• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

K

KNG

Gość
Thaumetopoea pinivora czyli Korowódka sosnówka (by moja starsza córka osobiście) złapana na peronie kolejki muzealnej w Helu.
korowod.jpg

Można zaryzykować twierdzenie, że kolej pojawiła się na Ziemi znacznie wcześniej niż człowiek.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Dzisiaj kilka moich "kolejowych smaczków " z Bieszczad
Na początek stacja Ustrzyki Dolne ( bardzo klimatyczna) semafor wjazdowy od strony Krościenka w zachodzącym słońcu
Semafor Ustrzyki Dolne.jpg


Łuk w kierunku Krościenka
Łuk w kierunku Krościenka.jpg

I w kierunku Ustrzyk Dolnych
Łuk w kierunku Ustrzyk Dolnych.jpg

Semafory wyjazdowe w kierunku Krościenka
Semafory Ustrzyki Dolne.jpg


POZDRAWIAM
[DOUBLEPOST=1502568343,1502567457][/DOUBLEPOST]Kolejny etap to ZAGÓRZ jakże kiedyś znana parowozownia na Podkarpaciu.
Ale nie będą to zdjęcia z tej właśnie parowozowni ,a z okolic tego miasteczka.
Będąc tam odwiedziłem na wzgórzu obok miasteczka ruiny dawnego klasztoru Karmelitów Bosych.
W drodze do wspomnianych wyżej przechodzi się przez przejazd kolejowy obok którego jest mały mostek nad potoczkiem
Most Zagórz.jpg

Idąc dalej miejscowi artyści wybudowali stacje drogi krzyżowej - która to ma również akcenty kolejowe.
Stacja III - "Chrystus pierwszy raz upada".
Stacja III.jpg

Zagórz stacja III.jpg

Stacja XI - "Chrystus do krzyża przybity "
Ukrzyżowanie.jpg

Myślę ,że nie obraziłem czyiś uczuć religijnych- chciałem pokazać elementy związane z koleją wykorzystane w dziele artystycznym.
Pozdrawiam serdecznie
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Paweł przyglądałem się szynom spacerując torami po dawnym szlaku , ale nie wyłapałem jakiś starych cech na szynach.
Sam kozioł oporowy stanowiący podstawę stacji krzyżowej też takowych nie posiadał -choć miałem wrażenie ,że szyny z których był zrobiony były dużo starsze od tych na szlaku.
Za to kilka takowych z różnych lat udało mi się zaobserwować i sfotografować na Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej:)
Pozdrawiam
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
https://www.facebook.com/3325375901...694662778856/1406694462778876/?type=3&theater
Cytat ze strony: "W ramach ciekawostki. Na linii kolejowej nr 15 na stacji Domaniewice (która dodatkowo jest objęta poligonem doświadczalnym LCS Głowno) zamontowano nowe semafory (wyjazdowe) produkcji MONAT.

Semafory posiadają odmienną konstrukcję masztów, głowice z kolei pozostają bez zmian. Jak widać jeden typ posiada "drabinkę" drugi z kolei posiada obniżaną głowicę.

Fot. @dratgyver
 

Załączniki

prepik

Znany użytkownik
Reakcje
925 0 0

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.715 17 0
W zeszłym roku przejeżdżając późnym popołudniem przez wieś o nazwie Redecz Krukowy (położonej na Kujawach), natknąłem się na Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fragment ekspozycji zewnętrznej, której część ukazują poniżej zamieszczone zdjęcia.
Niestety placówka była już nieczynna, więc nie miałem możliwości uzyskania informacji na temat zgromadzonego taboru.
Redecz Krukowy 10.09.2016r.

IMG_8148.JPG IMG_8149.JPG IMG_8150.JPG IMG_8151.JPG IMG_8152.JPG IMG_8153.JPG IMG_8153..JPG IMG_8154.JPG IMG_8155.JPG IMG_8156.JPG IMG_8158.JPG IMG_8159.JPG IMG_8160.JPG IMG_8161.JPG IMG_8163.JPG
 

Podobne wątki