• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolejka cegielniana lub buraczana - metal

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#2
ewentualnie leśna :D Cudo...
Parę pytań :)
- czy to ma jakiś napęd/możliwość zamontowania?
- skąd to tego weźmiesz tory? Zetka, czy jakiś producent z wyższej półki?
- metalowa konstrukcja nie powoduje zwarć?

Tak z ciekawości ;)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#3
jasne ,że może być leśna.... produkt robiony na zamówienie i torowisko też idealnie skalowe...
Gość też wykonuje modele z napędem i jeździ to idealnie:p
...Ja z napędem nie chciałem...
Tory od Zetki pasują jak najbardziej bo to H0f ,ale jak chce mieć tory idealne, więc gość robi mi na zamówienie...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#5
Zaraz, zaraz daniel loko, bo troszkę wprowadzasz zamieszania w tym co piszesz. Przepraszam, ale muszę Cię poprawić.

Producentem jest Pan Witold Fita (znany nam już co nieco). Wkrótce i ja będę miał jego nowe modeliki, więc pewnie coś o tym na forum skrobnę w wątku o jego modelach.
Pan Fita robi modele i z napędem, jednak mówił mi że w przypadku tej akurat lokomotywy nie jest to możliwe, gdyż są za małe. Jego GLs30 były tej samej wielkości, ale napęd wchodził do wnętrza kabiny, tutaj zaś kabina jest otwarta, zatem byłoby to widać co psułoby efekt.
Tory z "zetki" naturalnie pasują, jednak tory do skali Z to tory do modeli o wiele bardziej zmniejszonych. A zatem mimo iż pasują, to ale zarówno przekrój szyny jak i wielkość i rozmieszczenie podkładów są inne niż powinno to być w przypadku skali H0f.
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#6
No taaak, ta lokomotywka od razu była bez napędu , a ja miałem zamiar wziąć jeszcze tę większą lokomotywkę ,ale była beż kółek ... ta z kółkami była z napędem...
a jeśli chodzi o tory, to jak dla mnie tylko code40, innych nie chcę....:)
A sam Pan Witold jest wspaniałym człowiekiem i świetnie się z nim rozmawia:)
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
Gls 30 i wózki kłonicowe z drewnem buraki też nie zabardzo , toż to maleństwo za przeproszeniem spierdziało by się pod pierwszą górką.:ROFL:
Torf Glina i koleby tak jak najbardziej.
Fajnie by do tego zestawu pasowała koparka wieloczerpakowa wydobywająca glinę.
Piękny temat na niejedną makietę kolejową .
 
Reakcje
54 0 0
#16
Dzień dobry,
przy ostatnim pobycie w Polsce zadzwoniłem do pana Fity i zamówiłem jedną kolebkę. Przy rozmowie telefonicznej humoru i informacji nie brakowało :) Niestety jak kurier przyniósł kolebkę byłem już w Niemczech. Na szczęście babcia mi ją tutaj przysłała, dzisiaj doszła i zaraz się zabrałem za budowę kolebki. Pan Fita dołożył też list z informacjami o kolebce itd. na którym się też norma znajduje, według której został model zrobiony. Niestety nie umiem go do końca rozczytać. Pomoże mi ktoś, kto zna pismo pana Fity lepiej niż ja?
Model jak wspominałem już mam złożony, koła prowizorycznie włożone (są teraz wyjęte, bo niedługo będe miał tokarkę na której koła z metalu zrobię, bo te dołączone do modelu są z plastiku). Koleba wciśnięta w ramę, nie ważne ile piłowałem, szlifowałem... nie drgnie już po włożeniu :/ Jest to efekt celowy, czy wada przy odlewaniu? Pomijając fakt, że po każdej stronie są specjalne blokady koleby. I tak jestem zadowolony z modelu i polecam go dalej.
Pozdrawiam, Bartosz
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#17
Mecyje BN-69/M 78515 dla laików branżowa norma sześćdziesiąty dziewiąty rok, mechaniczna i numer w katalogu.
Górny wiersz "model koleby" dolny "szaro lub brązow"
Tłumaczenie pisma
Pana Fity, naprawdę nie mogłeś tego odczytać.

Co do reszty, to tylko właściciele szklanej kuli lub umiejętności wróżenia z fusów mogą Ci odpowiedzieć na Twoje pytania.
[DOUBLEPOST=1504375864,1504375467][/DOUBLEPOST]Monitor Polski

http://monitorpolski.gov.pl/M1970006006101.pdf
 
Reakcje
54 0 0
#19
Mecyje BN-69/M 78515 dla laików branżowa norma sześćdziesiąty dziewiąty rok, mechaniczna i numer w katalogu.
Górny wiersz "model koleby" dolny "szaro lub brązow"
Tłumaczenie pisma
Pana Fity, naprawdę nie mogłeś tego odczytać.

Co do reszty, to tylko właściciele szklanej kuli lub umiejętności wróżenia z fusów mogą Ci odpowiedzieć na Twoje pytania.
[DOUBLEPOST=1504375864,1504375467][/DOUBLEPOST]Monitor Polski

http://monitorpolski.gov.pl/M1970006006101.pdf
okej dziękuję... pytam tak dla pewności, bo to /M mi wyglądało na 14. Te kolory to rozczytałem ;)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#20
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5

Podobne wątki