• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Kolejowa Japonia

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#81
Tramwaj super, a ulica jak ulica, gdyby nie te banery z krzaczkami, mogła to by być Marszałkowska lub inne polskie ulice.
Prawie mogłaby. Ale dla mnie w 1991 roku to była jednak nowość. W Hiroszimie byłem raptem kilka godzin z czasem dość mocno wypełnionym zajęciami służbowymi i na spacer po mieście niestety nie miałem szans. Chciałem uchwycić trochę atmosfery japońskiej metropolii, ta atmosfera była jednak nieco inna, niż w Polsce. Tu całe zdjęcie, na którym widać pewne różnice, przede wszystkim wszechobecne przewody napowietrzne różnych sieci. Jest to charakterystyczna cecha miast leżących na terenach aktywnych sejsmicznie.

ulica w Hiroszimie.jpg
 

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#83
Bilet wielokrotnego podrozowania bez limitu dla obywateli innych krajow to duza oszczednosc jezeli tylko podrozowanie pociagami ma sie w planie. Przykladowo, cena biletu kolejowego pierwszej klasy bez ograniczen (wagony oznaczone symbolem koniczynki) pozwalalo poruszac sie pociagami po calej sieci kolejowej Japoni. Moj bilet byl wazny na 7 dni. Tylko dwa bilety na przejazdy pociagami Nozomi 500 i Nozomi700 na ktore Japan Pass nie byl wazny , kosztowaly 3/4 ceny "Japan Railway Pass". Na zdjeciach kolejno: Nozomi 700, Nozomi 500, Kyushu Shinkansen seria 800.
IMG_6341.JPG
IMG_6358.JPG
IMG_6272.JPG
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#84
Bilet wielokrotnego podrozowania bez limitu dla obywateli innych krajow to duza oszczednosc jezeli tylko podrozowanie pociagami ma sie w planie. Przykladowo, cena biletu kolejowego pierwszej klasy bez ograniczen (wagony oznaczone symbolem koniczynki) pozwalalo poruszac sie pociagami po calej sieci kolejowej Japoni. Moj bilet byl wazny na 7 dni. Tylko dwa bilety na przejazdy pociagami Nozomi 500 i Nozomi700 na ktore Japan Pass nie byl wazny , kosztowaly 3/4 ceny "Japan Railway Pass". Na zdjeciach kolejno: Nozomi 700, Nozomi 500, Kyushu Shinkansen seria 800.
Ja Shinkansenem bez zniżek, z rezerwowanym miejscem siedzącym w grudniu ubiegłego roku, ze stacji Shin Takaoka do Tokyo Station płaciłem 15.800 Yenów. Jeden yen ou było około 0,385 PLN, czyli ponad 6000zł.
 

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#87
Przyjemnie jest podrozowac pociagiem i podziwiac krajobrazy, ale tez nalezy zadbac o potrzeby zoladka. W japonskich pociagach oferowane sa tak zwane "Ekiben-Bento Box" jedzenie w pudelku drewnianym zawierajace ryby ryz i warzywa.
IMG_6209.JPG
IMG_6202.JPG
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.647 33 4
#88
Wygląda smakowicie, osobiście uwielbiam orientalne jedzenie i w zasadzie mogę wszystkiego spróbować za wyjątkiem rzeczy oczywistych jak jakieś nietoperze czy mięso psa ;)
Ile kosztuje taki box na pokładzie pociągu? W US w restauracyjnym mieli bardzo dobre jedzenie, i w sumie spory wybór i takie danie obiadowe to około 20$, plus jakieś grosze na napój, problemem było tylko to, że restauracja działała o określonej godzinie, a nie non stop. Robili zapisy i wtedy można było się stawić w wagonie. Taka stawka to naprawdę niedrogo, owszem były droższe, wyszukane dania, ale ja jadłem jakąś polędwicę, szparagi i nie pamiętam już co było dodatkiem, biały sos do tego i przyznam, że bardzo smaczne.
Ciekawi mnie jak to w JP wygląda. Japonia od dawna była celem, ale zawsze lądowałem za oceanem, choć nie narzekam to jednak ciągnie do Azji chociażby ze względu na ich kulinaria :)
Z Pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#89
R
Przyjemnie jest podrozowac pociagiem i podziwiac krajobrazy, ale tez nalezy zadbac o potrzeby zoladka. W japonskich pociagach oferowane sa tak zwane "Ekiben-Bento Box" jedzenie w pudelku drewnianym zawierajace ryby ryz i warzywa.
Zobacz załącznik 801255
Ryba wędzona na słodko. Podobne zestawy miałem na budowie z cateringu. Wychodziło około 2,5€ za "lanczboks". Za te pieniądze to raczej była masa kałotwórcza a nie jedzenie.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#90
Mój kolega Marco, który jest szefem wszystkich kontraktów jednej z austriackich firm w Japonii, zrobił mi wielkanocny prezent i przysłał kilka zdjęć zrobionych z Shinkansena na jednej ze stacji aglomeracji tokijskiej.
Postanowiłem za jego zgodą również podzielić się nimi z Kolegami. Ciekawe graficznie są malowanki na wagonach. Zdjęcia są zrobione dziś, to jest 03.04.2021, a ich autorem jest Marco Winkler.
Wesołych Świąt.
 

