• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

kolejka dla syna bez wpadki

tmk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć,

chcę kupić synowi na urodziny (to już za tydzień) kolejkę w skali H0. Syn marzy o tym od pół roku, a ja zbierałem kasę bo nie lubię nieprzemyślanych zakupów, ale lubię spełniać jego marzenia.

Mam do dyspozycji ok 500PLN, a syn ma sprecyzowane wymagania. Chce kolejkę osobową w malowaniu PKP, czyli w zasadzie coś co widzi na co dzień na torach.

Proszę o porady czy warto sterowanie cyfrowe, co kupić żeby syn mógł ewentualnie rozbudowywać w przyszłości jeżeli wciągnie bakcyla? Jeszce a`propos zestawu startowego żeby był troszę większy niż jeden tor po którym pociąg będzie jeździł w kółko.

jakie firmy są dobre, a jakich unikać?

proszę o porady i linki
pozdr

tmk

tmk
 
Reakcje
0 0 0
#2
Będzie Ci ciężko za 500PLN się wyrobić z cyfrową kolejką i bardziej bogatym torowiskiem.
W tym zakresie są dostępne analogowe zestawy np.PIKO-Hobby. Mój młody chorował na
ICE 3 , ale mu przeszło. :D Są takie zestawy z tradycyjnymi wagonami i lokomotywą PKP poniżej tej granicy. Seria Hobby dla młodego jest odpowiednia. Po co patrzeć potem jak delikatne detale, za które zapłaciłeś odpadają w czasie brutalnej eksploatacji.
Linków Ci nie daję, bo za reklamę mi nikt nie płaci :D
 

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
tmk napisał(a):
Cześć,

chcę kupić synowi na urodziny (to już za tydzień) kolejkę w skali H0. Syn marzy o tym od pół roku, a ja zbierałem kasę bo nie lubię nieprzemyślanych zakupów, ale lubię spełniać jego marzenia.

Mam do dyspozycji ok 500PLN, a syn ma sprecyzowane wymagania. Chce kolejkę osobową w malowaniu PKP, czyli w zasadzie coś co widzi na co dzień na torach.

Proszę o porady czy warto sterowanie cyfrowe, co kupić żeby syn mógł ewentualnie rozbudowywać w przyszłości jeżeli wciągnie bakcyla? Jeszce a`propos zestawu startowego żeby był troszę większy niż jeden tor po którym pociąg będzie jeździł w kółko.

jakie firmy są dobre, a jakich unikać?

proszę o porady i linki
pozdr

tmk

tmk
Witam.
Napisz proszę do mnie na pv.
Pozdrawiam.:)
 
OP
OP
T

tmk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
mam nadzieję, że mój syn na razie nie będzie wychwytywał tego rodzaju nieścisłości i będzie się cieszył swoją pierwszą kolejką.
 
Reakcje
0 0 0
#8
Proponuję na początek tego "Husarza" ładny zestaw, jeśli synowi się spodoba ta zabawa, to możana przerobić później na cyfrowy. Ja tak właśnie zacząłem -od pikowskiego zestawu "Alex".
Teraz jest już "ucyfrowiony" i nadal jest to jeden z ulubionych zestawów syna. I mimo, że to tylko Piko, śmiga bez żadnych problemów ( nawet lepiej niż Roco).
 
Reakcje
1 0 0
#9
Mam tego Husarza, fajny zestawik. Fakt, ze to nie ten model elektrowozu Siemensa co prawdziwy Husarz jeździ (o dwa pantografy na dachu za mało i drzwi nie w tym miejscu). Model doskonale pomalowany z wszystkimi oznaczeniami jak w realu. Te same numery itd. Polecam na początek.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#11
kiepska argumentacja :D
w podlinkowanym zestawie, ta loka to czysta fikcja. Moim zdaniem, ten Husarz nie jest zły, ponieważ malowanie ma realne, no i bodajże tam są trzy wagony :D .
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#14
da się zrobić :D
Husarz kosztuje około 700 zł jeżeli wziąć ofertę z Modelmanii(tylko tam Husarz jest z ROCO)

podwozie 6 osiowe z alledrogo http://allegro.pl/sncf-lokomotywa-spali ... 94514.html to +/- 100zł
polistyrenowe pudło z GyPyMy to 50 zł + przesyłka
farby około 60 zł
pierdółki(pantografy,zderzaki,diody, itp.) 50zł

To wychodzi 100zł+50+60+50=260zł
Oczywiście własnej inwencji twórczej nie liczę :p
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#16
Piotr Wąskotorowy napisał(a):
da się zrobić :D
Husarz kosztuje około 700 zł jeżeli wziąć ofertę z Modelmanii(tylko tam Husarz jest z ROCO)

podwozie 6 osiowe z alledrogo http://allegro.pl/sncf-lokomotywa-spali ... 94514.html to +/- 100zł
polistyrenowe pudło z GyPyMy to 50 zł + przesyłka
farby około 60 zł
pierdółki(pantografy,zderzaki,diody, itp.) 50zł

To wychodzi 100zł+50+60+50=260zł
Oczywiście własnej inwencji twórczej nie liczę :p
to jakieś dziwne masz te kalkulacje. Ja kiedyś przygotowywałem dla siebie.
Dobre podwozie, pasujące rozstawem i ilością osi :arrow: 500-600
pudło + trawionki :arrow: ok. 80
farby (5 kolorów + podkład) :arrow: 100
patyki :arrow: 100
bufory :arrow: 20
oświetlenie i reflektory :arrow: 40
inne :arrow: 30

SUMA: 870-970 za same podzespoły. drożej nawet niż Husarz Roco.

Ale o czym my tu gadamy. Człowiek chce kupić startseta dla syna najlepiej PKP, bo takie są w realu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zestaw z Husarzem, ponieważ jest on właściwie pomalowany, fakt, że lokomotywa różni się kilkoma elementami jak i wagony od oryginałów, ale są przynajmniej podobne i osobie nie znającej się na tematyce, nie będzie robiło to różnicy, czy lok ma 4 czy 2 patyki. Startset z tym czymś zielonym jest śmieszny. Lokomotywa fikcyjna, bo nigdy nic takiego nie jeździło u nas, ani nie było do tego podobne, jedyna wartość mają wagony, bo one z tego co kojarzę, są zrobione dość dobrze i mają odzwierciedlenie w realu.

Na ten temat (jak i robienia loków od podstaw w tym wątku) z mojej strony: Howgh :!:
 
Reakcje
1 0 0
#17
Był zestaw z tymi piętrusami tyle, że z Traxxem zamiast SU16. Chyba już go nie robią a Traxx i tak mimo, że tu jest zielony (a zawsze można przemalować jak się znudzi) to jeździł w PKP z takimi wagonami.
 

Podobne wątki