• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje Szwajcarskie

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
I już dostępny, ale tylko dla zagorzałych miłośników kolei szwajcarskich, dysponujących grubym portfelem: 430 euro za zwykły elektrowóz w podstawowej wersji analogowej (550 za wersję DCC sound) to chyba lekka przesada.
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
I podobnie jak nowy wypust Ae 8/14 SBB Roco za circa 500 euro...
Nie wspomnę o zestawie Re 6/6 11672 plus Re 4/4ˡˡˡ 11361 wydanym jako Re 10/10 za prawie 660 euro...
No cóż - modele kolei szwajcarskich - jak i sam kraj - cenią się bardzo a nawet bardziej...;)
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
I już dostępny, ale tylko dla zagorzałych miłośników kolei szwajcarskich, dysponujących grubym portfelem: 430 euro za zwykły elektrowóz w podstawowej wersji analogowej (550 za wersję DCC sound) to chyba lekka przesada.
Tutaj są sporo taniej i co 2 tygodnie wysyłają z terenu Austrii na całą EU. Do mnie już jedzie - wrzucę kilka fotek i pochwalę się, bo jest przecudna :love:
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Nikt bogatemu nie zabroni...;) Z resztą mało popularna skala a sam model ograniczony do specyficznego regionu Szwajcarii...Już widzę makietę w tej skali z Landwasser Viaduct :eek:...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Raczej możesz się zdziwić bo skala 0 jest w Szwajcarii bardzo popularna chyba najbardziej w całej Europie. Ale jak wspomniałeś ich na to stać.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
Grüezi,
Wreszcie doczekaliśmy się wagonów Eurocity SBB Apm i Bpm produkcji L.S.Models.
A wiadomo coś o tych "białych" wersjach? (47371-379)? Kiedy dokładnie mają się ukazać? Wszystko co znalazłem to lakoniczne "Hersteller laut 2021"

Nie wspomnę o zestawie Re 6/6 11672 plus Re 4/4ˡˡˡ 11361 wydanym jako Re 10/10 za prawie 660 euro...
No cóż - modele kolei szwajcarskich - jak i sam kraj - cenią się bardzo a nawet bardziej...;)
W sumie to są dwie lokomotywy. Pojedyncze z reguły tak trochę ponad 300 Euro kosztowały.
W 2013r był podobny zestaw w malowaniu Cargo w cenie nawet ciut wyższej:
http://www.modellbahn-fokus.de/prod...1-179509-0-de-5-11-2-0-0-0-0-72583/index.html
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
W 2013r był podobny zestaw w malowaniu Cargo w cenie nawet ciut wyższej
No fakt - przeoczyłem to - ale cena za ten zestaw - przynajmniej dla mnie - zaporowa...
Z resztą z modeli szwajcarskich to chciałem mieć, już mam, nawet z nawiązką. Zastanawiam się nad Ae 3/6ˡ w brązowym malowaniu - ale to dopiero 3. kwartał 2022...czas odległy
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
A wiadomo coś o tych "białych" wersjach? (47371-379)? Kiedy dokładnie mają się ukazać? Wszystko co znalazłem to lakoniczne "Hersteller laut 2021"
U tego producenta nigdy nie wiadomo co i kiedy, ale po tym jak ukazały się szare wagony tego samego typu można założyć, że w aktualnym malowaniu ukażą niedługo.
Nawiasem mówiąc jeden wagon w aktualnym malowaniu już się ukazał, ale był w zestawie MW1811-1 z wagonami Nightjet.
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Z filmu wynika że być może jest tam coś podobnego do Landvasser Viaduct, a samo muzeum jest w Bergün / Bravuogn na linii RhB Albula w kantorze Gryzonia / Graubünden. Miałem lata temu okazję kilkakrotnie jechać tą linią od Chur do St. Moritz i robi ona wrażenie niezapomniene. Z resztą wiaduktów, tuneli spiralnych, galerii, etc. jest tam multum. Mam gdzieś nagranie z ostatniego wagonu gdy pociąg wjeżdża z Landwasser Viaduct do tunelu...
Chciałem niedawno powtórzyć tę podróż ale Szwajcaria stała się relatywnie za drogim krajem na tzw. "średnią kieszeń"...
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Ae 6/6 11401 Ticino wykonane przez Piko.
Pełne zgarniacze i trochę części do samodzielnego montażu. Wrażenie robią delikatnie wypukłe szyldy, numery, tabliczki i listwa wokół lokomotywy jak również filigranowe pantografy. Wycieraczki fototrawione podobnie jak sporo elementów na dachu. W wersji z dekoderem dźwiękowym Piko rusza baaardzo płynnie na oryginalnych ustawieniach dekodera, napęd pracuje prawie bezszelestnie.
Enjoy!
61F38DF2-FF34-46F6-A3AC-19F916D0B4EB.jpeg 15B837C3-84F4-4D3F-A45B-32817C199BC5.jpeg 0BF46D39-E3E8-467F-8CC1-D4762C68E717.jpeg 2D042259-6C78-468F-A63F-3F21CF338D39.jpeg 104B48AF-5EAB-4FBF-BA47-39F347DEF55D.jpeg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Piękny model ze wszystkimi detalami typowymi dla lokomotyw prototypowych jak płaska szyba w narożniku kabiny (to chyba też miały niektóre lokomotywy seryjne) oraz więcej maneli na dachu. W sumie to po raz pierwszy został wydany model Ae6/6 w wersji prototypowej. Wszystkie dotychczasowe opracowania odwzorowywały lokomotywy seryjne. Nie liczę modeli małoseryjnych bo to zupełnie inna liga jak też nie mam danych na temat małoseryjnych opracowań.
Ciekawi mnie jak wypada Roco w sąsiedztwie Piko. Bo tak na pierwszy rzut oka to gryźć się nie powinny.
 
