• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.594 33 4
Dobry dzień dziś, po powrocie z wycieczki o której mowa post wyżej, nasz forumowy kolega @Spacerowicz zachęcił mnie do wypadu jeszcze na olsztyński Dworzec Główny. Jako, że chmury zeszły i zrobiło się sielankowato cóż było robić. Popędziłem więc z buta. Warto było. Wprawdzie robiłem fotki zupełnie innym szkłem (Fisheye) niemniej pierwszy raz w życiu zobaczyłem...NURKA :) Kolega @bunkier9a rzucił hasło do przypadkowych spotkań. Piękna maszyna.
station2 (1 of 1)C.jpg

Pozdrawiam.
Maciek
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.594 33 4
Z racji tego, że poluję na pewien egzemplarz lokomotywy, wybrałem się na Dworzec Główny w Olsztynie. Wprawdzie poszukiwanej maszyny ani śladu, jednak spacerek całkiem przyjemny. Jest kilka ciekawych rzeczy o wymiarze historycznym jak stary budynek z czerwonej cegły przy starej rampie (zdjęcia zrobię w wolny dzień kiedy nie będzie tam aut). Generalnie sporo miejsc godnych odwiedzenia. A tymczasem wpadły mi min:
ED160-013a
ED160 mapped (1 of 1)A1500.jpg

EP07-1038
EP07 1038 (1 of 1)A 1500.jpg

ST44-1230 i SU46-035
SU46 ST44 (1 of 1)A 1500.jpg

Oraz interesujący wagonik do sprawdzania i legalizacji wag wagonowych.
WAGON  (1 of 1) wagi.jpg

Z pozdrowieniami.
Maciek
 
Reakcje
3.345 16 0
Oby w przyszłości nie skończyło się to dla niej tak, jak dla jej wielu sióstr... :( z góry przepraszam, za pewien dyskomfort, który mogą spowodować poniższe zdjęcia... ale to też na swój sposób "Kolejowe klimaty" (niestety).

Co roku na torach i drogach giną setki dziko żyjących zwierząt i nie mamy na to większego wpływu, choć zdarza się, że maszyniście uda się wyhamować lub zwolnić np. przed przebiegającym tory stadkiem saren - czego byłem kilka razy świadkiem, podróżując linią kolejową nr 221 (na niektórych jej odcinkach obowiązuje 30 km./h, więc niekiedy udało się, teraz ruch pasażerski jest zawieszony od 8 miesięcy).

Warmia 2018
Odcinek Dobre Miasto - Bzowiec.JPG


Warmia 2019
Odcinek Henrykowo - Pieniężno.JPG
 

Podobne wątki