• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Kolejka wąskotorowa wraca do Sulejowa

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#47
Dwóch Panów M.
Dziś podpora części wąskotorowej, chwała im.
Ale po kolei, dane nam było odwiedzić dziś "Salon odrzuconych" gdyby ktoś miał wątpliwości o co chodzi a w szkole nie uważał to proszę niech zerknie tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salon_Odrzuconych tak wiem znów wikipedia, pewnie są błędy, na pewno to nie było tam gdzie było, bagatela.
Trzy grupy modelarzy wąskotorowych, pierwsza koszerna dowodzona i trzymana twardą ręką przez kopię dziadka pomysłowego Dobromira, brnąca w niekonsekwencji i szaleństwie, udział naszych drogich Kolegów którzy dziś się prezentowali w Sulejowie ze względu na to że nie jest zbytnio koszerna, absolutnie niemożliwy, druga grupa już mniej ortodoksyjna, ostatnio dziwnie przycichła, ale też ma twarde zasady i tu też pewnie nie było by miejsca dla wspomnianych, więc stworzyli swoją imprezę, na której dobra zabawa ma być priorytetem.
Dziś są tacy jak są a może w przyszłości wyrośnie z nich taki Manet lub Whistler modelarstwa wąskotorowego, kto wie, a jeśli nawet nie to czy to coś zdrożnego.

Grześ podjeżdża po mnie punktualnie, jedziemy po Piotrka i gnamy co sił do Sulejowa, już w okolicach Uszczyna spotykamy wąskotorowe klimaty.

DSC_0001.JPG


Co to czy wszyscy jadą do Sulejowa na imprezę.

DSC_0003-crop.JPG


Przykład dachu do odtworzenia na makiecie.

DSC_0005.JPG


Godzinę stoimy lub wleczemy się w korku, dopiero w Przygłowie na skrzyżowaniu z genialnie skonfigurowanym systemem sygnalizacji udaje nam się wreszcie jechać.
Docieramy do niepozornego zapyziałego budynku pełniącego rolę Miejskiego Ośrodka Kultury.

DSC_0043.JPG


Znaleźlibyście ośrodek kultury, ja chyba nie.
Najciekawsze w otoczeniu były słupy stojące w prostej inii w kierunku wapienników.

DSC_0044.JPG


Czerwony dywan, szampan i tym podobne jesteśmy czule witani, wchodzimy, zaraz przy wejściu kolejka ogrodowa, szkoda że miała tak krótki tor do jazdy, zresztą nie widziałem aby ktoś próbował z wyjątkiem jednej już jednak dorosłej Pani, choć strasznie chudziutkiej.

DSC_0010-crop.JPG


DSC_0041-crop.JPG


I tak od początku czyli od wejścia.

DSC_0012-crop.JPG


DSC_0015-crop.JPG


DSC_0013.JPG


DSC_0016.JPG


DSC_0015-crop.JPG


DSC_0017.JPG


Mikołaj syn Marka i syn Harrego Pottera ogarniają ruch na makiecie budujący przykład.

DSC_0014.JPG


Na końcu za zakrętem stacja w budowie Marka, niby w budowie co widać po znikomej ilości infrastruktury, a jednak nie gołe dechy jak to się widzi często na imprezach, szacunek dla zwiedzających.
Będzie bardzo ładna wąskotorowa stacja.

DSC_0018-crop.JPG


DSC_0019-crop.JPG


Jeszcze kilka klimatów, zdjęcia takie sobie było dość ciemno w sali, z lampą też niespecjalne.

DSC_0031-crop.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#49
DSC_0032.JPG


Ukradli czołg z parkingu.

DSC_0033.JPG


Solarium w hali fabrycznej, czemu nie.

DSC_0034.JPG


Podobno przed naszym przyjazdem było sporo ludzi, zdarzali się nawet gdy byliśmy.

DSC_0045.JPG


DSC_0046.JPG


Kilku ludzi robiło zdjęcia.

DSC_0025.JPG


Inni zawzięcie dyskutowali, Harry Piter i Mafo obok modułowej makiety samochodowej.

DSC_0027.JPG


DSC_0020-crop.JPG


Sam Mafo przy makiecie.

DSC_0006.JPG


Super było spotkać się znów ze znajomymi, i poznać na żywo innych, ale zrobiła się już czwarta i czas powoli zmykać do domu.
Reasumując impreza fajna, ruch spory na makiecie, u Macka samochody pędza jak szalone, na stole obok ekspozycja modeli.

DSC_0008.JPG


Super te kręcidełka do gablotek.

I było fajnie i sympatycznie, ale byłoby jeszcze lepiej gdyby ośrodek nie był na takim zadupiu a centrum Sulejowa, lokalizacja niedostateczny, żadnego banera na ulicy przy wjeździe na "parking" my trafiliśmy bo wiedzieliśmy co i gdzie , a ilu nie trafiło, reklama niedostateczny, oświetlenie przeżyjemy, mało zwiedzających mimo iż za darmo, no a wiadomo jak za darmo to trza iść, ale kto wiedział gdzie i po co, był pozytyw, było spokojnie.

