• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowe klimaty...

Tak, racja stary druhu. Ale póki mieszkają w Gostyniu moi familianci, póty moich powrotów do nich i do tej okolicy. W ogóle sama stacja Gostyń jest godna uwagi. Ta piękna lokalna stacja uległa strasznej degradacji po 1990 roku tak, jak wiele innych jej podobnych. Gostyń związany jest ściśle z Kościańską Koleją Powiatową. Południową jej część, lokalni mieszkańcy zwali "Krobiejką". Jej resztki można jeszcze kontemplować odbywając podróż w czasie. Również z niedalekich Piasków Wielkopolskich (których mieszkańcy - bez obrazy - dbają o swoją odrębność od Gostynia) odbijała na południe słynna "Pogorzelka" zwana również "Koźminką".

Jako uzupełnienie uzupełnienia Kolegi Pawła R., poniżej załączam kilka dodatkowych ujęć tego klimatycznego (niegdyś) dworca.
Ostatnie zdjęcie zrobione zostało w styczniu b.r. przez Kolegę, którego nick figuruje w prawym dolnym rogu fotografii. Niech mi wybaczy, że dla dobra sprawy posłużyłem się jego twórczością. Jeśli dobrze pamiętam, z komentarza zamieszczonego pod tą fotografią wynikało, iż utrzymanie "starego" dworca generowało zbyt duże koszty i dlatego podjęto decyzję o budowie czegoś "bardziej skromnego".
Nie wiem, jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy, ale nie spodziewając się jakiejś przesadnej gigantomanii przypuszczam, że "nowe dzieło" jest już ukończone (może ktoś z forumowiczów ma jakieś nowsze fotki?).
Na zakończenie warto nadmienić, że "stary" dworzec przeszedł gruntowny remont zaledwie... 3 lata wcześniej.

1a.JPG 2a.JPG 3a.JPG 4a.JPG 5a.JPG

Stacja Sepno na linii Grodzisk Wlkp. - Kościan. Kilka zdjęć z dzisiejszej wyprawy w Wielkopolskę w ramach obowiązkowej nostalgii. Jak mawiali wielkopolscy maszyniści - tor leży na betonce.

Załączniki

Prezes TS

Expert
Ekspert
"Polski Mallet" - tak wówczas określiłem ten widok, gdy wraz z moimi kolegami byłem na fotowyprawie.
A dzisiaj tak sobie myślę, czy nie bardziej kojarzy się jako typ Garratt ?

Polski Mallet.jpg

2 x Ty51, Białośliwie 09.05.1976, fot. T.Suchorolski