• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejny Jelcz

koland

Aktywny użytkownik
Wpadły mi w ręce ostatnio zdjęcia Jelcza 043 w malowaniu WPK Katowice czarno białe ale właściciel zdjęć twierdzi, że autobus był kremowo czerwony (prawa autorskie nie pozwalają na publikację). Stąd pomysł na konwersję modelu. Wszyscy ostatnio piszą o Daffi więc ja tradycyjnie i na przekór pobawię się skalą 1:72. Model Atlas bardzo ładny wdzięczny, z dobrze opracowaną bryłą. Na początek zdjęcie farby, usuniecie niepotrzebnych elementów, kierunkowskazów, które w modelu są źle usytuowane. Oryginalny model ma niestety opony nie odpowiadające oryginalnym wymiarem. W modelu wrzuciłem zatem koła z Jelczo podobnego Mexa z Kap. Od razu zmienia to wygląd Jelcza. Ty, bardziej, że felgi z KAPu są dokładniejsze. Najtrudniejszymi elementami do zrobienia był bagażnik dachowy, element na tablicę kierunkową z przodu i kierunkowskazy, czasochłonne do wykonania. I może nie wszystko wyszło idealnie ale jest satysfakcja, że zrobiony własnymi rękami i cieszy oko. Pojazd będzie miał jak oryginał numer boczny 531. Zapraszam do komentarzy.

DSC04386.JPG
DSC04390.JPG
DSC04391.JPG
DSC04393.JPG

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 0
W robocie 47