Reakcje
1.611 378 7
jak wypada Roco w sąsiedztwie Piko. Bo tak na pierwszy rzut oka to gryźć się nie powinny.
ciekawa myśl o tym "gryzieniu się"...
Tym się różnią Ae 6/6 Roco od wypustu Piko jak Ae 6/6 11423 wydana w 1997 roku od Ae 6/6 11406 wydanej w roku 2016...Mam kilka modeli tej lokomotywy - i każda ma istotne różnice w wykonaniu - stosownie do lat w których była eksploatowana...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Tutaj przedstawiłem moje modele Ae6/6 obydwa firmy Roco. Dla ułatwienia porównania załączam zdjęcie lokomotywy 11425 Geneve. Model z roku bodajże 1995 lub 96. Sprzedawany po promocyjnej cenie u nas w kraju w roku 1997.
20160226_114115.jpg

Według mnie jest wykonany na takim samym poziomie jak 11406 Obwalden. Ustępuje mu jedynie brakiem pełnego zgarniacze na wymianę i możliwości wymontowania gniazda sprzęgowego. Inna rzecz to 11406 ma detale z późniejszych lat eksploatacji a 11425 to początek lat 70 tych i obydwa modele są całkiem zgodne ze stanem ze swojego okresu eksploatacji.
Model Piko jak najbardziej widać że jest lepiej wykonany tak co najmniej o jedną półkę wyżej ale nie ma drastycznych kontrastów w porównaniu do Roco i raczej nie będzie efektu gryzienia się lub w oczy (to oczywiście moja subiektywna ocena na podstawie zdjęć). Trochę inne wózki też są zgodne ze stanem faktycznym.
Model Marklina chociaż konstrukcyjnie nowszy od Roco to detale ma słabsze a chromowane listwy które są tylko namalowane to niestety najsłabszy element tego modelu. Pantografy chociaż za szerokie można wymienić tak jak to zrobiłem w moim starszym modelu Roco (czerwonym wykonanie z połowy lat 80 tych).
Ogólnie to na uznanie zasługuje wykonanie Roco bo ten model jest opracowany ponad 40 lat temu a później to już tylko modyfikacje i ulepszenia. Piko to teraz chyba najlepszy model wielkoseryjny Ae6/6 ale cena pomimo bardzo wysokiej jakości jest moim zdaniem zbyt wysoka. Jakościowo nie wygląda na lepiej wykonany od Laminatki a cena prawie dwukrotnie wyższa.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Nie znam się na szczegółach taboru szwajcarskiego, ale od strony technologicznej, przynajmniej tej wizualnej to PIKO wiedzie prym. Zwróciłem uwagę na przestrzenne szczegóły wózków w okolicach resorów, subtelne nity na dachu, bardziej filigranowe odbieraki prądu, wycieraczki itp. Widać postęp w projektowaniu i możliwościach produkcyjnych.
 
Reakcje
39 0 0
A ja z innej beczki. Na ebayu pojawil się taki fikusny wagonik:
https://www.ebay.de/itm/ARNOLD-BLS-...1-b033-40ff-ab1c-5bce6985c133&redirect=mobile
Pytanie: czy BLS miala kiedykolwiek ten typ wagonu w takim malowaniu (to nie jest EW I). Czy BLS w ogole uzywala tego typu bagazowców, nawet w zielonym malowaniu? Bo mi to pachnie przemalowanką kogoś, kto zna się na kolejach szwajcarskich jak kangur na transporcie kontenerów...pomocnik google milczy na temat bagazowców BLS.
Pozdraw
Storch
 

Podobne wątki