• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
To ja dołożę jeszcze takie zdjęcie (też z Olsztyna):
Mnóstwo pięknych motywów kolejowych (i nie tylko!) posiada Warmia. Jedyny minus-że tak szybko urlop mija.....:(
Chętnie bym zobaczył zdjęcia kolejowe z Warmii z okresu jakiego pamiętam z młodszych lat, czyli z okresu nim dotarła tam elektryfikacja. Prócz tych dostępnych do tej pory w internecie i mediach oczywiście....

DSC01341.jpg
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
Elektryfikację pamiętam, mieszkam niedaleko Dworca Zachodniego, jednak w tamtych czasach miałem parę lat, więc nie było mowy robić zdjęć. Stary dworzec pamiętam i wiecznie obrzydliwe tunele, domek naprzeciwko Dworca Zachodniego. Z tamtych lat pamiętam wrak jakiegoś parowozu na Zielonej Górce, podróże do Babci w Morągu ryflakami (o ile dobrze pamiętam), Czasami jakiś parowóz dało radę zobaczyć. Raz mi się udało zobaczyc skład Bipa, baaardzo długi jadący od strony Białegostoku gdzieś chyba na Warszawę. W tamtych czasach ciężko się było szwendać, SOK, i zakaz fotografowania...szkoda bo mnóstwo pięknych rzeczy można było zachować. Niemniej trochę wycieczek z Tatą się zrobiło. Ech to były dobre czasy...
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Ech to były dobre czasy...
Bardzo dobre czasy pięknej kolei! Pamiętam, że kiedyś niechętnie opuszczałem perony, bo można było oglądać liczne parowozy, lokomotywy spalinowe i "motorówki" Ganza. Tu podjechał parowóz, tam skład podstawiano lokomotywą SM41-98, peron dalej - jakiś SP45 ogrzewał skład... By w końcu wreszcie dostać się do Czerwonki.. składem z parowozem, jakąś SP45 lub na pokładzie SN61, po drodze podziwiając warmińskie wioski, lasy, wzgórza, jeziora.... widoki przecinane drutami linii telegraficznej.. Do tego te kształtowe semafory i kłęby pary lub warkot silnika spalinowego....
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
W Olsztynie pamietam czasy przed elektryfikacja... Parowozy pracujace na stacji... Jako maly chlopak (4 lata lub cos), ucieklem babci z pod oka i pobieglem na most nad dworcem centralnym w Olsztynie ogladac pociagi ;-)
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
My tak sobie wspominamy, a tutaj są też koledzy, co więcej pamiętają, a i mieliby co do pokazania!!! A sokiści - gonili, że potem i w mniejszych wioskach też był strach fotografować. O, taka Czerwonka na przykład. Pięknie położona stacja, węzłowa. Niby cicho, spokojnie a i tu się czasem jakiś służbista pojawił. Dwa zdjęcia z końca lat 80-tych z Czerwonki właśnie. Tym pociągiem, co jest na drugim zdjęciu wtedy przyjechałem. Planowałem szybko się ustawić, by sfotografować odjeżdżający pociąg. Wtedy spotkałem kogoś z rodziny i nie zdążyłem przez to podejść w planowane miejsce. Zdążyłem zrobić tylko to.... Zdjęcia bardzo nieudane technicznie, dla jednych pewnie wartości nie mają...
Drezyna Warszawa Czerwonka.jpg
061 SP45-061 Czerwonka.jpg
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
No właśnie! Kolega "Generał" był w Czerwonce, działał i owoce jego działalności można podziwiać np. w temacie SN61. Miejscowi co niektórzy wspominali o aktywnie fotografującym tam gościu z Krakowa:)
Przypuszczam, że w tej parowozowni jeśli były parowozy to nie za czasów Czerwonki, a Rotfliess (poprzednia nazwa miejscowości).
Na załączonym przez "Generała" pierwszym zdjęciu, w górnym prawym rogu widać budynek nastawni, tej przy przejeździe kolejowym. Ona kilka razy była przemalowywana i nie bardzo pamiętam jakiego koloru była właśnie w okresie przed elektryfikacją. Wydaje mi się, że była jak na rysunku, którym zrobiłem zresztą z pamięci:) Wyżej - zdjęcie budynku dworca. On też wcześniej miał inną barwę i też nie jestem pewny jaką. Za to doskonale pamiętam działający w nim bufet.
Czerwonka 5.jpg
CZERWONKA.jpg
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Podebrane z Facebooka, Fot. Jerzy Szeliga Zobacz załącznik 581533
Dyć to mój kochany Białystok!
To ja tu pokażę jakie klimaty panują tam teraz.
Zamknięte tory przyjazdowe stacji towarowej - widok od strony B-stok Stadion
BŁ13.JPG

Zamknięte hale i rozebrane tory Zakładu Produkcji Konstrukcji Stalowych pamiętające czasy budowy kolei w Białymstoku (wtedy Starosielce były co prawda jeszcze wsią pod Białymstokiem)
B-stok Starosielce.JPG

Przepraszam za ponuractwo.
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Nie chodzi mi o zgodę, jeno że mącisz coś, ale to nieistotne.
Bo to jest rysunek autorstwa Mariusza. Zgoda na publikację jest.
Czyż nie mogę sobie dać zgody na publikację swego rysunku????:) Przecież by coś umieścić na forum, to trzeba mieć zgodę autora, tak, czy nie???? :):) Czy możemy coś umieszczać bez zgody autora?:)

Ci co bardziej mnie znają wiedzą czyj jest ten forumowy pseudonim "axer1970". A Ci co jeszcze nie - mają okazję poznać:).
 

Podobne wątki