• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejki rodzimej produkcji

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#66
..."autodraha" to były te wyścigówki jeżdżące po torze??

Pozdr,...
Tak;)
Tam był taki zasilacz
mboBi9.jpeg
(zjęcie z internetu)
Skala napięcia była: 8, 10, 12V.
Zabawa przednia.
Pamiętam, że razem z kuzynem dawałem troszkę penetrolu (takie WD40 z czasów PRL) na zakrętach... wyścigówki dobrze wpadały w poślizg;)
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#67
Tak;)
Tam był taki zasilacz
Zobacz załącznik 917200
(zjęcie z internetu)
Skala napięcia była: 8, 10, 12V.
Zabawa przednia.
Pamiętam, że razem z kuzynem dawałem troszkę penetrolu (takie WD40 z czasów PRL) na zakrętach... wyścigówki dobrze wpadały w poślizg;)
Piękne czasy... I bez smarkfonów dawało radę żyć...

Pozd,...
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#68
Widział ktoś może gdzies możliwość zakupu tej kolejki?
Poluję na takową bez rezultatu niestety... Myślę, że po prostu skala produkcji była mniejsza niż wcześniejszych i stąd obecnie po prostu prawie ich nie ma.
A tak w ramach ciekawostki - pamiętam, że tory od niej zupełnie nie pasowały do kolejki NOVO i Sinol. Były ciut węższe.

Tak;)
Tam był taki zasilacz
Zobacz załącznik 917200
(zjęcie z internetu)
Skala napięcia była: 8, 10, 12V.
Zabawa przednia.
Pamiętam, że razem z kuzynem dawałem troszkę penetrolu (takie WD40 z czasów PRL) na zakrętach... wyścigówki dobrze wpadały w poślizg;)
Całkiem niedawno dostałem taki zasilacz od kierownika. Używał tego do kolejki - jego tata dodał klawiszowy przełącznik polaryzacji napięcia wyjściowego.
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#72
To nie jest wina dzieci, tylko rodziców. Pamiętam dobrze głosy znajomych, pojawiające się zresztą do teraz: zobaczysz, będzie miał rok to będzie już śmigał w telefonie; zobaczysz, bajki tylko będzie chciał oglądać; zobaczysz... Działało to na mnie jak płachta na byka i postanowiłem działać. Od samego początku poświęcaliśmy z żoną dziecku możliwie dużo czasu: na książeczki, układanki, puzzle, klocki. Efekt jest taki, że mój syn przychodzi do z książeczką i mówi: tata, czitamy. W tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu - ku mojej rozpaczy syn uwielbia czytać o "tratorach" i "kombajach"....
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#73
Dziś do Rustona dołączył Fablok:
20230705_174347.jpg


Po dokładnym przyjrzeniu się szczegółom widać kto z kogo "zrzynał"... Sinol jest pełen skurczów materiału i strasznie krzywy
20230705_174436.jpg


20230705_174444.jpg


20230705_174539.jpg


Jest też mniej finezyjny pod kątem mechaniki:
20230705_174542.jpg


Poluję dalej... Tymczasem mam już pięć zestawów torów. Dwa Rovex/Tri-Ang, made in England, jeden Novo made in USSR i dwa Sinole. Jakościowo najlepsze są te angielskie. Sowieckie są z jaśniejszego tworzywa nico gorszego sortu. Sinole natomiast...
20230705_175932.jpg

20230705_175926.jpg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
#74
Dziś do Rustona dołączył Fablok:
Zobacz załącznik 987387

Po dokładnym przyjrzeniu się szczegółom widać kto z kogo "zrzynał"... Sinol jest pełen skurczów materiału i strasznie krzywy
Zobacz załącznik 987388

Zobacz załącznik 987389

Zobacz załącznik 987390

Jest też mniej finezyjny pod kątem mechaniki:
Zobacz załącznik 987391

Poluję dalej... Tymczasem mam już pięć zestawów torów. Dwa Rovex/Tri-Ang, made in England, jeden Novo made in USSR i dwa Sinole. Jakościowo najlepsze są te angielskie. Sowieckie są z jaśniejszego tworzywa nico gorszego sortu. Sinole natomiast...
Zobacz załącznik 987408
Zobacz załącznik 987407
Idea;)http://industrialscenery.blogspot.com/2015/09/whitcomb-locomotives.html
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.095 3 1
#76
A może... ktoś zechce się zamienić. Oferuję zestaw torów (Rovex lub Sinol - do wyboru) w zamian za cysternę oraz kolebę.