• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Kolejowe Opolskie

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#63
Dzień dobry :)
Piszę tu, bo nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku, a ten jest jakby najbliżej tego, o co chcę zapytać.

Od marca będę świeżym mieszkańcem miejscowości Bierawa (k. Kędzierzyna-Koźla) i pytam, czy są tu jacyś forumowicze z okolic ?
Jest może jakaś grupa w pobliżu? :)

Żeby nie zaśmiecać wątku, odpowiedzi przyjmę na priv.

Jeśli jest już taki wątek, to proszę o przeniesienie :) Dziękuję. Over :D
 
OP
OP
hjugytf

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#64
Dzień dobry :)
Piszę tu, bo nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku, a ten jest jakby najbliżej tego, o co chcę zapytać.

Od marca będę świeżym mieszkańcem miejscowości Bierawa (k. Kędzierzyna-Koźla) i pytam, czy są tu jacyś forumowicze z okolic ?
Jest może jakaś grupa w pobliżu? :)

Żeby nie zaśmiecać wątku, odpowiedzi przyjmę na priv.

Jeśli jest już taki wątek, to proszę o przeniesienie :) Dziękuję. Over :D
Dzień dobry.
Nie wiem czy mnie pamiętasz, ale wprowadzałeś mnie tu na forum. Witaj sąsiedzie.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#66
272172448_481713416773958_2732400568679988499_n.jpg
Taka informacja w najbliższym czasie planowana będzie rozbiórka mostu zielonego kratownicowego nad Odrą. Obecnie już jest remont innego mostu w ciągu linii Opole Gł. Opole Zach.

Warto śpieszyć się ze zdjęciami, bo za ok rok wszystko będzie już po nowemu.

Jeszcze ciekawostka: PKP PLK chciało postawić obok nowy most i stary zostawić. Nowy most okazał sie źle zaprojektowany i teraz jest przerwa w budowie...
Potem chcieli wykorzystać też stary do zostawienia jednej nitki (obecnie są dwie). Teraz sie okazało, że stary most jest w zbyt złym stanie by go remontować...


To będzie wielka strata architektoniczna.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#71
Dworzec w Nysie po remoncie otwarty

Parę zdjęć poniżej, więcej pod powyższym linkiem. Zas dla tych ktorzy nie maja ochoty przeczytać calego reportażu:
- wiata na peronie 1 przecieka
- brak rozkładów jazdy wewnątrz dworca
- jak na razie nyski Ty2 nie doczekał sie przenosin na miejsce w poblizu dworca (jak choćby sie stało w przypadku Kedzierzyna-Kozla)

Duzo w tym zaslugi PKP, gdzy przejeciu dworca przez miasto niejako ciaglosc informacyjna inwestycyjna pomiędzy częścią kolejowa i dworcowa zosstla jak widac urwana. Stad tez perony wygladaja tak jak na poniszym


dworzecnysaporemoncie3.jpg
dworzecnysaporemoncie13.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki