• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Nic dodać nic ująć - w 100% podzielam pogląd przedstawiony wyżej przez @Prezes TS . W momencie robienia tego zdjęcia byłem zaledwie embrionem ale też taki moment i miejsce to dla mnie kwintesencja kolejowego klimatu, który chciałbym dobrze odtworzyć na swoich modułach. Na dzisiejszą kolej - inną kolej- jako pasażer się nie obrażam- im jest wygodniejsza i szybsza - tym lepsza. Do tego po prostu jest. I czasem ma niesamowitych pracowników - dzisiaj miałem okazje prowadzić rozmowę z przesympatycznym dwudziestokilkuletnim konduktorem, który widac że lubi swoja pracę i tych dla których jest - pasażerów. A że nie nosi tradycyjnej czapki i munduru i pewnie nie mysli o tej pracy jako o służbie ... przeżyję.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Szanowni,
widzę, że mój poprzedni post spotkał się z dużym zainteresowaniem i do tego pozytywnym.
Dziękuję Wam za to przyjęcie i oceny.
Teraz chciałbym zaprezentowć kolejne moje spostrzeżenie, coś co bardzo mi się też podoba i rajcuje po moich szarych komórkach.
Sprawa dotyczy zestawienia składów. Wiem, że jest o tym wątek, ale ten dotyczy epoki IV/V. Ja znowu zapodam coś z epoki IIIc, więc w tamtym wątku by nie pasowało. Pierwsza fotka, na którą już dawno temu natrafiłem na stronie forum Drehscheibe, spowodowała że długo szukałem przysłowiowej szczęki po podłodze. Skład jak skład z tamtych czasów, ale ta jedynka !!
Tu zderzyły się dwa światy ! Różnica w konstrukcji tej jedynki i Bipy to coś z 60 lat !

Ok1-181, k.Przyłubie 07.09.1973, poc. 413 Toruń-Nakło, 03 1008.jpg

Ok1-181, k.Przyłubie 07.09.1973, poc. 413 Toruń-Nakło, autor zdjęcia o nicku 03 1008, zdjęcie z forum Drehscheibe

Kolejne zdjęcie przedstawia całkowicie inny skład.
Na wielu liniach lokalnych kursowały składy zestawione z, jak to ja zwykłam nazywać, "mieszanki firmowej", czyli mieszanki wagonów dwu- i trzyosiwych przeróżnych konstrukcji i pochodzenia. Ot po prostu, co mogło jeździć i było na stanie, to się brało i jeździło.
Na poniższym zdjęciu mamy jednak taką mieszankę wagonów czteroosiowych.
Tu zapodam ponownie zdjęcie wykonane przez mego przyjaciela. Za Ok-jedynką mamy więc:
- najpierw trzyosiowy bagażowy, a jakże pruskiego pochodzenia,
- 3x wagony polskiego reko,
- ex DRG Eilzugwagen,
- i na końcu ex saksoński boczniak !
Jakby taki zestaw puścić na makiecie, to kolega obeznany w temacie zapewne stwierdziłby z sarkazmem :
- eee, ty to chyba bez zastanowienia, formując ten skład wyciągałeś z pudełek co tylko pierwsze podeszło ci pod rękę . . .

Ok1- Nr.2 b.jpg

Pociąg osobowy "gdzieś w Polsce", sierpień 1968, fot. Klaus Kieper

No i teraz patrzymy na naszą makietę i się zastanawiamy, . . . jak tu zestawić kolejny skład ??? ;) !
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Sprawa dotyczy zestawienia składów. Wiem, że jest o tym wątek, ale ten dotyczy epoki IV/V. Ja znowu zapodam coś z epoki IIIc, więc w tamtym wątku by nie pasowało. Pierwsza fotka, na którą już dawno temu natrafiłem na stronie forum Drehscheibe, spowodowała że długo szukałem przysłowiowej szczęki po podłodze. Skład jak skład z tamtych czasów, ale ta jedynka !!
Ta fotka jak najbardziej pasuje do wspomnianego tematu, bo to przecież epoka IV (1973).
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.416 71 3
Pawle, piękny przykład optymalizacji w transporcie... Po prostu piękny:D:D:D

Prezesie, zdjęcie z Bipą urywa szczękę... przynajmniej takiemu szczawiowi jakim jestem lub jakim się czuję;)

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Piękne zdjęcia p.Tadeuszu proszę o więcej takich (y)
spełniając prośbę Pana Zbigniewa, zapodam jeszcze jedno podobne zdjęcie do pierwszego z drugiego . . . mojego posta.
Tym razem ta jedynka wcisnęła się pomiędzy Bipę i . . . no . . . no, tego polskiego Hechta;) !
Czemu tak ? - nie wiem.
Ale wiem, Andrzeju, że to pasuje do IV epoki, lecz chyba lepiej jak jest w tym wątku, bo te klimaty . . . :love:
Zdjęcie to dostałem swego czasu od Johannesa Glöcknera.

JGl001c.jpg

Pociąg osobowy prowadzony tym razem przez Ol49 i to tendrem na przód, chyba gdzieś na Mazurach, 1973 rok, fot. Johannes Glöckner
 
Ostatnio edytowane:

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
. . . z kolejowymi klimatami jakie nam Pan pokazał.
no tak piknie . . . a czy Kolega wojtek zauważył, że wszystkie te cztery zdjęcia, które tu przedstawiłem, nie są mojego autorstwa ?
Ja oprócz własnego fotografowania, zbieram i wyszukuję też po różnych źródłach obrazy wykonane przez inne osoby.
Zatem po prostu nie są to moje zdjęcia, i w tym . . . sęk . . . ! ( o lesie i tartaku nie wspominając ;) )
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki