• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje w Niemczech od 1994 roku ~ DB AG + prywatne ~ 1:1 i modele

OP
OP
B

bobby74

Gość
#22
W nawiązaniu do V100 - typ BR 293 w malowaniu zakładowym BASF 1003 "Grüne Minna" użytkowana przez BASF od 1999 do 2009 roku.
Model to Brawa 41011 z dekoderem LokPilot 3.5

image.jpeg


image.jpeg


image.jpeg
 
Reakcje
0 0 0
#24
Mnie również straszliwie podoba się ta "Gravita" ale w tej najdłuższej wersji (to będzie chyba 15 BB / 15L BB / 15L CC ). Pozostaje czekać, aż na polskich torach pojawi się któraś z tych wersji (przewoźnik dowolne-byle był w modelu).
 
OP
OP
B

bobby74

Gość
#25
Mnie również straszliwie podoba się ta "Gravita" ale w tej najdłuższej wersji (to będzie chyba 15 BB / 15L BB / 15L CC ). Pozostaje czekać, aż na polskich torach pojawi się któraś z tych wersji (przewoźnik dowolne-byle był w modelu).
15L BB proszzzzz... Jeżdżą już podobne w barwach MRCE, może kiedyś trafi do PL na zasadzie wynajmu.
A model to Brawa z funkcjonalnymi wentylatorami, dźwiękiem i takie tam.

image.jpeg


image.jpeg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#27
Jeszcze coś dla miłośników DDR-owskiej produkcji ale już w barwach DB AG

BR 155 110-0.jpg

Graben-Neudorf, "kontener" przepuścił ICE w kierunku Karlsruhe, a sam pojedzie linią Graben-Bruchsal, przetnie Rheintalbahn w Bruchsalu i dalej w kierunku Stuttgartu.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
99 2 0
#29
"Stasicontainer" to powszechne określenie na tę lokomotywę. Wzięło się ono z popularnego w NRD dowcipu: "Jak poznać, że Stasi założyło tobie podsłuch? Po tym, że na ulicy obok domu będzie stał kontener z tym podsłuchem"... Czy coś w ten deseń ;)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
#30
Też słyszałem podobne określenie na te lokomotywy. Często też nazywano Kontainerlok i raczej nazwa ta wzięła się od kanciatej sylwetki a nie od przewożonych towarów.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#34
Wrócę jeszcze do Gravity.

BB 10 Gravita 100_0644 Neuenburg.jpg

Szpiegowskie zdjęcie wykonałem 2010 lub 2011r, w czasie testów Gravity BB 10 w składzie drzewnym nieopodal Neuenburg'a. Lokomotywa przybyła pod osłoną nocy na 6 dni testowych. W tym czasie nie opuściła bocznic i nie wystawiała ładownych wagonów na stację w Mullheim, tak jak robią to zakładowe lokomotywy.
 
OP
OP
B

bobby74

Gość
#35
Einheitshilfsgerätewagen - w skrócie EHG 388 - wagon pomocniczy DB Netz AG do przewozu sprzętu na akcje ratunkowe po wszelkich wypadkach pociągów, bądź innych awariach taboru, trakcji itp. Bywają ciągnięte samodzielnie lub w składach z innymi wagonami technicznymi.
Zdjęcia za http://www.bahndienstwagen-online.de/bahn/BDW/BDWBA/HTML300/ba388.html
image.jpeg
image.jpeg


Mój model to ESU 36031 - przez świat modelarzy niezbyt dobrze przyjęty i często traktowany jako dziwna zabawka, bo wyposażony w sensorykę ruchu i... wyświetlacz LCD :) prezentujący zależnie od wyboru aktualną prędkość w skali H0, również w skali przejechany dystans, to samo bez skali w wartościach rzeczywistych, statystykę typu prędkość średnia, prędkość maksymalna. Dla purystów LCD da się wyłączyć i zasłonić ścianką wagonu. Wagon posiada dość dobrze odwzorowane detale wagonu, posiada również najróżniejsze funkcje oświetlenia. Niestety w jeździe "po nocy" widać, że światło z wewnątrz wagonu przebija gdzie niegdzie przez ścianki wagonu, ale i tak kompletnie oświetlony wagon robi na mnie spore wrażenie ;)

image.jpeg


image.png


image.png


image.jpeg
 
OP
OP
B

bobby74

Gość
#37
Dekoder dostaje informację z sensora umiejscowionego w jednym z wózków i podaje na wyświetlacz. F... hmm nie pamiętam która funkcja służy do zmiany na wyświetlaczu kolejno wywoływanych pomiarów.
 
OP
OP
B

bobby74

Gość
#39
Dzisiaj o BR 151 :)
Moje zdjęcie z kwietnia 2016.

image.jpeg


O historii tej serii napisano już sporo tutaj
Obecnie lokomotywy te można jeszcze spotkać w regularnym ruchu, choć w barwach DB już rzadko. Sporo egzemplarzy jeździ w barwach prywatnych np. RBH, SRI, które wynajmują dalej do EGP Lipsk.
Najbardziej cieszą mnie na torach takie właśnie perełki sprzed kilkudziesięciu lat :)
Model to ESU 31034 - w malowaniu DB Cargo z 1997 roku.

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg


I jeszcze w "podwójnej" trakcji z BR 151 już w malowaniu DB Railion - dummy zrobiony z Märklina, kupionego na spółkę z jednym z forumowych mechaników/elektryków modelarskich z zamiarem wykorzystania przez niego napędu SoftdriveSinus do innego loka, no i budy do udawania podwójnej trakcji dla mnie ;)

image.jpeg

image.jpeg
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#40
Tym lokomotywom najładniej jednak było w ciemnozielonym malowaniu, z klasycznymi odbierakami oraz logiem Bundesbahn.
 

Podobne wątki