Załączniki

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
502 11 3
#93
Kot o imieniu "Tama" przypadkiem uchronil linie kolejowa Kishigawa liczaca sobie 14.3km od likwidacji, linie laczaca Wakayama z koncowa stacja Kishi. W roku 2004 zwolniono wszystkich pracownikow prywatnej kolei i zatrudniono na pol etatu Toshiko Koyama jako opiekuna stacji.To wlasnie tam, obok tej stacji kolejowej miescilo sie schronisko dla kotow ktore wkrotce mialo byc zamkniete. Opiekunka schroniska poprosila zawiadowce stacji o zaopiekowanie sie kilkoma kotami na co zawiadowca sie zgodzil. On tez wpladl na pomysl zeby z kota zrobic zawiadowce stacji Kishi gdyz Tama stala sie ulubiencem podroznych. Nie dlugo trzeba bylo czekac zeby wiesci o kocie zawiadowcy rozniosly sie po calej Japoni po czym rodzwonil sie telefon. Reszta to juz historia sukcesu. W roku 2007 kota Tama oficjalnie mianowano zawiadowca stacji Kishi. W miare uplywu czasu ilosc podroznych na tej lini znacznie wzrosla i w 2010 roku zastapiono stara stacje na nowa architektura przypominajaca wizerunek kota. Wiadomo ze kot Tama nie bedzie zyl wiecznie dlatego juz wczesniej inicjator i pomyslodawca kota zawiadowcy Pan Koyama , szykowal juz kolejnych zastepcow Tama , obsadzajac pozycje zawiadowcy stacji na innych stacjach tej lini kolejowej. Kot Tama zmarl w 2015 roku i pogrzeb odbyl sie z honorami. Na zdjeciach kolejno: Tama kot i Tama pociag.
Station-Master_Tama.jpg
Wakayama_Electric_Railway.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#94
Tramwaj super, a ulica jak ulica, gdyby nie te banery z krzaczkami, mogła to by być Marszałkowska lub inne polskie ulice.
Oczywiście że ruch po innej stronie i dużo drutów, ale ja również przyłączyłbym się do uwago Pawła że ulica typowa dla średniej wielkości miasta z dowolnego zakątku świata. Tak już jest że świat stał się wioską, architektura na przykład niczym specjalnym sie mnie wyróżnia, Wrocław, Stuttgart, Hiroszima... Co jednak charakterystyczne dla Japonii to stare z nowym i najnowszym. Ten tramwaj - szkoda że u nas takie taboru się tak nie używa na codzień, chociaż też są wyjątki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#95
Co jednak charakterystyczne dla Japonii to stare z nowym i najnowszym. Ten tramwaj - szkoda że u nas takie taboru się tak nie używa na codzień, chociaż też są wyjątki.
Pamiętajcie, że zdjęcie zrobiłem 30 lat temu, kiedy i w Polsce jeździło jeszcze na co dzień sporo dość starych tramwajów. Jak jest dzisiaj w Hiroszimie, nie wiem, ale nie zdziwiłbym się, gdyby takie stare wagony już dawno były wycofane z normalnej eksploatacji (nie mówię o przejazdach specjalnych, czy o jakiejś linii turystycznej) - chociaż przykład Mediolanu pokazuje, że bywają wyjątki.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#97
A ja się zapytam kolegów o to urządzenie zamontowane obecnie nad kominem parowozu, czy to jest może obecny łapacz iskier?. Na starych filmach z tym parowozem tego urządzenia nie było.
 

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#99
Link

Mikole sobie wchodzili w kadr podczas fotografowania i jeden drugiemu przyłożył. Ten, któremu przyłożono ma pękniętą czaszkę, ten, który przyłożył trafił na "dołek".
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 9
Koleje innych krajów 24

Podobne wątki