• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejki rodzimej produkcji

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
Reakcje
1.437 40 1
Gratulacje :):):)(y).
Czyli tematyka trochę zabawkowa jak najbardziej na czasie.;)
w zasadzie to chciałem podziękować...
Dzięki Wam udało mi się "zidentyfikować" poszukiwaną kolejkę, a dzięki mojej Żonie - trafiła ona do mnie jako prezent pod choinkę:). Pokazałem jej to zdjęcie na forum, a ona odszukała tą aukcję i wylicytowała dla mnie ten zestaw na prezent. Mówi - że najbardziej bała się że sam będę licytował, bo ze mną aukcji by nie wygrała:):) naprawdę mnie zaskoczyła:)
Dziękuję - szczególnie koledze Wojtek_Kraków
A ja wygrzebałem moją pamiątkę z dzieciństwa czyli cysternę która jako jedyna się zachowała z mojej kolejki.
20210107_124302(1).jpg
20210107_124247(1).jpg

Lokomotywa i wagon pocztowy były w kolorze jak koła. A wagon pasażerski był pomarańczowy. Wtedy też inaczej były wykonane ucha na sprzęgi. Ta klamra to oryginalny sprzęg. Ja tą kolejkę dostałem jak miałem ok 3,5 roku tak więc ma już ok 49 lat.