• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolejowe klimaty...

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
Przy okazji jeszcze coś pokażę. Wagon służący jako magazyn w sadzie.
Ale tak naprawdę daleko od torów nie "wyladował" wygląda jak by ktoś zdjął go z toru obok.
Miejsce Bodzewo przy dawnej zapomnianej linii Gostyń- Krobia
Zobacz załącznik 384477
Pierwszy wpis i załącznik czyli zdjęcie pudła chłodni 202L jest autorstwa Zbyszka Gałczyńskiego. Podczas tworzenia odpowiedzi "cusik zezarło" znaczniki na początku cytatu i wyszło tak jakby to był mój wpis.
Dzięki Zbyszku za inspirację.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Pierwszy wpis i załącznik czyli zdjęcie pudła chłodni 202L jest autorstwa Zbyszka Gałczyńskiego. Podczas tworzenia odpowiedzi "cusik zezarło" znaczniki na początku cytatu i wyszło tak jakby to był mój wpis.
Dzięki Zbyszku za inspirację.
Jacku niech służy ku chwale modelarstwa :) ,bo głównie o to w tym naszym hobby chodzi;)
Jeżeli potrzebujesz więcej zdjęć to mogę podesłać:)

Teraz "semaforowego serialu" ciąg dalszy...
Nasunęła mi się taka myśl gdy ujrzałem ten widok , że wszystko zatacza w swoich dziejach taki swoisty krąg. Kiedyś pionierzy budowy linii kolejowych karczowali lasy aby dać
ludzkości żelazne drogi- dziś "matka natura " upomniała się o swoje maskując to co zrobili kiedyś ludzie:)

Semafor wjazdowy na stację Gostyń od strony linii z Kościana

gostyń 4.jpg


Linia w drugą stronę

gostyń.jpg
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
Jak już jesteśmy przy semaforach, to poniżej kilka zdjęć z Grabianowa, stan na czerwiec 2015. Oraz kilka dodatkowych zdjęć z infrastruktury.
Te naprężacze to też Grabianowo, prawda? Czy ta nastawnia , której wnętrze jest na zdjęciu znajduje się w budynku stacyjnym? Czy masz może więcej zdjęć jej wnętrza?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
Tak, Grabianowo. Zdjęcia niestety robione przez szybę. I to w dodatku dość brudną. ;) Nie dało rady wejść do środka.
SAM_5232a.jpg SAM_5238a.jpg SAM_5240a.jpg SAM_5244a.jpg SAM_5242a.jpg SAM_5202a.jpg SAM_5204a.jpg
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Słupsk, ul.B.Krzywoustego
IMAG0504.jpg

Słupsk, nieistniejąca już nastawnia
IMAG0485.jpg IMAG0496.jpg IMAG0497.jpg
IMAG0498.jpg IMAG0499.jpg
Słupsk, wiadukt nad ul.Szczecińską, wyjazd w kierunku Szczecina
IMAG0509.jpg
Słupsk, okolice ul.Grottgera
IMAG0510.jpg
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Nie myślałem, że taką frajdę da mi jazda EN57. Było słoneczne popołudnie na trasie Oleśnica - Namysłów, w całym pociągu może kilkanaście osób, po drodze żółte, rzepakowe pola przeplatane nie za bardzo zmienionymi przez czas gospodarstwami, a ja miałem coś, co możemy spotkać coraz rzadziej. Miałem otwarte okno :). Niby głupota, ale potrafi dać tyle radości... Po całych dniach i nocach spędzonych w dużym mieście zapach wiosny wymieszany z zapachem kolei, jeszcze tej na drewnianych podkładach to coś cudownego... Czas idzie do przodu, czas "otwartych okien" dobiega końca, co ogólnie rzecz biorąc jest oczywiście dobrym krokiem w przód, ale człowiek, który wie i rozumie o czym mówię zaczyna już trochę tęsknić za tą żelazną koleją.

DDD.jpg
 

Podobne wątki