• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Koleje naszych wschodnich sąsiadów i ich modele

LHSBoy

Użytkownik
NAMR
Reakcje
116 0 0
Dodam że modernizacja estońskich C36-7 nosi oznaczenie C30-M i w ogóle nie wygląda na lokomotywę amerykańską.
Lokomotywy C30-M nie są modernizacją C36-7 tylko C30-7A, które zostały sprowadzone w tym samym czasie co C36 :)

Niestety albo stety, ostatnio 36 z 58 sztuk - C36-7, które zostały sprowadzone ze Stanów zostały pocięte na złom przez Operail-a. 16 z tych 36 były w zapasie i były zadbane. Sprawne lokomotywy wysłali na złom... 22 zostaje dziś w ilostanie ale nie pojeżdżą długo bo Estończycy robią kwalifikacje dla C30-M aby mogły ciągnąć składy na dłuższych trasach. Przed tym tylko zatwierdzone one były na manewry i krótkie dystanse robiły z składami gospodarczymi. Koniec Amerykańców w Estonii zbliża się wielkimi krokami...


Jak ktoś jest zainteresowany i chce wiedzieć więcej o tych Amerykańcach w Estonii, poniżej załączam również film Pasjonata, który był ostatnio w Estonii. (Film jest po Angielsku).

 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Moja konwersja "gazetkowych" modeli Modimio. Wagony kryte zyskały wszelkie zdolności ruchowe i walory pełnoprawnych modeli.
Wczoraj w teście jazdy z chińksą lokomotywą, doskonale sprawdziły się na makiecie.
Wagon platforma jest również tworem z gazetki, tym razem Eaglemoss i przedstawia wariację z amerykańską platformą w radzieckich barwach, jako wagon sprzęgowy.
Niebawem skład SZD powiększy się o jeszcze jeden wagon kryty, który tym razem przechodzi dużo głębszą modernizację. :cool:
PXL_20240313_173001886.jpg
PXL_20240313_172923752.jpg
PXL_20240313_174405603.jpg
PXL_20240313_174400592.jpg
PXL_20240313_174339667.jpg
 
OP
OP
Jacek765

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Super to wyszło. Czy zmieniałeś numer w jednym wagonie czy też wydali jeszcze jeden model z innym numerem.
Ta amerykańska platforma nawet nieźle udaje radziecką. Żeby ją trochę odamerykańszczyć poszukałbym innych wózków CNNI lub 2XTa albo od biedy amerykańskich ale tych nowszych.
ND2 to masz z jakim numerem?
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Kolejne wagony zyskują nowe oznaczenia, dlatego z oryginalnym numerem pozostał tylko jeden egzemplarz. Następny i jak na razie ostatni, zyskał gładki dach i charakterystyczną malaturę.
Firma Bergs wypuściła kiedyś podobny model, który dla mnie stał się inspiracją do takiej konwersji.
Oczywiście ścian czołowych nie przerabiałem, choć powinny być drewniane.
Platforma jest tymczasowo w eksploatacji, ale może kiedyś doczeka się poważniejszych przeróbek. Wszystko zależy od kolejnych wypustów i ich dostępności.
PXL_20240314_140852859.jpg
 
OP
OP
Jacek765

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Bardzo ciekawie się to zapowiada. Jak mi mówił kolega z Ukrainy to na zielony kolor malowano wagony towarowe do celów własnych kolei czyli gospodarcze, robocze itd. Kawał roboty miałeś z tym dachem.
A tym ND2 to się pochwal w odpowiednim wątku. Widzę że to Bachmann.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Model tego ND2, miał akurat kolega w klubie i zupełnie przypadkowo pojechał z moimi wagonami! Faktem jest, że to bardzo ładnie zrobiony model!
 
OP
OP
Jacek765

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Zgadza się też mam taki model. Natomiast ciekawi mnie czy ma taki sam numer jak mój bo detale ma identyczne a producent wykonał conajmniej 10 wersji przy czym niektóre detale były różne.
 

Podobne wątki