• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Zaraz, zaraz. Przyglądając się obu zdjęciom, można zauważyć, iż budynek powstał z przynajmniej dwóch pudeł wagonów kolejowych - z jednej strony budynku, tej uwidocznionej na zdjęciu, z wagonu doczepnego (kabinowego) elektrycznego zespołu trakcyjnego serii EW51/EW52, z drugiej strony budynku z jednego lub dwóch wagonów innego typu sądząc po kształcie dachu, oraz z wypełnienia między nimi być może murowanego, oraz z eternitowego dachu.
Bardzo interesujące znalezisko.
 

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
Co tu pisać - jechałem swego czasu samochodem gdzieś z okolic Wolbromia w kierunku Sosnowca. By skrócić sobie trasę i ominąć Olkusz w miejscowości Pazurek odbiłem w prawo i chyżo popędziłem lasem aż moim oczom ukazały się tory linii 62 i LHS. Jako, że zbiegło się to z parciem na pęcherz i wolnym czasem postanowiłem zerknąć co oferuje to miejsce. I tak zacząłem błąkać się po okolicy wprzódy szukając cech na szynach by natknąć się na to:

WP_20170821_14_22_05_Rich.jpg


Po dłuższej obserwacji okoliczności przyrody zza płotu musiałem podjąć decyzję - przyglądam się czy szukam dziury w ogrodzeniu. Jako, że z natury włażę tam gdzie nie wolno wtargnąłem na teren jak podaje baza semaforek.kolej.org.pl PPHU Tabor. A tam już jak sami widzicie moc atrakcji, które dla zwykłego zjadacza chleba nie stanowią żadnej wartości... ale nie dla mnie. Niestety byłem wyposażony jeno w kalkulator marki Nokia z Widowsem osiem na pokładzie ale postanowiłem zamknąć w pikselach to co widziałem:

z.jpg


WP_20170821_14_31_15_Rich.jpg


Jako, że nikt mnie nie niepokoił to spędziłem w owym miejscu jakieś pół godziny zaglądając tu:

WP_20170821_14_34_45_Rich.jpg


i ówdzie:

WP_20170821_14_36_04_Rich.jpg


Zagrożenie przyszło z najmniej spodziewanej strony - a życiowe doświadczenie mówi, że z rojem os nie wygrasz więc musiałem brać nogi za pas... bo lokatorki zaczęły mi się bacznie przyglądać.

WP_20170821_14_35_48_Rich.jpg


Po opuszczeniu lokomotywy strzeliłem jeszcze kilka ujęć (były prezentowane we wcześniejszym wpisie oraz temacie o szynach) i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku udałem się szerokim torem w kierunku budynku stacyjnego. Mając fart to trafiłem jeszcze:

x.jpg


ze składem beczek na haku. Jednakże zbliżył się do mnie dość podstępnie i cicho więc jakość zdjęcia nie powala na kolana. I to Panowie i Panie byłoby na tyle. Sierpień 2017...
 

Podobne wątki