 uznałem, że to nie jest ten typ samolotu, ale przypomniałem sobie, że z w tamtych czasach z pobliskiego lotniska w Bagiczu co chwilę startowały rosyjskie samoloty i być może właśnie to zdjęcie pochodzi z takiego lotu. Pozostałe punkty podtrzymuję.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#44
Szanowny Jarząbku, jest to wszystko bardzo prawdopodobne. Będąc na wczasach z rodzicami w na początku lat 80, zapamiętałem wzmożony ruch samolotów wojskowych. W Bagiczu stacjonowały MiGi-21 i MiGi-23. Startowały praktycznie co chwilę. Zwykle starty odbywały się parami lub ciągiem, para za parą. Mieszkaliśmy na prywatnej kwaterze na tyle blisko lotniska aby widzieć starty. Być może zaglądały tam gościnnie myśliwsko-bombowe Su-17, w wersji eksportowej nazwane Su-20/22. Zdjęcie wygląda jak zrobione przez celownik pozwalającego atakować cele naziemne. Być może to nasz Su-22 z bazy w Świdwinie, choć chyba w latach 80 nie było już parowozów w kołobrzeskim porcie.
W każdym razie, to zdjęcie jest bardzo ciekawe. Skład pociągu stojący najbliżej kanału portowego wygląda na pierwszy rzut oka jak skład pociągu osobowego, choć wcale nim być nie musi.
 
Ostatnio edytowane:

przemcol

Aktywny użytkownik
Reakcje
107 0 0
#45
Na zdjęciu po lewej stronie między rurką a murem latarni morskiej widać budynek Bosmanatu przed remontem. Z drugiej strony statki wycieczkowe w latach osiemdziesiątych były zupełnie inne niż te cumujące przy nabrzeżu. Za rzekomym piratem na łuku torów od ul Towarowej stoi przynajmniej 7 podobnych wagonów (stawiam na Gags). Place ładunkowe w porcie jakieś puste. Myślę że to zdjęcie zrobiono w latach 90 tych.
 

przemcol

Aktywny użytkownik
Reakcje
107 0 0
#46
Zmienia się obraz kolejowego Kołobrzegu. Do wakacji ma być oddany w całości wyremontowany peron drugi, obecnie tylko fragment tego peronu jest dostępny. Remontowane jest też przejście pod torami, powstają windy.
Przy okazji prac został odsłonięty fragment fundamentów starej nastawni, która była na peronie 2, za to zniknął pod nową nawierzchnią ślad, po żurawiu który był na tym peronie na wysokości wieży wodnej.
Sama wieża też została wyłączona z użytku i nie pełni już funkcji kotłowni. Jest wyłączona z użytkowani. Usunięto też fragment rur służących do ogrzewania dworca, na wysokości dawnego spichlerza.
Został ułożony nowy tor do portu.

DSC01653.JPG
DSC01711.JPG
DSC01718.JPG
DSC07603.JPG

Ślad po żurawiu.
DSC01676.JPG

Fragment nastawni, chyba z wyjściem na kanał pędniowy.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#47
Starzy znajomi i znikające już klimaty stacyjne.
 

Załączniki

przemcol

Aktywny użytkownik
Reakcje
107 0 0
#49
Czy była to waga to nie jestem do końca przekonany. W latach 70-tych w tym miejscu były platforma przechylająca przyczep w stronę zsypów na zboże. Myślę że po likwidacji wąskotorówki na początku lat 60-tych aż tak nie przebudowano spichlerza by w miejsce wagi zabudować, pochylnię i zsypy na zboże.
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#51
Witam Koledzy mam takie pytanie czy do portu handlowego w Ķołobrzegu dojeżdżają w czasach obecnych jakies składy towarowe ,bo gdzieś doczytałem ze port handlowy ożywa.
Jeśli można to prosze o jakieś fotki.
Pozdrawiam
 

przemcol

Aktywny użytkownik
Reakcje
107 0 0
#52
Cztery posty wyżej zdjęcie kolegi michal.gumniak to już niestety historia.
W tym tygodniu usunięto prawie wszystkie tory wąskotorówki przy dawnym elewatorze. Pozostała jedna położona zbyt blisko rusztowania, ale po usunięciu rusztowania pewnie podzieli los reszty.

DSC02183.jpg

DSCN7430.jpg
DSCN7431.jpg


Szyny Krupp data nieczytelna.

A tak to miejsce wyglądało w roku 2013.

DSC07970.jpg



#Krystian. Port może ożywa ale żadnych składów towarowych dawno tam nie widziałem. Na początku tego wątku masz foty z pociągiem towarowym w drodze z portu.
Do portu wybudowano nowy most drogowy (nawet ładnie podświetlony) tam można zobaczyć ale tiry jadą do portu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#53
Super że będąc tak blisko zerknąłeś na szyny.(y)

Pozwoliłem sobie na małą obróbkę zdjęcia, trochę karykaturalną, ale cel uświęca środki.

DSCN7431-crop.jpg


Wydaje mi się że widzę 9, może 2 i 6, a może się mylę
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki