• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Tak, racja stary druhu. Ale póki mieszkają w Gostyniu moi familianci, póty moich powrotów do nich i do tej okolicy. W ogóle sama stacja Gostyń jest godna uwagi. Ta piękna lokalna stacja uległa strasznej degradacji po 1990 roku tak, jak wiele innych jej podobnych. Gostyń związany jest ściśle z Kościańską Koleją Powiatową. Południową jej część, lokalni mieszkańcy zwali "Krobiejką". Jej resztki można jeszcze kontemplować odbywając podróż w czasie. Również z niedalekich Piasków Wielkopolskich (których mieszkańcy - bez obrazy - dbają o swoją odrębność od Gostynia) odbijała na południe słynna "Pogorzelka" zwana również "Koźminką".
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
Jako uzupełnienie uzupełnienia Kolegi Pawła R., poniżej załączam kilka dodatkowych ujęć tego klimatycznego (niegdyś) dworca.
Ostatnie zdjęcie zrobione zostało w styczniu b.r. przez Kolegę, którego nick figuruje w prawym dolnym rogu fotografii. Niech mi wybaczy, że dla dobra sprawy posłużyłem się jego twórczością. Jeśli dobrze pamiętam, z komentarza zamieszczonego pod tą fotografią wynikało, iż utrzymanie "starego" dworca generowało zbyt duże koszty i dlatego podjęto decyzję o budowie czegoś "bardziej skromnego".
Nie wiem, jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy, ale nie spodziewając się jakiejś przesadnej gigantomanii przypuszczam, że "nowe dzieło" jest już ukończone (może ktoś z forumowiczów ma jakieś nowsze fotki?).
Na zakończenie warto nadmienić, że "stary" dworzec przeszedł gruntowny remont zaledwie... 3 lata wcześniej.

1a.JPG 2a.JPG 3a.JPG 4a.JPG 5a.JPG
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Stacja Sepno na linii Grodzisk Wlkp. - Kościan. Kilka zdjęć z dzisiejszej wyprawy w Wielkopolskę w ramach obowiązkowej nostalgii. Jak mawiali wielkopolscy maszyniści - tor leży na betonce.
 

Załączniki

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
"Polski Mallet" - tak wówczas określiłem ten widok, gdy wraz z moimi kolegami byłem na fotowyprawie.
A dzisiaj tak sobie myślę, czy nie bardziej kojarzy się jako typ Garratt ?

Polski Mallet.jpg

2 x Ty51, Białośliwie 09.05.1976, fot. T.Suchorolski
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Czy ta druga Ty51 w tym składzie - czy to nie przypadkiem Ty51-73? Przynajmniej takie same strzałeczki na osłonach przy kominie widać...
 

Podobne wątki