• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejowe klimaty za granicą

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Jestem na swiezo po przeczytaniu artykulu o Pt31 w Swiat Kolei nr 11/2003 a tam bylo wspomniane o trakcji podwojnej na trasie Chojnice-Tczew (okolo 1918 roku). Moze ktos znajdzie takie zdjecie?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Jest możliwy w parowozach opalanych olejem. Kiedyś to zdjęcie było w Modelleisenbahnerze. I w artykule coś pisało jaktaki efekt uzyskać . Podobno gaszono palniki następnie puszczano olej na rozgrzane paleniska. Wtedy następowało duże odparowanie paliwa. Wystarczyło ponownie zapalić palnik.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
20170131_115356.jpg
Bylem tam kilka razy w 1994r. Fajne miejsce, niektorzy wariaci kolejowi spali tam nawet przy torach w swoich samochodach kampingowych. Ja wybieralem inne miejsca do spania, poniewaz jak sie mozna domyslec, bylo tam bardzo glosno. Oprucz samej petli, sa w okolicy liczne tunele do ktorych trzeba bylo isc piechota. Podczas przerw w akcji lapalem jaszczurki:)
Ode mnie robione z kabiny samochodu, fragment kompleksu torow w porcie Baltimore, widoczne diamenty sa nadal stala czastka kolei na kontynencie.
 

Podobne wątki