• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje w Niemczech od 1994 roku ~ DB AG + prywatne ~ 1:1 i modele

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Wprawdzie nie z Görlitz, ale jednak mógł to być produkt obecnego Bombardiera, wówczas firmy ADtranz sprzed czasów, kiedy Adtranz sprzedał zakład w Berlinie właśnie Stadlerowi. Stadler kontynuował produkcję tych wagonów i nie wiem, pod jaką marką wyszła ta konkretnie sztuka.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Cegielski w latach 90-tych produkował dla nich ściany boczne. Chyba 94 rok.
a na pewno do RS1? Ten wszedł do produkcji dopiero w połowie 1996r. jako produkt Adtranz. Bombardier przejmując Adtranza z powodów antymonopolowych musiał sprzedać zakład w Berlinie wraz z modelem RS1 w 2001r i właścicielem stał się Stadler, który kontynuował produkcję do 2013r. Lista produkcyjna BR650 / RS1 jest do wygooglowania.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Jako że staram się skompletować skład RegionalBahna z lat 90-tych na terenie dawnych DR, mam pewną rozkminę. Wpierw po 1990 roku, już za czasów DR wprowadzano na wagonach produkcji wschodnioniemieckiej malowanie "miętowe", później pojawiła się także czerwień znana nam współcześnie. Czy czerwone i "miętowe" wagony w jednym składzie (już nie wspominając o tych w kolorach DR z oznaczeniami DB) trafiały się w rzeczywistości? Bowiem aktualnie licytuję czerwonego "Halberstadta", choć się na niego nie napalam jakoś specjalnie, ale jeśli ma pasować do pociągu, to czemu by go nie kupić.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Wpierw po 1990 roku, już za czasów DR
Jeszcze za czasów DR. ;)
Przypuszczam, że zdarzały się składy mieszane, zestawione z wagonów w starszym i nowszym malowaniu. Przykładów takich, z różnych czasów, jest bardzo dużo, więc myślę, że nie ma wielkiego ryzyka jeżeli zestawi się skład z wagonów "miętowych" z czerwonymi. Przez wiele lat jeździły przecież także wagony w malowaniu starego DR z naniesionym nowym znakiem DB AG.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
Myślę że spokojnie można zestawić skład z wagonów mietowych i czerwonych obejmujący lata 1997 2001. To taki bardzo ostrożny przedział czasowy kiedy było jeszcze dużo taboru miętowego a czerwonego już bardzo dużo. Nie jestem pewien czy czerwone barwy taboru Regio DB AG wprowadzono od razu czy też trochę później. Jak byłem w Niemczech w roku 1995 tym to jeszcze czerwonych wagonów nie było widać choć coś już mogło być. Natomiast w roku 1997 ym już było dużo czerwonych wagonów w eksploatacji.
 

Podobne wątki