Jak na pierwszy raz było nieźle, mam nadzieję że będzie dalszy ciąg w bardziej eksponowanym i ludnym miejscu, szkoda byłoby zmarnować taką inicjatywę, to co było be nie zależało od Kolegów, wszyscy mieli imprezowe koszulki z nadrukiem i imionami, Artur się postarał, gratulacje, odwiedził nas sam Mistrz Molenda, znów mogliśmy chwilę pogadać, mnie się podobało, ale ja to mało wybredny jestem.
Może kiedyś wezmę udział w takiej imprezie jeśli będzie kontynuowana, choć w pewnym sensie uczestniczyłem w niej bo tak na oko 90% skrzynek była zrobiona w zamierzchłych czasach przeze mnie.

Dziękuję w imieniu swoim i Kolegów Grzesia i Piotrka za miłe przyjęcie, do zobaczenia na na następnej, mam nadzieję.

W drodze powrotnej zboczyliśmy na chwilę do w zasadzie nie wiem do czego aby obejrzeć nasze polskie katarakty.

DSC_0047.JPG


Już w Piotrkowie na chwilę podjeżdżamy pod nastawnię.

DSC_0069.JPG


Przemknął na "Byk" ET22-1175

DSC_0049.JPG


I ŁKA z Radomska, chyba.

DSC_0054.JPG


CDN za chwilę.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#53
Dalszy ciąg części normalnotorowej.
Przyjechało takie coś, z braku laku i "Karp" pociąg.

DSC_0059-crop.JPG


Daleko daleko stały dwa "byki" dla tych co nie znają Piotrkowa po prawej w głębi wieża ciśnień obok stacji.

DSC_0064.JPG


Bezszelestnie nadleciał szybowiec, i wysadził desant, teraz nam się dobiorą do dupy za TVN.

DSC_0073-crop.JPG


DSC_0074-crop.JPG


Maszt oświetleniowy.

DSC_0057.JPG


Cecha na kątowniku z którego jest zbudowany, Huta Pokój.

DSC_0070.JPG


Obok w nieużywanym torze szyna z cechą z Huty Kościuszko 1983.

DSC_0071-crop.JPG


Przed nastawnią rozjazd, a w nim szyny z dwoma różnymi cechami z różnych lat.

DSC_0055-crop.JPG


DSC_0056-crop.JPG


Inna całkiem nie nowa Huta Pokój 1975

DSC_0050-crop.JPG


Resztki.

DSC_0060.JPG


Przy nastawni stojak na różne przydatne rzeczy z dwóch szyn, na obu cechy, na pierwszej "owa"

DSC_0061-crop.JPG


Na dalszym ciągu doskonale widoczna choć ukryta i odwrócona.
Huta Częstochowa 1929 rok.

DSC_0063-crop.JPG


Zaś druga szyna jest rosyjska, НОВ. РОС. ОБЩ . В.В.Ж.Д.!!! czyli W.W.Ż.D. - kolej Warszawsko - Wiedeńska. 1902

DSC_0062-crop.JPG


Ostatni pociąg jaki udało nam się zobaczyć EP07-365

DSC_0081.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#54
I na koniec, płot z płyt drogowych, zrób taki na makiecie to ci przegryzą krtań, twierdząc że to niemożliwe.

DSC_0084.JPG


Za nastawnią starożytny barakowóz stojący na dwóch szynach.

DSC_0076.JPG


DSC_0083.JPG


Różnorodne "dropsy" na obciążniku.

DSC_0085.JPG


Miło i pożytecznie spędzona sobota, dziękuję Grzesiowi i Piotrkowi za towarzystwo, a pierwszemu za transport, dzięki chłopacy, jeszcze gdzieś pojedziemy.

Wam dziękuję za uwagę.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.939 386 20
#56
I ode mnie kilka fotek z części wąskotorowej:

sulejow-2021-08-025.jpg
sulejow-2021-08-026.jpg
sulejow-2021-08-027.jpg
sulejow-2021-08-028.jpg
sulejow-2021-08-029.jpg
sulejow-2021-08-030.jpg
sulejow-2021-08-031.jpg
sulejow-2021-08-032.jpg
sulejow-2021-08-033.jpg
sulejow-2021-08-034.jpg
sulejow-2021-08-035.jpg



Powiem Wam koledzy, że zaskoczył mnie pozytywnie aparat fotograficzny w mojej komórce. ;) Przy dość słabym świetle dał radę... :)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.445 72 3
#58
No to po krótce... "Mińsk" wrócił w miarę bezpiecznie do siebie zahaczając o stacje Nowe Miasto nad Pilicą, Mogielnicę i Grójec na linii Piaseczyńskiej KD pokonując 386,6 km łącznie.
Miło było poznać każdego w realu... Jakie kolwiek fotki niestety wrzucę zapewne we wtorek (dziś już późno, a jutro służba za nastawnikiem w 1:1)

Pozdrawiam i do miłego,...
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.103 153 19
#59
Byłem, pojeździłem , spotkałem starych, poznałem nowych kolegów.
Wąski tor ma swój klimat.
 

Załączniki

OP
OP
Arti2811
Reakcje
2.474 79 2
#60
Korzystajac z chwili chciałbym podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do tej wystawy. DZIĘKUJĘ. Mimo wszystko wymienię tu Pawła bez którego ta wystawa by w ogóle nie powstała. Miło było poznać kolegów z forum którzy nas odwiedzili. No i pamiątkowa fotka. Niestety zabraklo na niej Mariana z kolejki ogrodowej.Pozdrawiam Was ciepło.
20210815_100507.jpg
 

Podobne wątki